Skocz do zawartości

Mozaika Księżyca.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, ta mozajka jest zrobiona tragicznie. Mozna zrobic to duzo, duzo lepiej. Zobaczcie w moj zalacznik. 3 min. photoshopa i od razu lepiej. Pomijajac fatalne zlozenie luminancji powierzchni, to do tego bardzo zle spasowal kolejne elementy.

 

Dawno temu zrobilem taka mozajke, ale niestety, nie potrafie tego odnalezc. Zawsze mozna powtorzyc ;)

lune2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że ta "dynia" ma kształt nadany celowo. Ze względu na ruchy libracyjne (mniej więcej) 3/7 Księżyca widzimy zawsze, 3/7- to ta "Dark Side", a 1/7 - jest widoczna od czasu do czasu (raz jedna jej połówka, raz druga). Dlatego taka fota nie powinna zamykać się w okręgu.

Sprawy techniczne gość potraktował drugoplanowo- przynajmniej Jesion mu dokopie :szczerbaty:

No tak myślę ;)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Księżyc to temat zamknięty :icon_wink: .

 

Księżyc to najbardziej efektowny obiekt na całym niebie. W dodatku, ledwie napoczęty przez tak zwany - koń by się uśmiał! - "podbój kosmosu".

Jeszcze parę lat, i ludziska będą się w niego gapić do upadłego.

 

(Ciekawe kto pierwszy sfotografuje światła stacji księżycowej? :notworthy: )

 

Wraz z postępem urbanizacji, tematem zamkniętym powoli stają się DSy. Przynajmniej z punktu widzenia amatorów ;):szczerbaty:

Edytowane przez bodla_point
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc to najbardziej efektowny obiekt na całym niebie. W dodatku, ledwie napoczęty przez tak zwany - koń by się uśmiał! - "podbój kosmosu".

Jeszcze parę lat, i ludziska będą się w niego gapić do upadłego.

Masz zdecydowane poglądy i - przyznaję - dość podobne moim. Księżyc jest niezwykle efektowny i zawsze robi wrażenie na tych, którzy mają okazję po raz pierwszy spojrzeć na niego przez silny teleskop. Jednak gdyby nie ów "podbój kosmosu", nie znalibyśmy takich widoków jak chociażby te dwa, załączone niżej przykłady.

Archimedes_AS15_M_1542_k.jpg

Wallace_AS17_145_22283HR_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc to najbardziej efektowny obiekt na całym niebie.

 

Chodziło mi o amatorskie foto Księżyca bo wizual to co innego.

Po prostu miałem takie mylne wrażenie, że już nie ma, co fotografować przy tym zalewie istniejących fotek w necie, literaturze, TV itd. itp. A tu się okazuje, że nasz satelita jak twarz kobiety za każdym pstryczkiem inne oblicze nam ukazuje a składanki tych oblicz nawet zdegustowanego ich ilością mogą poruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Jednak gdyby nie ów "podbój kosmosu", nie znalibyśmy takich widoków jak chociażby te dwa, załączone niżej przykłady.

 

 

Ależ ja jestem wielkim fanem eksploracji kosmosu!

Tylko nie mogę ojcom i dziadom podarować że odpuścili Księżyc w tak krótkowzrozny sposób!

Teraz, kiedy wszystko jest znowu w proszku, cięęęężko będzie się tam znowu wybrać.

 

A mogliśmy mieć piekną bazę księżycową. Statki towarowe mogły od wielu już lat śmigać regularnie jak pociągi.

Do dziś mogły tam powstać obserwatoria w wielkimi teleskopami. Wszystko mogliśmy mieć przećwiczone sto razy. A tu kicha! Bawimy się w jakieś orbitalne namiastki i zapierające dech "spacewalk'i".

 

Obrastamy w gadżety, a istotnego postępu nie ma.

Edytowane przez bodla_point
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kozmicznymi pociągami to chyba lekko przesadziłeś. Oczywiście, gdyby się starać od początku to pewnie moglibyśmy być obecnie na takim poziomie. Ale jak widać nie było potrzeby się starać. Wyścig w kosmos się zakończył to i tempo zwolniło. Jest szansa na przyspieszenie gdy do głosu dojdzie komercja i możliwość czerpania realnych zysków z takiego interesu.

 

Przeciętnym ludziom to nie robi różnicy czy na Księżycu jest baza czy jej nie ma. Ważne jest ich najbliższe otoczenie. I pewnie nie wcale nie chcieli by, żeby ich podatki szły w dużej części w kosmos.

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kozmicznymi pociągami to chyba lekko przesadziłeś. Oczywiście, gdyby się starać od początku to pewnie moglibyśmy być obecnie na takim poziomie. Ale jak widać nie było potrzeby się starać. Wyścig w kosmos się zakończył to i tempo zwolniło. Jest szansa na przyspieszenie gdy do głosu dojdzie komercja i możliwość czerpania realnych zysków z takiego interesu.

 

Przeciętnym ludziom to nie robi różnicy czy na Księżycu jest baza czy jej nie ma. Ważne jest ich najbliższe otoczenie. I pewnie nie wcale nie chcieli by, żeby ich podatki szły w dużej części w kosmos.

 

"Pociągi" były skrótem myślowym - jak u pana prezydenta.

 

Masz rację, ale jednocześnie wpienia mnie, jak widzę że chyba nie dożyjemy do tego lądowania na Marsie.

 

W pewnym sensie tęsknię za jakimś wielkim wyścigiem technologicznym. USA-ZSRR to było to!

 

Na szczęscie Chińczycy zwięli sie do roboty i może podgrzeją atmosferę. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.