Skocz do zawartości

Przeróbka Philips PCVC750K


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Ile to może kosztować ? Kto ewentualnie może wykonać taką pzreróbkę?

pozdrawiam

 

Jak przerobić?

Dokładne opisy przeróbki umożliwiającej długie czasy naświetlania (po angielsku) można znależć na stronach: Steve Chambers, Sylvain Weiller, Peter Katreniak. Już przerobione kamery można kupić u Radosława Ambrożego i w firmie Diament. Przeróbkę kamery można też zamówić w firmie Astrokrak.

 

Wzięte ze strony:CCD dla początkującego

 

Mam nadzieje zę pomogłem :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajduje się zestawienie kamerek i ich przydatność do astrofoto. Są też odnośniki do sposobu przeróbek.

Dziś trudno znaleźć przerabiaczy ze względu na niewielki popyt.

Instrukcje przerabiania są tak obrazowe, że nie potrzeba wielkiej wiedzy elektronicznej dla uwieńczenia sukcesem takiej czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Przerobiłem temat i doszedłem do wniosku, że przeróbkę do SC1 może przy odrobinie cierpliwości zrobić nawet kompletny laik w dziedzinie elektroniki, taki jak ja. Przeróbka do SC 2 już nie jest taka prosta szczególnie z wersją chłodzenia. Co nam daje amp - of i chłodzenie ? Dłuższe czasy i mniejsze szumy ? Nie można tego w jakiś sposób nadrobić w SC1 robiąc więcej klatek z krótszymi czasami ?

Oglądałem zdjęcia robione SC1 i SC2 z chłodzeniem i nie widać pomiędzy nimi aż takiej różnicy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama przeróbka nie jest jakimś wielkim wyzwaniem od strony technicznej. Jedyny problem może stanowić to, że mamy do czynienia z małymi elementami i cieniutkimi ścieżkami. Przy odrobinie nieostrożności można uszkodzić te elementy albo 'odpalić' ścieżki od płytki. Po prostu trzeba do tego odpowiediej lutownicy, wprawnej ręki i trochę doświadczenia w lutowaniu.

 

Amp-off to wyłączenie na czas naświetlania wewnętrznego wzmacniacza a co za tym idzie pozbycie się zaświetlenia fragmentu kadru spowodowanego elektroluminescencją. Przy krótszych czasach wystarczy chyba zdjąć darka ale przy dłuższych amp-off jest przydatny.

 

Z chłodzeniem to już prosta sprawa - im matryca zimniejsza tym mniej szumi.

 

Zresztą, poczytaj sobie stronkę Steva Chambersa, tam jest wszystko opisane.

http://www.pmdo.com/wintro.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.