Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie takie pytanko: Czy ktoś może mi napisać czy Komin KWK Knurów ( lub jakiś w Knurowie ) ma nowe jasne oświetlenie? Tak samo jeśli chodzi o KWK Budryk Ornontowice no i KWK ZMP Żory?

Dzięki

Knurów ma nowe oświetlenie, chyba pisał gdzieś tu o tym patrykos 1.jpg Tak to wygląda mniej więcej.

Budryk + wieża na Skrzycznem po prawej: 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem ogólnie pogratulować extra fotek jakie tutaj się ostatnio pojawiły, byłem jakiś czas bez netu.

Panowie, siedzę w Gorcach(urlop) od prawie tygodnia i jednym słowem lipa do kwadratu! W ubiegły poniedziałek udało mi się ufocić Tatry z przełęczy Słopnickiej w Beskidzie Wyspowym i to na tyle <_< . Niebawem postaram sie coś zamieścić, narazie czasu nie mam, bo się jeździ i łazi...Wczoraj wdrapałem się na Prehybe(1157m) w Beskidzie Sądeckim (jest tam wieża TV), widoczność sięgała Pienin.Dziś startuję na Górę Ostrą(929m) w B.Wyspowym, Mogielicę(1170m) zostawiam aż się coś może wyklaruje i jeszcze parę górek jest na liście.

Życzę udanych i dalekich łowów :D .

 

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benji, jak daleko masz stamtad do Chrzelic? Bedzie to już daleka obserwacja? ;)

 

Mateusz 65 km do samych Chrzelic. To nie tak daleko jak komin el Opole 85km - ale to wciąż mało. Jutro też wychodzę na Szarlotę (jak będzie pogoda) polować na Ślężę.

 

 

Int mam foty na Wodzisław (wszystkich zrobiłem ok 1060), ale to już raczej BO niż DO :D   póżniej coś wrzucę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia El. Sierszy, zastanawiam się czy jest gdzieś na Śląsku możliwość zobaczenia Krakowa (EC Łęg, lub Kopce)

Wiemy już ze El. Opole widać z Szarloty, ciekawe czy z Katowic tez by się dało? :)

Z masztu w Kosztowach widać :) Dzisiaj na DO pojawi się dowód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem opis do super panoramki Northwood z Biskupiej Kopy. Na różowo jakieś miasto chyba Skoczów lub południowe dzielnice ...Bielska? hmm

Super robota Northwood takie zdjęcia są the best!

Jak coś to piszcie :)

 

Faktycznie zdjęcie rewelka :D Super zobaczyć swoje misato z takiej perspektywy.

A co do opisu to na różowo to Bielsko, a Karvina to nie Karvina ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktos zamieszczal takie informacje (jesli tak, to przepraszam, ze nieswiezy temat). Ale sa wakacje, ludzie wedruja, poluja na widoki, wiec moze sie przydac, jak sie widocznosc poprawi :)

 

Jeseniki:

http://www.krnov.cz/_programs/Article.asp?sid=69&part=2 - trzy wieze widokowe w okoliczch Krnova.

http://www.jeseniky.net/rozhledna-velkyroudny - wieza Velky Roudny.

 

Beskidy Sl.-M.:

Chlebovice (ok. 8-10 km od Frydku-Mistku - 22 metrowa wieza (nie znalazlem stronki).

http://ktk.cz/rozhledna-bila-hora - wieza na Bilej Hore - 43 m wysokosci.

 

Slask Opawski:

http://www.www.hradecnadmoravici.eu/mesto-a-okoli/rozhledna-sance/rozhledna-sance.html - wieza obok Hurki z DO, w Jakubovicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widok na Babią jak z Zawoi, a na Tatry jak z Pienin wink.gif

@Rafał:

jak to możliwe, że w tak upalny dzień (wówczas w Gliwicach do +34'C), można ustrzelić tak odległe góry?

w jakiej porze dnia była taka widzialność?

 

Nie wiem gdzie tyle zmierzyłeś. Stacje meteo zanotowały max tego dnia Opole 26, a Katowice 25 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wróciłem właśnie z urlopu na pograniczu Gorców i Pienin. Jak już kolega Michał Turlej wspomniał warunków dalekoobserwacyjnych to tam ostatnio nie było. Przez półtora tygodnia Tatry w jakości 100% pokazały się zaledwie w ciągu paru dni. Kierunek zachodni (Beskidy, Babia, Pilsko) rzadko osiągalny i to już wam pokazywałem. Fatra z Rozsutcem to samo. Te fotki przypominam są tu > klik

Kraina Śpiącego Wulkanu nie została odczarowana. W drodze powrotnej miałem nadzieje że będzie dobra widoczność to by się gdzieś w okolice Lubomira skoczyło po Jesieniki ale niestety też lipa. Także nie pozostaje mi nic innego jak pokazać kilka panoramek, bo spektakularnych osiągnięć brak.

