Skocz do zawartości

FMO !!!!!!!!!!!!!


Kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez FMO juz od ponad pol roku nie dziala! Skonczyly sie fundusze, wiec projekt zamknieto. :) Ach stare dzieje... ach ach, aż łezka w oku sie zakręciła. :szczerbaty:

 

Oj to były dobre czasy ... Czekanie na zdjęcia, potem szybkie przeglądanie JPG zaznaczanie ciekawszych "kreseczek" i czekanie ... FMO czy nie FMO .. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to były dobre czasy ... Czekanie na zdjęcia, potem szybkie przeglądanie JPG zaznaczanie ciekawszych "kreseczek" i czekanie ... FMO czy nie FMO .. :o

 

 

A czasem zlosc, ze teleskop nie mogl gonic zaznaczonego kandydata, bo za jasno lub dlatego, ze to ostatnia seria. ;(

 

Byla to naprawde fajna zabawa (choc pod koniec byla za bardzo nerwowa, za duza popularnosc serwisu). Ale w sumie obejrzalem 3160 fotek, w tym i takie smakolyki: http://www.republika.pl/eifell440/genjalny.jpg.

 

Ach to byly czasy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esh.. to byly czasy :P bywaly dni, ze z kanarkiem niszczylismy "konkurencje" pod wzgledem ilosci przegladnietych fotek :)

 

pozdrawiam

No i czym się tu chwalić? Może jakbyście przeglądali uważnie, a nie "na wyścigi" to mielibyście swoje FMO, a tak macie tylko statystyki...

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czym się tu chwalić? Może jakbyście przeglądali uważnie, a nie "na wyścigi" to mielibyście swoje FMO, a tak macie tylko statystyki...

 

Drogi BBwro, nie chodzilo nam o zadne wyscigi, a na kazda fotke jesli zachodzila potrzeba przeznaczalo sie wiecej czasu. Nie bylo tez problemem zaznaczenie "podejzanego" na duzym zdjeciu, zeby sprawdzic do pozniej na .gifie. Prawda?

Zarowno ja jak i Krzysiek mielismy kilku kandydatow too faint, possible FMO, czy juz wczesniej odkrytych itp, wiec nie mow mi, ze bylo to na wyscigi dla statystyk. Statystycznie rzecz biorac, to przegladajac wieksza liczbe zdjec byla wieksza mozliwosc trafienia FMO nie odkrytego wczesniej, nie bedacego kawalkiem rakiety itp.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czym się tu chwalić? Może jakbyście przeglądali uważnie, a nie "na wyścigi" to mielibyście swoje FMO, a tak macie tylko statystyki...

 

Wiesz, drogi BBwro, ty miales zwyczajnie szczescie ze swoim kawalkiem rakiety. Takich sladow jak ten Twoj, ja mialem juz w pierwszym tysiacu kilka (of korz w magenta circle). Dokladnie takich samych (o czym wspominalem juz na forum w zwiazku z predkoscia poruszania sie). Ten Twoj slad w ogole byl bardzo jasny i oczywisty.

Mielismy to szczescie, ze na naszych kompach fotki sie ladowaly w sekunde, a nie w minuty (co pewnie bylo czynnikiem ograniczajacym u wielu userow).

 

Daje glowe, ze z uwagi na mniejsze doswiadczenie od naszego, wiele sladow to Tobie wlasnie umknelo, a nie nam. :P

A dlaczego tak sadze?? Bowiem, na sasiednim forum walkowano ten temat dosc dlugo. Ja bylem zwolennikiem zaznaczania jak najwiekszej ilosci sladow i pozniejszej analizy na animacjach. Bylem tez zwolennikiem zaznaczania wszystkiego co dziwne - o ksztaltach zupelnie odbiegajacych od 'podrecznikowych', jak dla przykladu ten: http://fmo.lpl.arizona.edu/icons/FMO/NEWS/14988.gif, ktory wielu obserwatorow, by zwyczajnie zignorowalo. Proponuje lekture tamtego watku, a z pewnoscia zmienisz zdanie.

 

Mialem conajmniej trzy (nie jestem w stanie tego stwierdzic dokladnie, bo animacje splonely mi wraz z dyskiem twardym, ktorego zniszczyla 'kultowa K7S5A') slady takie jak ten

http://fmo.lpl.arizona.edu/icons/FMO/NEWS/7631.gif,

ktore zwyczajnie okazaly sie byc za slabe (lub tez trzeba bylo zaniechac prob poszukiwan).

 

Monter? Masz moze jeszcze w archiwum rozmowy sprzed lat?? Moze konkretne animacje sa nadal na serwerze FMO, to wtedy 'niedowiarek' ;) BBWro by sie przekonal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście mnie z błotem zmieszali... :Beer:

Ale ponieważ żaden z nas swojego FMO (takiego porządnego, z MPC Credit, reszta się nie liczyła w tej konkurencji) nie miał, to mam takie samo prawo jak Wy na ten temat się wymądrzać, nawet jeśli jpg-i ze Spacewatch ładowały Wam się sekundę a mnie 15 s.

 

Oczywiście, bywały ślady zbyt słabe, żeby FMO mogło je odszukać. Czy to znaczy, że nie warto ich szukać i zaznaczać? Inne takie same ślady, jak ten, który pokazałeś na animacji, lub jeszcze słabsze, dostawały potwierdzenie, bo akurat były dobre warunki. Czy jesteś pewien, że gdzieś z boku, w blasku jakiejś jasnej gwiazdy nie chował się ten jedyny ślad, którego nie zauważyliście? Co zmieni, że pokażecie mi archiwum z serwera?

 

A napisałem to wszystko, bo po pierwszym okresie "więcej, więcej obrazków, przeglądnę każdy w 2 sekundy i oglądnę 500 dziennie" powinna przyjść (przynajmniej mi przyszła) refleksja "po co"? I wtedy można spokojnie pooglądać każdą kreseczkę, zastanowić się i poświęcić na każdy obrazek sekund kilkadziesiąt. Nawet jeśli w taki sposób dałoby się obejrzeć ich tylko 5 dziennie, frajda byłaby ta sama a starczyłoby zdjęć dla większej liczby uczestników. Może gdyby wszyscy tak robili, projekt miałby większe szanse przetrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.