Skocz do zawartości

Fotki przez internet


Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w internecie ciekawą stronę - Bradford Robotic Telescope Website. Można wybrać interesujący nas obiekt na niebie i zrobić zdalnie fotkę. Przed wykonaniem zdjęcia należy ustalić jej podstawowe parametry - czas naświetlania (maksymalnie 3 minuty) czy użyty filtr. Po zatwierdzeniu parametrów czekamy na wykonanie zdjęcia. Czas jest zależny od ilości osób wykonujących fotki i oczywiście od pogody.

 

Ja miałem szczęście i już po kilku godzinach część moich zdjęć było gotowych. Teraz muszę się nauczyć składania i obróbki, aby efekty były lepsze. Postaram się niedługo zamieścić je na forum.

 

Link do strony: telescope.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, jak skorzystałem z niego w zeszłym roku, to dostałem fotki źle sfocusowane albo pojechane :rolleyes: Nie mam pojęcia jak jest teraz. BRT dobrze nadaje się do potwierdzania potencjalnych supernowych, etc. więc warto mieć tam konto, jeśli ktoś chciałby pobawić się w poszukiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to określić jako "rozpływanie" się łądunku przepełnionego piksela na sąsiednie jednostki znajdujące się w linii. W przypadku wersji matrycy z anty-bloomingiem jest zauważalny - ale bez przesady :) - spadek czułości (wynikający z konstrukcji ulepszonego piksela). Sony rozwinęło w swoich sensorach metody mikrosoczewkowania pikseli, co znacznie zaciera różnicę pomiędzy tymi dwiema wersjami matryc ze stajni Sony :)

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obróbce to już się chyba nie pozbędziesz. No chyba, że pędzlem :).

 

W jakiej rozdzielczości i formacie dostajesz te fotki? Można jakąś większą ilość klatek na raz zrobić czy pojedynczo?

 

Fotki dostaję w rozdzielczości 1056x1027 w formacie FITS. Jest limit jeśli chodzi o ilość fotek robionych w danym momencie. Jeśli teleskop wykona Twoje fotki, możesz robić kolejne.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić wiele zdjęć tego samego obiektu i później je poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecia nie sa super, ale jest kilka fajnych.

zapodalem do zrobiena fotki na herkulesa z nadzieja na chwycenie komety (jedna szerokokatna na caly gwiazdozbior i jedna ze srednim katem na miejsce na linii przelotu, z nadzieja, ze akurat poleci w tym czasie). ciekawe co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w godzinach nocnych zostala zrobiona moja 1 fotka :)

Nie jest rewelacyjna bo chyba teleskop nie ma zbyt duzego powiekszenia, ale skoro chcieliscie sie przekonac jakie fotki wychodza to proszę bardzo :)

 

Mam nadzieje, ze niebawem zamieszcze fotke saturna, urana i M 13.

image_jpeg_i2.php.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Po prawie miesiacu oczekiwania doszly fotki :)

W slabej jakosci to ciekawe czy zgadniecie co to jest :)

 

http://telescope.org/image-jpeg-i.php?jid=27942&seqnum=1

Zamiast zdjecia wyskakuje prosba o zalogowanie... pewnie wkleiles link zdjecia z Your Jobs...

U mnie tez to nie za ciekawie wygląda, podejrzewam ze to trzeba obrobić...

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w internecie ciekawą stronę - Bradford Robotic Telescope Website. Można wybrać interesujący nas obiekt na niebie i zrobić zdalnie fotkę. Przed wykonaniem zdjęcia należy ustalić jej podstawowe parametry - czas naświetlania (maksymalnie 3 minuty) czy użyty filtr. Po zatwierdzeniu parametrów czekamy na wykonanie zdjęcia. Czas jest zależny od ilości osób wykonujących fotki i oczywiście od pogody.

 

Ja miałem szczęście i już po kilku godzinach część moich zdjęć było gotowych. Teraz muszę się nauczyć składania i obróbki, aby efekty były lepsze. Postaram się niedługo zamieścić je na forum.

 

Link do strony: telescope.org

 

można jakiś krótki kursik co, jak i gdzie na tej stronie trzeba zrobić ;-) zarejestrowałem się i nie wiem co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.