Jump to content

Tomi

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  405
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

100 Good

About Tomi

 • Rank
  Altair
 • Birthday 05/24/1985

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  7588001

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  Astronomia, astrofizyka, kosmologia, sport
 • Sprzęt astronomiczny
  TAURUS 270/1300, SK 80/400, Skylux, platforma LJ, Nagler 9mm, WO SWAN 33 mm, Vixen ZOOM 8-24 mm, Soligor Barlow 2", filtry Baader UHC-S, Orion UltraBlock, kolimator laserowy Baader, Nasadka bino SV, CG5, Canon 300D

Recent Profile Visitors

982 profile views
 1. Mam zbliżony zestaw: GSO 200/1000, EOS 700D i kamerę T7 (odpowiednik ASI 120) do guidingu. Do takiej ciężkiej tuby jak Twoja przydałby się montaż NEQ6 lub podobny. U mnie korektor Baader MPCC III jest zamontowany poprzez odpowiednią złączkę przykręcaną do gwintu wyciągu. Widać ją w poniższym temacie: https://astropolis.pl/topic/70266-wyciąg-okularowy-crayford-gso-do-newtona-ze-złączką-do-korektora-komy/ Jeśli Twój wyciąg nie posiada odpowiedniego gwintu, korektor można zamocować w wyciągu tak jak okular 2", dokręcając go śrubkami bądź clamping ringiem. Jest to jedn
 2. Takie. Ważne, aby gwinty w złączce nie były dłuższe niż 3mm.
 3. Nadal poszukuję takiej złączki: https://teleskopy.pl/Adapter-pierścień-ZWO-T2-/-T2-męsko---męski,-długość-optyczna-2-mm-teleskopy-5283.html
 4. Hej, aktualnie stawiam swoją astrobudkę i jestem na etapie wykonywania podłogi. Zastanawiam się czy położyć pod nią folię chroniącą przed wilgocią z podłoża. Podłoga z płyty OSB będzie leżała na konstrukcji z belek drewnianych posadowionych na betonowych słupkach o wysokości 50 cm (tyle wystają nad poziom gruntu). Czy warto założyć folię pod płytę OSB w tym przypadku? Jeśli tak, to jaką polecacie? Paroizolacyjną, paroprzepuszczalną czy może jeszcze inną?
 5. Kupię złączkę T2/T2 o długości optycznej 2 mm. Oba gwinty T2 męskie o długości do 3 mm. Takie złączki są często dołączane do kół filtrowych. Szukam też podkładek o grubości 0,2 i 0,5 mm, które można nałożyć na gwint T2, aby wyregulować odległość matrycy od korektora komy.
 6. Warto dodać, że chwilę wcześniej (niezależnie) pomyłkę zauważyła @minorowa_struna, moja narzeczona Gratulacje!
 7. Czy istnieje szansa na amatorskie zarejestrowanie widma galaktyki oraz określenie jego przesunięcia ku czerwieni, aby porównać je z redshift'em supernowej?
 8. Nadal poszukuję tuby optycznej. Rozważę każdą propozycję.
 9. Aktualne. Szukam też Newtona:
 10. Kupię tubę optyczną Newtona do astrofotografii/fotometrii o aperturze 10 lub 12 cali o długości do 130 cm. Najlepiej aby tubus był wykonany z włókna węglowego. Z wyciągiem lub bez.
 11. Kupię filtr fotometryczny R, np. Baader UBVRI R 1,25". Rozważę również zakup filtra fotometrycznego V.
 12. Ładnie prowadzi jak na montaż tej klasy. Mógłbyś zdradzić jaką tubę na nim wieszasz? Na czym polegał serwis montażu?
 13. Spróbuj wykonać flaty z dłuższym czasem naświetlania - powyżej 3 sekund . Winna może być mechaniczna migawka.
 14. Sprzedam wyciąg okularowy Crayford GSO z mikrofocuserem zmodyfikowany pod astrofotografię (nagwintowany) i złączkę do korektora komy Baader MPCC. Stan wizualny i mechaniczny bardzo dobry. W przypadku mojej tuby optycznej (GSO 200/1000) musiałem zastosować podkładki pod śruby mocujące wyciąg, aby zachować jego osiowość (śruby i podkładki dołączam do wyciągu). Pod obciążeniem około 1 kg pracował bez zarzutu. Więcej informacji znajduje się w poniższym wątku: Cena wyciągu: 370 zł plus przesyłka Cena złączki do korektora komy: 80 zł plus przesyłka Wyciąg + złączka: 440 zł pl
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.