Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję merti i Robert za sprostowanie.

 

@Robert J: Jestem w Głuchołazach na urlopie jeszcze przez 1,5 tygodnia, więc spokojnie. :-) Będzie jeszcze okazja.

 

Dzisiejsza Ślęża z okolic Prudnika (88km):

Ślęża z okolic Prudnika 88km.jpg

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po napisaniu ostatniego posta wyjrzałem za okno i oceniając warunki stwierdziłem, że trzeba wyskoczyć w teren. I to był strzał w dziesiątkę! Miejsce to Dębowiec/k. Prudnika, a więc miejsce skąd Northwood zrobił zdjęcie Ślęży. No może byłem kilkaset metrów od tego miejsca;). Oczywiście była Ślęża(87 km):

ślęża.JPG

Jak i G.Sowie(86,5 km):

g.sowie.JPG

I na koniec Śnieżka(mam nadzieję)(136,9 km):

śnieżka3.JPG śnieżka1.JPG

Teraz udajemy się w kierunku Opola ;)

 

Pozdrawiam R

Edytowane przez Robert J
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec Śnieżka(mam nadzieję)(136,9 km):

śnieżka3.JPG śnieżka1.JPG

Teraz udajemy się w kierunku Opola ;)

 

Pozdrawiam R

 

Świetne fotki, pozwoliłem sobie zrobić Kashmira w stronę Śnieżki z Dębowca i wygląda to zupełnie inaczej. Warunki na Śnieżkę były bankowe, może na innej fotce ją masz ?

debowiec_sniezka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopa :Boink: . Przejrzałem jeszcze raz zdjęcia i poprowadziłem linie w GE łącząc dwa punkty i to raczej nie jest Śnieżka :angry: To powinna być kawałek na lewo od tego szczytu, którym okazał się szczyt oddalony o zaledwie 78 km. Zmyliła mnie widzialność, która była naprawdę dobra ale tylko miejscami. No nic teraz wiem gdzie jej szukać i złapanie Śnieżki z tego punktu jest wciąż aktualne. Jeszcze raz sorry za wprowadzenie w błąd :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotki, pozwoliłem sobie zrobić Kashmira w stronę Śnieżki z Dębowca i wygląda to zupełnie inaczej. Warunki na Śnieżkę były bankowe, może na innej fotce ją masz ?

No właśnie problem w tym, że Sowie dopiero co się pokazały po opadach deszczu i sądziłem,że Karkonosze też "wyszły", a widocznie na linii lub w samych Karkonoszach padało. Tak samo po drugiej stronie między Sowimi a Ślężą. Niestety na żadnym ze zdjęć nic więcej się nie pojawiło :(

 

EDIT:

Podaje jeszcze współrzędne miejsca skąd robiłem zdjęcia: 50°17'20.08"N 17°32'22.41"E wys.377 m n.p.m. (dane GE)

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co panowie, jakieś sugestie co tam sfocił Robert? :) Należą Ci się brawa za ciekawą zagadkę. Prozaicznie Śnieżkę miałeś na widelcu, co pokazuje symulacja Rafała, ale wtedy musiała być w chmurach. Więc co widać na tej focie? Problemem, który zawsze leży po stronie wykonującego symulację jest błędne domyślne ustawianie dużej odległości penetrowania od obserwatora. To co oznaczyłeś jako Śnieżkę w rzeczywistości jest oddaloną o 78km górą Kościelec 648m, natomiast ona sama jest po lewo od zaznaczenia, ale tu niewidoczna.

I jeszcze symulacja pokazująca problem:

Z_DEBOWCA_KIER_SNIEZKA.JPG

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam taką prośbę.

Symulacje z Dema lub Kashmira z Wdżaru pod Lubaniem (766 m n.p.m., +49° 27' 25.61", +20° 19' 9.15") na zachód - szczególnie azymut 225' do 275' (pomiędzy Tatrami a Pilskiem)

Podpisaną tak z grubsza w środku kadru.

