Skocz do zawartości

Pieeeeeknyyy Moon


arwe19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam awięc korzystając z okazji że niebo się rozjaśniło wystawiłem tubę już o 14 na dwór zeby sie dobrze wychlodzila i to co zobaczylem zaparło mi dech w piersiach ;D

 

Księżyc mnie poprostu zabił :) multum dokładnie wyostrzonych obiektów do obserwacji na naszym łysym

ale to wszystko tylko w 48x z okularem SP 25mm , ale to co zobaczyłem wkładając 10mm SP pow.120x który ostatnio się niesprawował przeszło moje najśmielsze oczekiwania , tak bardzo mi wyostrzył księżyc masakra niemieścił sie w polu widzenia kratery pięknie się prezentowały gra cieni na kraterach i terenach górzystych cudowna , jestem pod ogromnym wrażeniem , niestety zebrały się chmury i musiałem dosłownie przed chwilą schować telepa do domu i właśnie idę na kolację wigilijną :)

 

Okular bardzo dobrze się sprawdził jednak wychłodzona tuba to podstawa :)

 

Dla was te widoki to z pewnością normalka ale ja pierwszy raz widziałem księżyc w takim przybliżeniu mam smaki na więcej i już zbieram kase na jakiś dobry okularek do planet :) (tak to sie chyba zaczyna)

 

Aha pardon , czy ktoś może wie co to za gwiazda świeciła zaraz pod księżycem ładnie się we dwójkę prezentowały, niestety niemam nagranego stellarium jeszcze bo po reinstalce windowsa i niewiem co to moglo byc :)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc przy wyborze tego sprzętu , zakup wart tych 800 zł :) 150mm potrafi takze ;d

 

Moim zdaniem jedna obserwacja wizualna księżyca była dla mnie warta więcej niż jakiekolwiek zdjęcia umieszczane w sieci , to się poprostu rozumie przez ssie :)

 

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha pardon , czy ktoś może wie co to za gwiazda świeciła zaraz pod księżycem ...

 

A wystarczyło zajrzeć do dzisiejszego kalendarzyka ;)

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...2113&st=240

 

Ale teraz już wiem, że wiesz :)

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to także zależy od seeingu ale księżyc naprawdę prezentował się wyśmienicie ostre kontury i detale mmmmmmm

 

generalnie jesli chodzio Ksiezyc czestomozna sobie pozwolic na wiecej niz zwykle....jak troche poobserwujesz to bedziesz wiedzial co robic na innych oibiektach :) sprobuj potestowac saturna.....kup barlowa 2x na poczatek :) 240 x pr\zy Saturnie pokazuje wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czoraj pierwszy raz spojazalem na Saturna... wczesniej jakos okazju nie bylo, pozaytm teleskop mialem na dzialce.

To co ujzalem poprostu powalilo mnie z nog. Choc uzylem SP10mm to i tak bylo bosko. A w sumie to myslalem ze to to bedzie wieksze, ale i tak zrobilo na mnie wieksze wrazenie niz sadzilem. Teraz juz wiem ze nastepna rzecz ktora kupie to barlow, albo nisko ogniskowy okular. Jak myslicie co na Saturna bedzie lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia obserwacyjne Saturna idealnie oddaje fotka strzelona przez McArtiego.

 

Pięknie, wyraźnie widoczna, smolista Przerwa Cassiniego, widoczne ciemne pasma chmur na globie Saturna... Szkoda, że miałem średnio 2-3 sekundy na patrzenie, bo reszte czasu pochałaniało wyklinanie obłoczków... <_<

 

A i szkło mi zaparowało <_< Zobaczymy dziś :)

 

Ps.: Wybaczcie mały OT.

Pozdrawiam. :Beer:

Edytowane przez W0l3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.