Skocz do zawartości

Ale to już było.. (okulary :P)


zysix

Rekomendowane odpowiedzi

jak kupując okular docelowy zaoszczędze?:P

 

No w bardzo prosty spsób. Kupujesz tymczasowy okular X za 300pln.

Sprzedajesz tymczasowy X za 200pln kupujesz docelowy Y za 800pln.

Masz docelowy okular Y i wydałeś 900pln.

 

Gdy kupisz odrazu docelowy, masz docelowy okular Y i wydałeś 800pln.

 

Proste.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując odrazu LVW niedocenie piękna obrazu jaki ten okular daje nie znając innych obrazków

 

Łooo...

Docenisz! A ja nie bedziesz potrafil to sie zmus, albo idz do kogos kto ma Plossle i poobserwujcie razem :)

Po co uczyc sie na swoich bledach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dalej pozostaje sprawa tego że bede mial tylko dwa okulary. Docelowy i plossla troche to to mało. Ja chyba sie skusze na TSWA30 jest w promocji za 70 euro i do tego TSWA15. Wyjdzie w sumie 500zł czyli tyle ile chciałem :P i na początek mi starczy jeśli to błędna decyzja dajcie znac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam tego za błędną decyzję. LWV wcale nie musi być docelowy. Są stada innych okularów. Sam tak sobie wymyślilem: na szybko kupienie za mniejsze pieniądze, a później gruntowna analiza i wybór tego, co naprawdę chciałbym mieć.

Po "drodze" mogą trafić się niespodzianki. Pojawią się promocje, wyprzedaże, nowe typy okularów. Po co sobie za pół roku pluć w brodę? Taką niespodzianką było dla mnie pojawienie się zooma Antaresa SW z polem 82 stopnie - i w ogóle opinii o nowej serii tych Antaresów. A z drugiej strony- jakość obrazu w tej taniej nasadce bino PZO. Takie rzeczy sprawiają, że warto podchodzić ze spokojem i rozwagą do wyboru okularów, tych "na całe życie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to tak czasami odbieram:

 

Jeżeli ktoś wydaje duzo pieniedzy na okular, to aby usprawiedliwić przed sobą (albo przed żoną), wydanie takiej sumy, mówi, że to już teraz będzie okular docelowy!

Osoby posiadajace LVW 22 po wymianie go na Naglera będą nadal utrzymywały, że to już teraz na pewno jest ich okular docelowy.... do czasu pojawienia się na rynku nowego produktu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie.

Wszystko zalezy od podejscia do tematu i filozofii zyciowej.

 

Osoba kupujaca od razu sprzet docelowy tlumaczy sie przed zona dlaczego tak drogo :)

Osoba kupujaca sprzet "posredni" tlumaczy sie sama przed soba dlaczego nie docelowy ;)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie.

Wszystko zalezy od podejscia do tematu i filozofii zyciowej.

 

Osoba kupujaca od razu sprzet docelowy tlumaczy sie przed zona dlaczego tak drogo :)

Osoba kupujaca sprzet "posredni" tlumaczy sie sama przed soba dlaczego nie docelowy ;)

 

Czyli nie ma co kombinować tylko postawic sobie barierke tak wysoko jak pozwala portfel i nikomu sie nie tłumacząc (wliczajac w to samego siebie) kupic okular tak docelowy jak to tylko mozliwe. I po bajce.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi teraz o to że ty okulary warte są swojej ceny :-)

 

UWAGA! To cholernie subiektywna lista. Ludzie o słabych nerwach proszeni sa o przewinięcie posta, ludzie nie zgadzający sie z nia proszeni sa o uwagi (byle były uwagami wynikajacymi z praktyki a nie z wyczytanych recenzji). Ludzie majacy wiedze o niewymienionych okularach proszeni sa o uzupełnianie.

 

LVW - tak,

SWA - raczej tak

ERFLe - raczej tak

SWANy - raczej tak

LV - tak

AB ST series - raczej tak

W70 - zależy do czego do ciemnych maszyn tak do swiatlosilnych nie

RKE - nie bardzo (szczeg. do swiatlosilnych teleskopów)

ORTHO - nie bardzo (choc te dłuzsze ogniskowe raczej juz tak)

krótkie tanie plossle - nie

srednie tanie plossle - raczej tak

długie plossle - nie

SR - zdrcydowanie nie

Kellnery - raczej nie (czasami do słabo światłosilnych maszynek)

