Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

No Mateuszu możesz chyba jednak nie mieć racji :P

 

El3 jest na lewo od Babiej z Siewierskiej, a poza tym przed El3 są dwa kominy EC Będzin a tu ich nie ma. Moim zdaniem coś bardziej na wschód niż Siewierska.

 

edit: A może to Markowice ?:D

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się na górską wycieczkę na Rawki w Bieszczadach. Widoczność była całkiem przyzwoita, jak na tę porę dnia (od około południa, do godz. 15). Na szybko obrobiony strzał w najbardziej interesującą stronę:

Tatry-1000px.jpg

i szeroki plan z helikopterem Strazy Granicznej w bonusie:

Tatry-szeroko-1000px.jpg

Warunki oświetleniowe były akurat nienajciekawsze, ale gdyby ktoś z kolegów (twmichal miał gościć w Bieszczadach) został do wieczora, mielibyśmy piękną i czystą fotę Tatr.

Odległości - do Tatr Bielskich 168km, do Łomnicy 172km, do Sławkowskiego 174km.

 

Mam też zdjęcia na południe i południowy wschód, ale jeszcze się do nich nie zabrałem.

Pozdrawiam

Edytowane przez Andis
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się na górską wycieczkę na Rawki w Bieszczadach.

Mam też zdjęcia na południe i południowy wschód, ale jeszcze się do nich nie zabrałem.

Pozdrawiam

 

No to mnie zaskoczyłeś. Kamerka w Mikołowie ledwo pokazywała beskid - 50km generalnie było mleko, a Ty wyskakujesz z odległością 180km..SZOK!

Piękne, zdjęcia czekamy na pozostałe!!!

A-20090927-150222.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś. Kamerka w Mikołowie ledwo pokazywała beskid - 50km generalnie było mleko, a Ty wyskakujesz z odległością 180km..SZOK!

 

Co innego mamy tu na tak niskich wysokościach a co innego w górach. Zobacz ze same parte szczytowe są widoczne. No ale faktycznie, miał chłopak szczęście, my póki co niebardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że Tatry były na granicy widoczności gołym okiem. Zauważcie, że poniżej Tatr widać jeszcze jakieś pasmo. Prawdopodobnie to Cergov, ale niemal cały tonie we mgle. Jadąc od Rzeszowa (wyjazd ok. 7.30) aż do prawie Sanoka jechaliśmy w gęstej mgle. Te mgły podnosiły się bardzo powoli i może dlatego udało się złapać Tatry o tej porze dnia. Reszta zdjęć - po południu.

 

I jeszcze bonus - panorama Bieszczadów z Lutowisk:

Bieszczady-z-Lutowisk-900px.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się na górską wycieczkę na Rawki w Bieszczadach. Widoczność była całkiem przyzwoita, jak na tę porę dnia (od około południa, do godz. 15). Na szybko obrobiony strzał w najbardziej interesującą stronę:

Tatry-1000px.jpg

Nareszcie jakieś DO gór z gór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał co z zagadką ?

 

Andis>> panorama jest piękna :notworthy:

 

Fotka z Góry Siewierskiej z tzw SILOSU. Taka budka na podwyższeniu koło masztu GSM.

 

Rano były warunki na Tatry, film na DO w komentarzach do kamery.

A-20090928-060722.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z Góry Siewierskiej z tzw SILOSU. Taka budka na podwyższeniu koło masztu GSM.

... no to sie nie spodziewałem :szczerbaty:

Wychodzi brak rozeznania drugiego PO w G.Siewierskiej :unsure: na PO 398m nie byłem do tej pory. Znam tylko ten po drugiej stronie drogi 390m npm skąd startują paralotniarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego mamy tu na tak niskich wysokościach a co innego w górach. Zobacz ze same parte szczytowe są widoczne. No ale faktycznie, miał chłopak szczęście, my póki co niebardzo smile.gif

 

 

To prawie 300 km ze Śląska a pogoda od zachodu się zaczęła zmieniać i widzialność pogarszać. Niemniej jednak widać na zdjeciu już wyraźnie jesienną inwersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie zamieściłem zdjęcia zrobione w drugą stronę. Warunki, jak widać, były dużo lepsze. W kierunku zachodnim ledwo było widać Slanske vrchy, Tatry na granicy dostrzegalności, a w drugą stronę:

ukraina03800px.jpg

 

Poprzeglądam też zdjęcia robione w stronę północy i w inne kierunki. Może też być ciekawie.

Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie widziałem coś takiego. Czasem rzeczywiście są to olbrzymie cienie ale ogladamy je w znacznym powiększeniu. Powstają na wskutek rozproszenia światła w wyzszych warstwach atmosfery a same nie są już rozpraszane bo dolna część atmosfery nie jest oświetlona.

Przykładowe zdj z Nepalu - tu cienie Cumulonimbusów.

 

A tu w drugą stronę - widoczek ze Sławkowskiego

DSC00083.jpg

DSC00084.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem ze śląska cholera i juz sie warunki zrobiły! Do diaska. Ale zdjecia swietne

 

Po paru dniach w Warszawie delegacja przeniosla się do Częstochowy. Jest ktos moze z tego terenu? Myslalem o wejsciu przy dobrej pogodzie i wolnym dniu (najwazniejsze) na jakies wzniesienie. Moze cos się ustrzeli:)

 

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem ze śląska cholera i juz sie warunki zrobiły! Do diaska. Ale zdjecia swietne

 

Po paru dniach w Warszawie delegacja przeniosla się do Częstochowy. Jest ktos moze z tego terenu? Myslalem o wejsciu przy dobrej pogodzie i wolnym dniu (najwazniejsze) na jakies wzniesienie. Moze cos się ustrzeli:)

 

 

:Salut:

 

Dzwoń do Northwood'a to Cie oprowadzi po okolicy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj, ponieważ widoczność wydawała mi sie niezła- wybrałem sie na wieżę jasnogórską z cichą nadzieją na Babią :). Jednak nic z tego. Na północ widoczność była lepsza niz na południe.

Mam jednak pytanie do znawców tych okolic: co to za górka jest widoczna na tych zdjęciach? Zapewne coś dość dużego w okolicach Ryczowa, ale nie wiem dokładnie co. Może ktoś wspomóc?:)

 

P9300264.JPGP9300267.JPG

 

na dokładkę jeszcze Fajna Ryba

P9300262.JPG

 

i elektrownia

P9300254.JPG

Edytowane przez rafal44
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak pytanie do znawców tych okolic: co to za górka jest widoczna na tych zdjęciach? Zapewne coś dość dużego w okolicach Ryczowa, ale nie wiem dokładnie co. Może ktoś wspomóc?:)

P9300264.JPGP9300267.JPG

 

Góra Chełm (444m) k.Ryczowa / Ogrodzieńca powinna być widoczna z wieży na Jasnej Górze już z wys. 45m., ale minimalnie wystaje ponad wzgórza w ok.Żarek i Myszkowa. Jeżeli to nie Chełm, to pewnie jakaś górka w okolicach miasteczka Żarki.

 

I mamy Fajną Rybę z Częstochowy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Chełm (444m) k.Ryczowa / Ogrodzieńca powinna być widoczna z wieży na Jasnej Górze już z wys. 45m., ale minimalnie wystaje ponad wzgórza w ok.Żarek i Myszkowa. Jeżeli to nie Chełm, to pewnie jakaś górka w okolicach miasteczka Żarki.

 

Dzieki za info, chociaż teraz patrząc w GE to pojawia mi sie w tej linii blisko 500-metrowa górka koło Ryczowa na której są podpisy - "Ruskie góry"...?

A ten komin "obok niej" to w Myszkowie, wiec ta górka jest prawie na linii cz-wa - myszków - oczywiście za Myszkowem :)

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, chociaż teraz patrząc w GE to pojawia mi sie w tej linii blisko 500-metrowa górka koło Ryczowa na której są podpisy - "Ruskie góry"...?

 

Każdy się na to "500" łapie :D Jest to góra o nazwie Straszykowa. Obok niej jest nico niższa i tzw Straszykowe Skały. 484m npm + wysokość samych skał. Niezły punkt widokowy :rolleyes:

 

 

wszystko z pamięci, nie mogę sprawdzić bo dziś Geoportal strajkuje a tam jest bardzo dokładnie wysokość oznaczona.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może to być Grochowiec Wielki (też około 500mnpm). Robiłem stamtąd zdjęcie Jasnej Góry, było na forum.

 

 

 

 

@rafal44: Gratuluję Fajnej. :) Umieściłem to zdjęcie na DO.

 

 

 

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.