Skocz do zawartości

Mars, 2003.08.20


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A bo on Panie dużo żelaza wszędzie zawiera.

A tak na poważnie - równowaga kolorów jest tutaj mocno zachwiana na korzyść wydobycia szczegółów powierzchni (przez większy kontrast i takie tam). Gdybym miał telep z perfekcyjną korekcją koloru, jak nie przymierzając Waldkowe APO, to pewnie było by lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i moja fotka Marsa. Sprzęt jak zwykle, ETX, Barlow i ToUcam. Odrobinka zabawy w PS.

 

mars20082003.jpg

 

 

Bielack: to kwestia tylko ustawień kamery, pobaw się w k3...

pozdr

Kuba - w którym miejscu? Kolorki mam ustawione na OutDoor. Gdzie tam jeszcze można kolor regulować?

 

Po kliknięciu na ikonkę aparaciku (w k3ccd rzecz jasna) pokaze się okienko z zakładkami. Suwaki, którymi mozna regulować balans kolorów, znajdują się bodajże w tej samej zakładce, w której zmieniasz ekspozycję i "gain", tyle że na górze. Mam nadzieję że nie pokręciłem bo mówie z pamięci...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Burza. Widzę , że wszystko Ci się teraz "tak" kojarzy ;D. Chmm, a jaki zapach ma ta seksowna lunetka, do której się tak tulisz? ;D :-*

 

hehe, nie wyjawię :D....dobrze, że powiedziałeś po żeńsku "lunetka", inaczej mogliby mnie posądzić o bliskie stosunki z jakże "męskimi " teleskopami.... wole "lunetka-brunetka" ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, Twój Marsik jest doskonały!

Aż się chce powiedzieć "jak na 3" lustro to..." ale to bez sensu - przez APO Waldka nie widać dużo więcej ;)

 

Te suwaczki od kolorków są u mnie nieaktywne. Ale luzik, kolorek mnie mniej interesuje, i tak każdemu wychodzi inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bielack :)

A co do tych suwakow to musisz wyłączyc "cos" zeby były aktywne. Tym "cosiem" może być haczyk w jednym z bodajze 3 sąsiednich kwadracikow... Ale znow nie dam głowy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nagrywam filmiki na notebooku i tam też ustawiam balans kolorów. A wiadomo jak to jest z ciekłokrystalicznymi monitorami... Na normalnym monitorze wychodzi zupelnie co innego :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.