Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Marcinkę potwierdzam, ale w zasadzie dlaczego odrzucasz Azoty? Dwa kominy o różnej wysokości, pasowałoby... Po drodze z wysokich obiektów jest tylko ten maszt pod Korczynem i komin w Niedomicach, chyba nieoświetlony. Jaki to jest kątowy wycinek horyzontu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virgo wybacz ale za dużo czasu i serca jej poświęciłem więc nie podzielę się nią :P Proponuję ci natomiast opisać tą panorkę Benjiego ale tu prośba - zmniejsz ją o 50% to będzie lepiej się prezentowała....

 

Mam lepszy pomysł który chodzi mi po głowie od momentu kiedy Benji wstawił te dodatkowe panoramki.

Polecam zapisać to na dysk. 4,82metra panoramy północnego horyzontu ze Skalnego.

 

skalnycopy.th.jpg

Kto sie podejmuje podpisania ? Wiem. Jestem niepoprawny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest komplet obiektów nadawczych z Buska:

87600403.th.jpg

Nie podpisałem na razie tych dwóch czerwonych obiektów. Czy ktoś może wie, czy maszty na górze Wał. k. podtarnowskiego lichwina są może oświetlone? Z mojego mieszkania nie widać bo są zasłonięte i tak przez las. Ale ze skarpy byłyby widoczne.

 

Przy okazji znalazłem galerię dalekich widoków z Gliwic

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twmichal -  Fajna ta stronka z Gliwic ciekawe co na to Patrykos powie :D  

 

vrg - Ty je opisz :dobrze: . Fajnie to połączyłeś - tam jest chyba różnica w obiektywach, bo jedne jest większe. Ale i tak Ci spasowało.

 

Chcesz jeszcze na lewą stronę?

 

http://zapodaj.net/3ee5570d18c6.jpg.html

 

i z konwerterem x2

 

http://zapodaj.net/16c72fa218e0.jpg.html

 

http://zapodaj.net/281854a58c49.jpg.html

 

Chociaż taki zoom z ręki to już trochę kiszka.

 

 

Mam panoramki dookoła, ale kitem robione i też szczegółów nie widać.

 

:Salut:

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Byłem ostatnio w Bąkowej Górze i na Bąkowej :) , zrobiłem parę fotek i w związku z tym mam prośbę do specjalistów od symulacji widokowych o interpretację. To co widać to Sieniawska, Barania i Perzowa czy jest tam może Łysica? Na hey what's widać z Bąkowej czubek Łysicy.

Współrzędne to: 51'08'23,17 N

19'51'33,65 E widok w kierunku wschodnim i lekko na południe, wys ok 280mnpm

wrzucam panoramkę i jeszcze zbliżenie na drzewa z lewej strony kadru, za którymi też coś majaczy:)

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

P8130134.JPG

P8130133.JPG

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benji >> skoro jedziemy po bandzie to proszę bardzo - panoramę powiększyłem o ten rudzki, bytomski i chorzowski horyzont :D

 

skalnycopy.th.jpg

 

Słabo z małymi wyjątkami znam tamte okolice, ja bym mógł tak z grubsza podpisać część od pogranicza Chorzowa i Katowic na wschód, ale to i tak zajmie mi pewnie kilka dni. Aż boję się do tego zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Byłem ostatnio w Bąkowej Górze i na Bąkowej :) , zrobiłem parę fotek i w związku z tym mam prośbę do specjalistów od symulacji widokowych o interpretację. To co widać to Sieniawska, Barania i Perzowa czy jest tam może Łysica? Na hey what's widać z Bąkowej czubek Łysicy.

Współrzędne to: 51'08'23,17 N

19'51'33,65 E widok w kierunku wschodnim i lekko na południe, wys ok 280mnpm

wrzucam panoramkę i jeszcze zbliżenie na drzewa z lewej strony kadru, za którymi też coś majaczy:)

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Ja to widzę w następujący sposób:

symulacja z bakowej.JPG

 

Łysica to być nie może - zerknij na odcień wystającej zza drzew górki - jest ciemny jak pobliskie wzgórza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę w następujący sposób:

symulacja z bakowej.JPG

 

Łysica to być nie może - zerknij na odcień wystającej zza drzew górki - jest ciemny jak pobliskie wzgórza.

 

Pewnie masz rację, zapomniałem o Dobrzeszowskiej, bo Barania jest zasłonięta przez Sieniawską. Na Łysicę chyba była za słaba widoczność, a poza tym w heyu widać tylko jej czubek więc można byłoby jej nie odróżnić od horyzontu. No chyba żeby dało się patrzeć z czubka Bąkowej ale ten jest zadrzewiony. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ja mam takie cos: o ile sie nie myle jak cos mowcie:p PS ciekawe ile rzeczy spieprzyłem:p

 

1 : Koksownia jadwiga - chyba jednak sie myle

 

2 : EC miechowice

 

3 : EC szombierki

 

4 : KWK powstancow slaskich radzionkow - nie ejstem pewien ale tak mysle bo jakos mi pasuje tam

 

5 : Elcho Chorzow

 

6 : Azoty

 

7 : EC KAtowice

 

8 : Jaworzno - strzelalem:p

post-17695-125035934114_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jedziemy po bandzie to proszę bardzo - panoramę powiększyłem o ten rudzki, bytomski i chorzowski horyzont :D

 

To moze ja ten fragment rudzki :) Tylko rudzki, zeby nie mieszac z bytomskim i chorzowskim, ktore sa z tylu.

