Skocz do zawartości

Tranzyt Merkurego w Polsce niewidoczny


Rekomendowane odpowiedzi

Ja postaram się obejrzeć, jak pogoda dopisze, to biorę dzień wolny, w końcu tranzyt Merkurego zdarza się 13 razy na stulecie :szczerbaty: - następny będzie w 2016.

Nad Chicagoland powinno się zacząć około 13:15, tutaj jest grafika: http://www.curtrenz.com/Z7.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszłem o tym przejściu już dość dawno. Ale dopiero ze 2 miesiące temu dowiedziałem się, że nie będzie u nas widoczny i strasznie się wtedy wku*****m, tym bardziej że w 2003 nie widziałem. Dobrze, że chociaz tranzyt Wenus widziałem. Cóż, trzeba będzie się zadowolić jakąś relacją na żywo gdzieś na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche pasożytnictwo :D ale ma ktoś może gotowy link do transmisji w neci. Nie mam za bardzo jak szukać (brak czasu). Dziś tylko przez jakies 20 min posiedze na kompie.

 

 

 

Help Ludziska!!!!! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś szczęście i pogoda dopisała. Mogłem się więc cieszyć tranzytem od samego początku. Na astromart wrzuciłem tą okropną fotę, ale lepsze to niż nic:

http://www.astromart.com/images/forums/485...5999/485313.jpg

Strzeliłem na automacie przez okular, potem obciąłem i pobawiłem się w Photoshopie. Użyłem frontalnej maski z folią Baadera. Zwróćcie uwagę na tę wielgachną plamę - o wiele większa od Merkurego, a jak pomyśleć, że Słońce jeszcze tak cholernie daleko... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś szczęście i pogoda dopisała. Mogłem się więc cieszyć tranzytem od samego początku. Na astromart wrzuciłem tą okropną fotę, ale lepsze to niż nic:

http://www.astromart.com/images/forums/485...5999/485313.jpg

Strzeliłem na automacie przez okular, potem obciąłem i pobawiłem się w Photoshopie. Użyłem frontalnej maski z folią Baadera. Zwróćcie uwagę na tę wielgachną plamę - o wiele większa od Merkurego, a jak pomyśleć, że Słońce jeszcze tak cholernie daleko... :blink:

 

 

 

Wow, ale Ci zazdroszczę tych emocji... i widoków na własne oczy

 

Zdjecie wspaniałe, bo własnoręczne i na pewno niesie ogromny ładunek emocji... Myślę, że zapamietasz ten moment na całe życie. :Beer:

 

 

 

Życzę wszystkim samych tylko takich chwil ...

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie wspaniałe, bo własnoręczne i na pewno niesie ogromny ładunek emocji... Myślę, że zapamietasz ten moment na całe życie. :Beer:

To pierwszy raz kiedy widziałem tranzyt na własne oczy. Aż mnie ciary przeszły jak Merkury zaczął włazić na tarczę Słońca. Dopiero człowiek dostrzega ogrom naszej gwiazdy, może się w głowie zakręcić :szczerbaty:

 

Teraz trochę żałuję, że nie wzięłem statywu i nie zrobiłem czegoś lepszego, ale co przeżyłem to moje :Beer:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.