Skocz do zawartości

Następny wykład toruńskiego PTMA


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

Już za dwa tygodnie, 11 grudnia o godzinie 18:00 dr Piotr Wąż z Centrum Astronomii UMK będzie mówił na temat: "Armagedon – Jakich Ciał Niebieskich należy się bać!". Wykład odbędzie sie w ramach cyklu organizowanego przez toruński oddział PTMA. Wszystkich chętnych zapraszamy. Jeśli będą chętni spoza Torunia, możemy spóbować zorganizować jakieś dodatkowe atrakcje. W grę wchodzą (w kolejności od łatwych do tych dla prawdziwych twardzieli) zwiedzanie Obserwatorium w Piwnicach, zawracanie Wisły kijem, noc w łóżku Kopernika, oko w oko z twórcami "Planetarium", bitwa na pierniki toruńskie, rzut moherem na odległość, wizyta w TV Trwam.

O godzinie 20. jest tego dnia koncert zespołu Quidam. Co prawda nie specjalnie dla nas, ale za to tanio. Szczegóły na stronie: http://www.odnowa.umk.pl/main.php?PAGE=nas...rogram_miesiaca

Przed koncertem każdy będzie mógł się zaopatrzyć w sklepach na Starówce w pamiątkowy berecik.

A gdyby była pogoda, to może na koniec zrobimy mały wypad na obserwacje.

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o gwoździu programu

czyli spałaszowaniu obiadu na słynnej toruńskiej stołówce zrobionej w duchu kultowego Misia

z tym że to tylko dla ludzi o mocnych nerwach

:ha:

 

dodam jeszcze złożenie wieńca pod pomnikiem łabędzia z pierwszego ogniska H5N w Polsce :banan:

 

czekamy na listę chętnych

 

 

p.s. jeśli starczyło by czasu w ciągu dnia - możemy się przepędzić po toruńskich najważniejszych zabytkach

w wersji jak słyszałem - dobra już daj se spokój z opowiadaniem, przeczytam se z przewodnika :rolleyes:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem z prawdziwym napięciem, w obawie czy do atrakcji jakiej ptasiej grypy nie dołączono :szczerbaty:

 

Wstępnie jestem za przyjazdem, choć może się okazać, że nie da rady. Ale powiedzmy jasno: zrobię wszystko, żeby być. U nos panie na wsi takich wykładów nie za wiele :D

 

Pozdrawiam Toruń!

:Beer:

 

Edit: no jaaasne, Tadeo to i ptasią dołączył- teraz to już zaczynam się bać :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...O godzinie 20. jest tego dnia koncert zespołu Quidam. Co prawda nie specjalnie dla nas, ale za to tanio. Szczegóły na stronie: http://www.odnowa.umk.pl/main.php?PAGE=nas...rogram_miesiaca

...

Wrzucam aktualny link do zapowiedzi koncertu:

Od Nowa - Program na grudzień

Przypominam, że to już za tydzień. Jeśli są chętni na koncert, proszę o kontakt - koncert jest na małej scenie i może trzeba będzie wcześniej bilety kupić.

Plany zasadniczo mamy takie, że wykład jak zwykle o 18., a po nim zamiast do Nieba jedziemy do Od Nowy. Oczywiście, jeśli nie będzie chętnych na koncert, spotykamy się w Niebie, jak zwykle. Co do przedwykładowych atrakcji standardem jest wizyta w Niebie na piwku otwierającym drzwi percepcji. Jakby była wola i potrzeba innych atrakcji, również prosimy o kontakt.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam aktualny link do zapowiedzi koncertu:

Od Nowa - Program na grudzień

Przypominam, że to już za tydzień. Jeśli są chętni na koncert, proszę o kontakt - koncert jest na małej scenie i może trzeba będzie wcześniej bilety kupić.

Plany zasadniczo mamy takie, że wykład jak zwykle o 18., a po nim zamiast do Nieba jedziemy do Od Nowy. Oczywiście, jeśli nie będzie chętnych na koncert, spotykamy się w Niebie, jak zwykle. Co do przedwykładowych atrakcji standardem jest wizyta w Niebie na piwku otwierającym drzwi percepcji. Jakby była wola i potrzeba innych atrakcji, również prosimy o kontakt.

Pozdrawiam

Piotr

 

 

 

Drogi Piotrze,

 

a co z biletami dla przyjezdnych ???????

 

Kupcie koniecznie dla mnie i dajcie na priva nr konta zrobię przelew (dwanaście złociszy), bo w dniu koncertu pewnikiem już nie będzie :angry:

 

A Ja się wtedy zapłaczę i umrę z żalu i na nic żadne pocieszenia, że w końcu do nieba trafię... :szczerbaty:

 

Mam nadzieję, że to nie będzie problem, z tymi biletami...