 

Potrzebuje to do piątku max ;)

Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeyWhat'sThat pokazuje właśnie że Rozsutec powinien sie pokazać nawet z tak niewielkiej górki jaką jest Wdżar ale chciałbym wiedzieć jak od tej strony wygląda żeby nie stało się coś takiego jak z tą Śnieżką Roberta ;)

edit:

Gdzieś tam koło Skorusiny sie powinien pokazać, tyle wiem. Na DO znalazłem podobną symulację tyle że z Trzech Koron. Potrzebuję większego przybliżenia w tamtą stronę.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz zwracam się do Was z prośbą o pomoc identyfikacyjną. Wszystko rozchodzi się o tę fotografię - http://www.panoramio.com/photo/2418353 . Skąd robiona jest napisane, ponieważ wykonywana była przy b. niskiej inwersji, więc domniemuję, że widoczne Alpy są daleko. A z tego punktu może to oznaczać albo 120 km albo 220 km :)

 

Będę wdzięczny i pozdrawiam!

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Alp, ale przy takiej na oko (w EXIF nie ma) niewielkiej ogniskowej widoczne pasmo nie wskazuje na 220 km. 120 to by może i odpowiadało, ale też nie ma co sugerować się polskimi realiami (tatry) bo to nie te wysokości. Stąd możemy być w błędzie szacując tak na oko.

 

edit:

po szybkim rekonesansie w GE stawiam na pasmo ponad Sankt Gallen między Zurychem a Vaduz = 112km :D

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to Ochodzita. Jurek mógłby potwierdzić ;)

 

Przy okazji znalazłem piękną panoramkę właśnie z Ochodzitej - pięknie widać Tatry, Małą Fatre z Rozsutcem tylko pytanie jakie pasmo widać na samym końcu po prawej stronie kadru ?

http://www.ug.istebna.pl/files/panoramy/PiotrGazurek_ochodzita5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji znalazłem piękną panoramkę właśnie z Ochodzitej - pięknie widać Tatry, Małą Fatre z Rozsutcem tylko pytanie jakie pasmo widać na samym końcu po prawej stronie kadru ?

 

 

Tam z kolei widać Luczańską Małą Fatrę z Wielką Luką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to Ochodzita. Jurek mógłby potwierdzić ;)

 

Przy okazji znalazłem piękną panoramkę właśnie z Ochodzitej - pięknie widać Tatry, Małą Fatre z Rozsutcem tylko pytanie jakie pasmo widać na samym końcu po prawej stronie kadru ?

http://www.ug.istebna.pl/files/panoramy/PiotrGazurek_ochodzita5.JPG

 

na 100% Ochodzita, w Beskidach nie ma drugiego takiego szczytu,

skrajnie po prawej, trudno rzec, coś z Beskidu Śląsko-Morawskiego(??) + chmury ;)

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżka z Dębowca nie dawała mi spokoju, więc oceniając warunki na dobre, udałem się wczoraj znowu w to same miejsce. Jest już trochę lepiej bo coś tam się załapało ;)DSCN9295.JPGDSCN9299.JPGDSCN9333.JPG

Ale ja tam jeszcze wrócę :D

 

I jeszcze taki mały bonus z wczorajszego spaceru do lasu:

Komin elektrowni Opole widziany z Charbielina 333 m n.p.m.( 50°18'40.50"N 17°25'37.41"E):

DSCN9180.JPGDSCN9195.JPG

 

EDIT: Załączam jeszcze panoramę z tego miejsca z małym opisem.forum.jpg

Pozdrawiam R

Edytowane przez Robert J
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżka z Dębowca nie dawała mi spokoju, więc oceniając warunki na dobre, udałem się wczoraj znowu w to same miejsce. Jest już trochę lepiej bo coś tam się załapało ;)

Świetnie Robercie, tak trzymaj! A z tym Opolem - a dokładniej Turawą - też pomyśl na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.