 

Pozwolilem sobie zaznaczyc dwie miejscowki moich obserwacji: "moja gorka" - Ruda Sl. Wirek (garaze) i "miejscowka 2" obok KWK Slask w Kochlowicach.

 

ruda_sl-opis.jpg

Edytowane przez voytasosuch
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ja mam takie cos: o ile sie nie myle jak cos mowcie:p PS ciekawe ile rzeczy spieprzyłem:p

 

Po pierwsze Neonku proszę trzymaj klawisze na wodzy. Po drugie wiemy, że oczekujesz pochwał ale na nie trza zapracować. Proponuję ci zapoznać się z wątkiem od początku (ja już z 10x wątek czytałem i dalej mi mało :szczerbaty: ), jako lektura obowiązkowa, mimo że masz wakacje. Dodatkowo skorzystać z pomocnych narzędzi w postaci GE, a potem w miarę twoich możliwości i poznanych naocznie przez ciebie z każdej strony zakładów przemysłowych, opisywać po imieniu obiekty na zdjęciach, a nie dawać im numerki katalogowe od jeden....

Więc nie czuj się urażony, że ci tak piszę bo mam jeszcze w sobie trochę cierpliwośći. Inaczej walnął bym ci czerwoną karcioche ale to dla mnie głupie....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Neonku proszę trzymaj klawisze na wodzy. Po drugie wiemy, że oczekujesz pochwał ale na nie trza zapracować. Proponuję ci zapoznać się z wątkiem od początku (ja już z 10x wątek czytałem i dalej mi mało :szczerbaty: ), jako lektura obowiązkowa, mimo że masz wakacje. Dodatkowo skorzystać z pomocnych narzędzi w postaci GE, a potem w miarę twoich możliwości i poznanych naocznie przez ciebie z każdej strony zakładów przemysłowych, opisywać po imieniu obiekty na zdjęciach, a nie dawać im numerki katalogowe od jeden....

Więc nie czuj się urażony, że ci tak piszę bo mam jeszcze w sobie trochę cierpliwośći. Inaczej walnął bym ci czerwoną karcioche ale to dla mnie głupie....

niewiem jak mialbym zmiescic tam na panoramie te nazwy!!!! JAniechce pochwał tylko chce wiedziec czy chociaz dobrze kojaze te obiekty!!! !!! chce tylko sobie poprubować i wasze opinie znac a nie jakies ( neonku) bo od keidy my jestesmy na TY i niemasz prawa zdrabniac mojego nicku !!!!

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne obiekty możesz opisać nawet w Paincie - do takich rzeczy nie jest potrzebny żaden skomplikowany program graficzny.

no ale jak myslisz ze niby w czym to robie!!??

paint , tylko jakbym miał to zmiescic to byscie nic nie przeczytali;p niektore obiekty sa za blisko siebie :blink:

 

P.S >> merti nie zdrabniaj mojego nicku , wiem wiem nierobie zbyt dobrze wszystkiego ale nie musisz mnie traktowac jak jakiegos dzieciaka:p :Boink:

 

zreszta spadam stad czego bym nie zrobil to zle..!!! juz widzialem tu panorame z numerami jak moja i jakos tam nikt pretensji niemaiał!!!!

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby sie jeszcze dodac do niej cos bardziej na zachod - Zabrze, moze kierunek Gliwic, ...

 

Nie przeginaj! :D

 

 

Neon >> wszytko teoretycznie dobrze zaznaczyłeś. Oprócz ostatniego. Jaworzno jest daleko jeszcze na wschód. To co zaznaczyłeś to H250 Huty Katowice w DG.

 

 

Za chwilę połączę wszystkie wasze opisy + mój opis z grubsza całego Zagłębia. Efekty niebawem.

 

 

Uściślając jest tak:

- autor panoram: Benji

- łączenie: ja

- podpis Ruda: Voytas

- podpis Ruda, Chorzów, Świętochłowice, Bytom: Artur Malich

- podpis Zagłębie Dąbrowskie - ja

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając jest tak:

- autor panoram: Benji

- łączenie: ja

(...)

Jak encyklopedia PWN w ogóle... :) Super robota, takie panoramki ze znanych punktów widokowych to kolejna rzecz, której jeszcze nigdy nie było. Tworzycie historie, Koledzy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.