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori, problemu nie ma. Podobnie jak zainteresowania. Jesteś pierwszą osoba, która oficjalnie deklaruje przyjazd.

Pozdrawiam

Piotr

PS. Jakby ktos chciał jakies noclegi załatwić, to może byc gorzej. Następnego dnia jest w Toruniu rocznica powstania RM i mohery zdominują Toruń :huh: Chociaż oni chyba mają jakąś swoją własną bazę noclegową, albo przyjeżdżają i tego samego dnia wyjeżdżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że deklarował się Saywiehu z cudowną żoną Renatą :banan:

w Jeziorach słyszałem od braci moich serdecznych AstroNocników - eMDego oraz Marvaza :Salut:

iż też mają nawiedzić koncert Quidam

z noclegami może być masakra bo w mojej kawalerce jest tylko podłoga a i tu niewiele osób się pomieści ... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z noclegiem miałbym pewien pomysł, ale chyba trochę za bardzo hardcorowy.

W miejscu tak klimatycznym i surowym, że to tam powinien być koncert Quidam. A przy tym z normalnymi łóżkami i restauracją.

http://fortiv.spanie.pl/

Może to nie najlepszy pomysł, ale miejsce jest świetne na większe spotkanie. Szkoda tylko, że tak blisko centrum miasta (LP).

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Chyba z pięć razy właziłem do tego tematu...

Dam znać w ciągu 2-3 dni czy bedę. Na razie jestem zawalony robotą. Ale mam jej tak na oko... akurat na ten tydzień ;)

 

Pozdrawiam serdecznie Toruń :)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że spotykamy się w najbliższy poniedziałek w Niebie o 17.00. O 18. jest wykład, potem chętni jadą na koncert Quidam do Od Nowy (początek o 20.) :Beer:

Bilety, dla tych, którzy deklarowali udział już kupiłem.

Pozdrawiam

Piotr

quidam.jpg

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem gaworzyłem na GG z Saywiehem

i tu jest moja wina bo wykrakałem że ktoś przypałęta się z robotą na wczoraj

i jest znikome prawdopodobieństwo że przyjadą w ten poniedziałek

wstępnie mówili o przyjeździe na następny wykład ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy na koncert czy na wykład

1. koncert klubie studenckim odNowa to jest blisko auli UMK - jak są chętni mogę wkleić mapkę czy jakieś kooordyntay GPS

2. wykład jest w sali kinowej ratusza - to chyba największy banał trafić w Toruniu na starówkę i do Ratusza(Gotyk na dotyk jak reklamują naszą wioskę z tramwajami :ha: )

pub NIEBO znajduje się zaraz po prawej głównego wejścia do ratusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod jaki adres w Toruniu? Jakoś na tej stronie nie widzę.

 

Pozdrowienia

 

Przepraszam, moja wina. Ale to przez to, że nikt z nas nie jest organizatorem i bardziej to jest umawianie się znajomych niż oficjalne ogłoszenie.

Już nadrabiam zaległości.

1. Niebo o 17. - to jest pub toruński, którego właścicielem jest Mariusz Lubomski. Łatwo go znaleźć, bo znajduje się zaraz obok głównego wejścia do toruńskiego ratusza, w jego piwnicy.

2. Wykład PTMA o 18. w sali kinowej ratusza - wejście przez główne wejście do ratusza. Tu informacje organizatorów: http://www.astri.uni.torun.pl/~ptma/oglopl.html

3. Koncert w Od Nowie o 20. - klub studencki Od Nowa znajduje się na Bielanach, na terenie miasteczka akademickiego UMK, dojazd z dworca głównego autobusem 11 chyba. Tu jest strona Od Nowy:

http://www.odnowa.umk.pl

i mapka okolic:

mapa.jpg

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na wypadek gdyby dla kogoś jedynym mozliwym sposbem dostania się do nas w Toruniu

był wyskok na spadochronie z gigantycznej wysokoścy

:ha::ha::ha:

 

komórkę do Lampki zna już cała Polska jego fanek - moja to 697 030 483

w razie czego dzwońcie po prostu - pomożemy czy jakoś tak to szło za Gierka :banan:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komórkę do Lampki zna już cała Polska jego fanek - moja to 697 030 483

w razie czego dzwońcie po prostu

 

 

 

oO czyżbyś Tadeo też zakładał swój fanclub? Ile masz już fanek?

 

W poniedziałek chcę od was autografy... :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

 

 

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.