Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zaskoczony jakością zdjęć jakie zostały zaprezentowane przez was wczoraj. Tym bardziej pozytywnie zaskakują zdjęcia Northwooda i Roberta J, ja na bieżąco kontaktowałem się z moją pomocą do widoczności na Jesioniki i z jego relacji (kolegi) warunki na wschód były trochę gorsze niż na południe (ja sam zauważyłem stopniowe pogorszenie warunków od południowego zachodu wraz z idącym frontem), a tu taka niespodzianka. Szczególnie zainteresowało mnie zdjęcie Northwooda na Skrzyczne i Klimczok, na dole widać Orłową, to już rzut beretem od Jastrzębia, nie miałbyś może zdjęcia od obejmującego chociaż kawałek miasta? Podpowiem, że to kierunek na Hrobaczą Łąkę. Jakbyś coś takiego znalazł, to byłbym bardzo wdzięczny, zdjęcie nie musi być nawet obrobione, interesujący mnie detal postarałbym się wyciągnąć sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, czym to robiłeś, Heliosem czy raczej obiektywem 25mm bo ten kąt jakiś taki większy jest?

 

A tak po za tym to świetne zdjęcia zrobiliście wczoraj, gratuluję czujności.

Wyglada na to, ze warto sluchac moich prognoz widocznosciowych ;) A tak serio to warunki byly do przewidzenia. Jadac w Biesy nawet pod Buskiem widoczne byly Tatry, Lopiennik pojawil sie juz pod Krosnem, poloniny wyrazne jak nigdy. Dzisiaj w Czarnej mocny opad, jak przystalo na gory skoro tak intensywny, to znaczy, ze przelotny. Jak sie rozpogodzi, to ide po Gorgany ;) Zbyszek, Robert - zdjecia inspirujace! Sniezka na DO by Northwood, jak przystalo na autora, przepiekna. Poczekajmy jeszcze na pelna odslone Rafala z Wzgorza Wandy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Kilka fot z Hałdy Boryńskiej (Jastrzębie Zdrój)...

Jesioniki przy zachodzie słońca były widoczne całkiem całkiem. Babia cały dzień dawała po oczach, a Tatry Wysokie wyszły tylko na 5 minut. Niesiety mój sprzet focący nie nalezy do najlepszych.

Pozdrawiam!

 

1. Babia

2. Szarlota

3. Pradziad

post-16203-124851805771_thumb.jpg

post-16203-124851810655_thumb.jpg

Edytowane przez Sysiu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Szarlotę strzelałem z myślą, że Ciebie tam uchwycę. ;-) A oto i ona:

szarlota.jpg

 

Dorotka:

dorotka.jpg

 

Zdjęć GOPu oczywiście mam bardzo dużo, ale zanim to wszystko wywołam minie kilka nocy. ;)

 

edit:

Szczeliniec Wielki:

szczeliniec wlk.jpg

 

Ślęża (84km):

Ślęża.jpg

Świetne :)

Masz coś na Gliwice i okolice :) ?

Jeszcze mam jedno pytanie, czy polowaliście kiedykolwiek na Wrocław?

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie zainteresowało mnie zdjęcie Northwooda na Skrzyczne i Klimczok, na dole widać Orłową, to już rzut beretem od Jastrzębia, nie miałbyś może zdjęcia od obejmującego chociaż kawałek miasta? Podpowiem, że to kierunek na Hrobaczą Łąkę. Jakbyś coś takiego znalazł, to byłbym bardzo wdzięczny, zdjęcie nie musi być nawet obrobione, interesujący mnie detal postarałbym się wyciągnąć sam.

 

Wrzucam więc panoramkę w kierunku, który Cię interesuje:

Beskid Mały.jpg

 

 

Masz coś na Gliwice i okolice :) ?

Jeszcze mam jedno pytanie, czy polowaliście kiedykolwiek na Wrocław?

 

Tutaj jest chyba kierunek na Zabrze lub Gliwice:

kierunek zabrze-gliwice.jpg

Jeśli trzeba to mogę wrzucić jeszcze kadry na prawo i lewo.

 

Robiłem zdjęcia w kierunku Wrocławia, niestety do tej pory nic nie znalazłem. :/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wrzuć proszę jeszcze te kadry w lewo i w prawo, na tej fotce jak na pierwszy rzut oka rozpoznaje EC Zabrze :)

Edit: Ok już wiem ze to z Biskupiej Kopy i w takim razie zrobiłem an szybko opis zdjęcia

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj troche przypadkowo znalazłem się w miejscu z fajnym widokiem i powstało poniższe zdjęcie :

 

slaskcr.jpg

 

czy ktoś mógłby mi napisać co jest na zdjęciu na prawo od el. jaworzno (te kominy na horyzoncie) oraz całkiem z lewej strony zdjęcia??

 

aha, fotka spod małej czantorii, jakby to miało ułatwić

Edytowane przez tc_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huta Katowice (2 kominy, 3 parowce), potem komin Fiat Tychy 140m, Obok komin elektrowni 250m na Hucie, ERG Bieruń, szyb wyciągowy KWK Ziemowit 108m, parowce EL 3 115m, komin EC Ziemowit 120m, komin EL3 300m z halą generatorów (to ta jasno pomarańczowa), potem w tle Koksownia Przyjaźń, a z przodu kościół Os. Stałe-Jaworzno, 2 kominy EL2 Jaworzno 100+120m, 3 parowce EL2, szyb wyciągowy KWK Jan Kanty Jaworzno.

Tak to mniej więcej wygląda...

Edytowane przez merti
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wrzuć proszę jeszcze te kadry w lewo i w prawo, na tej fotce jak na pierwszy rzut oka rozpoznaje EC Zabrze :)

Edit: Ok już wiem ze to z Biskupiej Kopy i w takim razie zrobiłem an szybko opis zdjęcia

 

Zamiast wrzucać kadry, zrobiłem na szybko panoramkę. :D

pano-GOP.jpg

 

Ps. Świetny zrobiłeś opis.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten Pradziad! :)

Wracając do panoramki GOPu z Biskupiej, rozpoznaje tam Altusa EC Katowice, KWK Sośnica, KWK Knurów,KWK Budryk, El Jaworzno w dodatku za kominem z Jaworzna widać komin który jest dalej, czy to El Siersza w Trzebinie!!?? To by było ok 150 km! i trochę na lewo od El. Halemby wystaje drugi nowo pomalowany komin, tez nie wiem co to może być? Moze to EC Łęg tylko brakuje drugiego komina :P :P

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te światełka na Pradziadzie mocno mnie zaintrygowały. O której godzinie wieża jest podświetlana? A czy przypadkiem nie zmieniono oświetlenia w ostatnim czasie? Bo nie chce mi się wierzyć, że przez synte wychodzą takie wyraźne z Gliwic a przez Bino nie widzieliśmy ich z Gsa... No chyba że robiłeś to na na prawde długim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.