 

 

Z tarasu widokowego na szczycie G.Wdżar: 100_9471.JPG

 

Sepia czasem jedynym ratunkiem na takie słońce: 100_9495 panorama1.jpg

 

Dwie panoramy na jednym zdjęciu: 100_9537.JPG

 

Jedno miejsce a aż cztery krainy geograficzne - Gorce(Wdżar), Pieniny(Zielone Skałki), Spisz oraz Tatry: 100_9510.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że identyfikacja jest ok?

 

Untitled-1 copy.jpg

 

Z zeszłego tygodnia z G.Wdżar (Kluszkowce/k.Czorsztyna). Niestety nie mam całego przebiegu horyzontu w tym kierunku.

 

Pomocna okazuje się ta obserwacja

 

Wygląda dobrze, tylko, mam duże wątpliwości czy Mały Rozsutec jest widoczny z Wdżaru, wydaje mi się również, że Javorovy vrch nie leży w grzbiecie głównym i powinien być widoczny raczej na tle Budina, a to co zaznaczyłeś to Budin II (za turistickamapa.sk).

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC. ja mieszkam w Radzionkowie niedaleko SZOmbierek w bytomiu. Widok mam niesamowity na KAtowice,Zabrze ( nawyzszy komin :D ), Chorzow itd. Mam pytanie ile wysokosci ma komin w koksowni JAdwiga w Zabrzu?? oraz 4 kominy w michalowicach?? NAsz komin w Radzionkowie ma 150 m wysokosci a najwyzszy w szombierkach ma 120m . MAM zdjecia ale z telefonu wrzuce ale od razu przepraszam za jakosc. Widoki piekne wiele kominow mnie ciekawi..a nawet gory widze golym okiem..ale niemam aparatu:/

post-17695-12496708497_thumb.jpg

post-17695-124967100996_thumb.jpg

post-17695-124967108363_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze ktos odpowie na moje pytania w powyzszych postach:D oraz wyjasni poniewaz na granicy Piekar Sląskich i chorzowa albo juz KAtowic ( nie jestem pewien ) jest wysoki i szeroki komin bialo czerwony nie wiem co to za EC:( A gdybym miał aparat to byscie sie mogli cieszyc widokiem na wiele wiele kominow , masztu od strony gór oraz samych gor:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj neon

Po pierwsze przez grzeczność nie namnażaj posty tylko używaj Edycji

Co do tego grubego komina to może ty widzisz EC Katowice?

 

Progonuję ci zapoznać się z Google Earth i załadować do niego ściągę.

 

 

PS.

Wieczorne co nie co

Edytowane przez merti
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cię, jedna prośba - edytuj posty. Łatwiej będzie skupić się na Twoich pytaniach :)

A zdjęcia z komórki to na początek nic złego. Dobrą komórką też można zrobić świetne fotki. W niektórych warunkach nawet lepsze niż normalnym aparatem z uwagi na maleńki obiektyw.

 

Do mierzenia odległości polecam Ci np GoogleMaps, Geoportal lub GoogleEarth.

 

W odpowiedzi na Twoje pytanie: komin koksowni Jadwiga ma 65m, natomiast pokazana na jednym zdjęciu EC Miechowice (nie Michałowice) to 2x110m + 2x120m z tego co znalazłem w sieci.

 

Wrzuć fotke tego "wysokiego i grubego" komina z pogranicza Piekar i Chorzowa, sam zarys powinien dużo podpowiedzieć. Byćmoże będzie to np Elcho Chorzów albo właśnie EC Katowice, chociaż ten jest na pograniczu Katowic, Siemianowic i Czeladzi.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omalbym zapomniał mam jedno zdjecie EC w zabrzu ...Przepraszam nie wiem czy mozna tak ale to nie mojego autorstwa:/ jak cos z gory przepraszam. I przepraszam za tyle postow.

Witaj :)

Nie przejmuj się, ta fotka jest akurat mojego autorstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbliża się dobra widoczność .

 

Prawdopodobnie wybiorę się dziś na punkt obserwacyjny - Hałda Skalny

 

Wybiera się tam ktoś?

Jeżeli faktycznie będą ładne widoki, to dołączę. Jakby co jesteśmy w kontakcie telefonicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.