Hyperiony - raczej nie

SV - cholera wie, nie maiłem za często włapach

E-luxy - nie

Omni - raczej nie

X-cell - zdecydowanie nie

Ultima series - cholera wie nie miałem za często w łapach

drogie krótkie plossle - raczej nie

średnie drogie plossle - tak

długie drogie plossle - raczej nie

Pentaxy - tak

Naglery - tak

 

Ale będzie dym... Jakby co to ciąć. To prywatne zdanie amatora. W razie zbyt wysokiej kontorwersyjności, do śmieci. (Ja piernicze, nie powinienem robić tej listy, za małe mam doświadczenie, ale widze że ludzie błądzą jak dzieci we mgle... może to komus pomoze).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że moja ocena na np. "raczej nie" nie oznacza że to zły okular, i per analogia ocena "raczej tak" lub "tak" nie oznacza że dany okular jest dobry lub lepszy od tego z opisem "raczej nie"

 

Pytanie było czy warte swojej ceny, a nie czy sa dobrej jakości.

 

Jakby co, to odszczekam, ale serce mi sie kraje jak widze kolejna osobe kupujaca wiadro tanich okularów zamiast 2-3 przyzwoitych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem co masz do długich ploslów :) przy odsprzedaży krążą wokoło 100zł często ludzie nie kupuja 32mm i kisza sie na jakichś ciemnych smieciach.

 

Ale tu czesto mamy przypadek, gdy jeden misio z drugim kupuja sobe jakiegos antaresa 40mm i ładuja do teleskopu 8" F4... wiesz juz czym to sie kończy. Białym tłem i źrenica wieksza niz dłoń.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu czesto mamy przypadek, gdy jeden misio z drugim kupuja sobe jakiegos antaresa 40mm i ładuja do teleskopu 8" F4... wiesz juz czym to sie kończy. Białym tłem i źrenica wieksza niz dłoń.

 

Pozdrawiam.

 

Ale lista opisuje kombinacje z teleskopem czy jakosc samego okularu?

Kurde, to tak zlozony problem, ze nigdy nie zaryzykowalbym takiego podzialu.

 

Dlugo jechalem na PL32mm i nadal uwazam, ze to niezly okular...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lista opisuje kombinacje z teleskopem czy jakosc samego okularu?

Kurde, to tak zlozony problem, ze nigdy nie zaryzykowalbym takiego podzialu.

 

Dlugo jechalem na PL32mm i nadal uwazam, ze to niezly okular...

 

No kurtka zdaje sobie sprawe, ale...

 

Na celestii pociagnąłem temat i cisza. Tutaj ludzie ciągle te same bledy robią. Pomyslałem, ze jak pacne takim jajem, to ktos sie na rozbryzg oburzy i moze coś z tego będzie.

 

Oczywiscie trzeba uwzgledniac ogniskowa , światłosiłe itp. ale... no sami zobaczcie jak wiele osób zaglądneło na celestię (ponad 1000 wejść w dwa miesiace) a ile osób ten artykuł ciągnie ( 7 ? )

 

http://www.skyscope.pl/celestia/index.php/...a%C4%87_okulary

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to odszczekam, ale serce mi sie kraje jak widze kolejna osobe kupujaca wiadro tanich okularów zamiast 2-3 przyzwoitych.

Pozdrawiam.

rozumiem, że to ja! :szczerbaty: Mając 500zł na okulary ciężko jest kupic chociaż jeden okular docelowy. Jakbym sprzedał 10mm i 25mm z synty wtedy kupie sobie 1 LVW, tylko co mi po jednym docelowym okularze? Jaki sens mają obserwacje przez najbliższe pół roku zanim niedokupie sobie kolejnego okularu docelowego? Z jednym okularem to dośc ciężko jest coś oglądac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zysix, ja zrobilbym wlasnie tak, ze sprzedalbym Plossle i kupil 1xLVW.

Ale racja, ze to dosc radykalne posuniecie. Jednak ja pamietam czas, kiedy zostalem zupelnie bez okularow :)

 

I tak w koncu sprzedasz 10mm.

 

Pozdrawiam i zycze udanego wyboru!

Marcin

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że to ja! :szczerbaty: Mając 500zł na okulary ciężko jest kupic chociaż jeden okular docelowy. Jakbym sprzedał 10mm i 25mm z synty wtedy kupie sobie 1 LVW, tylko co mi po jednym docelowym okularze? Jaki sens mają obserwacje przez najbliższe pół roku zanim niedokupie sobie kolejnego okularu docelowego? Z jednym okularem to dośc ciężko jest coś oglądac;)

 

To nie kupuj go teraz. Masz dwa plossle? To uzywaj. Dozbierasz na przyzwoite szkło to kup. Nie rozdrabniaj sie na kolejne tymczasowce.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.