Skocz do zawartości

Synta Sky Watcher


arwe19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam jeszcze jedno zasadnicze pytanie bo mi cos nie pasuje , otoz to przegladam wszelkie mozlwie oferty teleskopow i tak patrze i stwierdzilem ze refraktory o obiektywie 70mm sa duzo drozsze o reflektorow dlaczego naprzyklad taki reflektor z synty http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...0325fffb90ae313 moim zdaniem to bardzo przyzwoity sprzet na poczatek jestem nim powaznie zeciekawiony duza swiatlosila i ta cena tylko porzadne okulary i idzie cosik zobaczyc cena bardzo odpowiada moim rodzicom prosze o jakas szybka rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop to jeden z wielu ekonomicznych zestawow.

Natomiast zwroc uwage na czym "wisi": EQ1.

 

Predzej nabawisz sie wrzodow na zoladku z nerwow niz w 100% wykorzystasz mozliwosci lustra 114mm na tak watlym montazyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze do dobry sprzet do jasniejszych dsow z dobrym okularem jak myslicie mniejsze powiekszenia i jechane , pozatym coprawda mam ciemne niebo doysc ale to tez zalezy heheh , ale sprzet mi pasuje osobiscie na poczatek moim zdaniem dobry

Edytowane przez arwe19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskopy Newtona wynalazł Isaac Newton ze względów ... oszczędnościowych. Dlatego nie tylko te 7-centymetrowe, ale wszelkie "nie wybajerzone" Newtony były, są i będą tańsze od refraktorowych odpowiedników. Wykonanie soczewki o porównywalnej jakości jest znacznie droższe od wypolerowania i aluminizowania lustra. Droższe jest i szkło, i technologia.

 

Widzę, że nie odpuszcza ciebie chęć kupienia "na szybko" czegoś małego. Jak dla mnie wygląda to tak: Skylux, Firstscope 114 (długa tuba!), Newton Synty 114 na EQ2 lub przede wszystkim Tały: Alkor (niedawno ktoś sprzedawał na forum) lub - dużo lepiej- Tał 1 (jest nadal dostępny na giełdzie) są sensownym minimum.

EQ1 ... weź zapomnij!

 

P.S.

sprzet mi pasuje osobiscie na poczatek moim zdaniem dobry
a to skąd wiesz? A może tylko jakoś tak podejrzewasz? Zbierasz na te 8 cali, czy nie?

Ja też kiedyś myślałem, że starcza taki sprzęt. Jak go dostałem, nadal tak uważałem. Trwało to do pierwszej dobrej nocy z moją 8" :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK1145EQ1 Od tego modelu raczej trzymaj się z daleka, on ma wbudowanego barlowa w środku a to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche lepszy od tamtego.masz montaż EQ2 zamiast EQ1 i troche wieksze lustro.Jak pisał Rammstein5 ma wbudowanego barlowa ten pierwszy...

Też kiedyś byłem jak Ty napalony aby tylko kupić.teraz wiem ze tego bym nie kupił.Mam 10x50 i tym sie musze nacieszyć.Przechodziłem to samo co Ty.tak jest zawsze na początku.Możesz zawsze poczekać i uzbierać wiecej kasy.Pewnie Cie zdołowałem ale ja tak zrobiłem i idzie wytrzymać :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obydwa wymienione teleskopy nie maja barlowa w wyciagu bo dlugosc tubu pokrywa sie mniej wiecej z ogniskowa lustra glownego.

 

Mimo to, zbieralbym na 8" i nie zawracal glowy drobnica.

 

EDIT: ale moge sie mylic z tym barlowem ;)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi sie ze barlowa daja do bardzo ktorkich teleskopow a w specyfikacjach pisze ze ogniskowa wynosi 1000 albo 1200 mm awiec ten raczej niema sztucznie wydluzonej ogniskowej

 

 

Ten teleskop ma barlowa, długość tuby wynosi 40cm!!! A i pamiętaj że im wysza światłosiła tym wymaga lepszych kularów aby uzyskać przyzwoite obrazy.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.