Skocz do zawartości

Następny wykład toruńskiego PTMA


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

Tadeo, właśnie dostałem informację, że w Niebie będą Lejcyn i Awar. Kto się jeszcze wybiera na 17? Pozostali Quidamowicze również? Nie wiesz, czy Janusz będzie? Może rezerwację stolika w Niebie zrobić? O ile można.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wczoraj mieli być na 18tą

wszystko się zmienia zbyt dynamicznie

nie mam pojęcia jak tam zarezerwować stolik

ja wróciłem z L4 to kumpel poszedł i taki mam siwy dym w robocie że o matko

mam nadzieję że wyjdę normalnie i zdążę na 17tą

aparat już się ładuje żeby uwietrznić nasze spotkanie

ale do OdNowy nie będę go raczej brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale do OdNowy nie będę go raczej brał...

I słusznie. Kiedyś miałem w torbie puszkę Coli i bramkarz w Od Nowie nie chciał mnie wpuścić. Trzeba było od razu wypić. Dobrze, że to nie była Wyborowa w dużej butelce. :ha:

A aparat, to byś chyba musiał połknąć i Colą popić.

PS. Wyjdę zaraz do Nieba i pogadam z barmanką, może uda się rezerwację załatwić, takiego z kanapami najlepiej.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za cudowne chwile w Niebie

dziękuję za cudny wykład

dziękuję za cudny koncert

Quidam Rulez

 

 

Dziekuje rowniez wszystkim za mile przyjecie i mile spedzony czas :)

 

Ups..., widze ze Ori chciala autografy od 'old boyow'..., a dostala ode mnie i Awara... co tam :D

Pozdro

Mariusz

 

PS.

Tadzik, bede sledzil allegro czujnie od tej pory ;p.

Edytowane przez Lejcyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dziękuję wszystkim za świetną atmosferę spotkania. Szczególnie miło było poznać osoby, których wcześniej nie miałem okazji spotkać :helo::Beer:

Wykład był OK, ale przyznam, że spodziewałem się usłyszeć i zobaczyć trochę więcej.

Koncert Quidam naprawdę super. :gitara:

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani,

 

Właśnie dotarłam do domu. Bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać, poznać i miło spędzić czas... Szkoda, że tak krótko...

 

 

 

Dziękuję za plakat z autografem :helo: jest już bezpieczny w domu.

 

Koncert wspaniały i w superowym towarzystwie ( istna OdNowa psychiczna ;) ). Mam pewien niedosyt i koniecznie musimy się spotkać na dłuższe pogaduchy.

 

 

 

Do zobaczenia niebawem...

 

 

 

Ori2711

 

 

 

Ps: Po koncercie Quidam przyjęli zaproszenie do Niedźwiad na wiosennoweekendowe obserwacje (oj będzie się działo :) ) a w marcu będą w Gdyni w Uchu na koncercie. :helo:

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać podziękowania za miło spędzony czas, od Hani, mojej kumpeli z pracy. Co niniejszym w jej imieniu czynię. :Salut:

Niestety ominęły mnie pogaduchy po koncercie, musiałem szybko zwijać żagle. Ori, mam nadzieję innym razem pogadamy w spokojniejszej atmosferze. :D

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykład był OK, ale przyznam, że spodziewałem się usłyszeć i zobaczyć trochę więcej.

Pozdrawiam

Piotr

No, słyszałem więcej na ten temat, a chłopaki z Włocławka w ogóle wyglądali na lekko zawiedzionych. Może poza informacją, że doktorant z Piwnic zrobił pasujące im oprogramowanie. Z drugiej strony, oni od roku o tym mówią, a tu było sporo młodych, "świeżych" w temacie osób. Tylko dojazd spod Inowrocławia dłuższy od wykładu. :angry:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, słyszałem więcej na ten temat, a chłopaki z Włocławka w ogóle wyglądali na lekko zawiedzionych. Może poza informacją, że doktorant z Piwnic zrobił pasujące im oprogramowanie. Z drugiej strony, oni od roku o tym mówią, a tu było sporo młodych, "świeżych" w temacie osób. Tylko dojazd spod Inowrocławia dłuższy od wykładu. :angry:

 

Pozdrowienia

To Ty też byłeś na tym wykładzie?

Następnym razem musimy się konkretniej umówić, żeby jeszcze była chwila na pogadanie. Zresztą byliśmy póżniej jeszcze na moment w pobliskim Niebie, byli Awar i Lejcyn z Bydgoszczy.

 

Co do referatu, to rzeczywiście i ja byłem zawiedziony. I nawet nie chodzi o to, że nie jestem absolutnie świeży w temacie. Nie podobało mi się, że referent wręcz przyznawał się do swojej niewiedzy i dawał do zrozumienia, że nie jest w stanie odpowiadać na pytania, bo się za bardzo na tym nie zna. Nie wiem kto wybiera temat takiego wykładu, ale podejrzewam, że sam prelegent. Z szacunku dla słuchacza powinien wybrać taki temat, w którym ma szeroką wiedzę i potrafi zadowolić dociekliwych.

Ja miałem ochotę zapytać o parę spraw, ale deklaracje typu: "...proszę mnie o to nie pytać, bo nie wiem wiele więcej niż powiedziałem..." skutecznie mnie zniechęciły.

Co do tego doktoranta z Piwnic. Dla przypomnienia podaję jego nazwisko: Gracjan Maciejewski. A program, o którym była mowa to SAVS, czyli Semi-Automatic Variability Search sky survey. Chodziło o zastosowanie tego programu do poszukiwań ciał niebieskich zagrażających Ziemi. Szczególnie tych poza płaszczyzną ekliptyki.

Strona pana Maciejewskiego:

http://www.astri.uni.torun.pl/~gm/

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.