Skocz do zawartości

EOS 300D


Konczako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na poczatku chciałem zaznaczyć że fundusze jakie posiadam na aparat to ok 1700zł. I teraz mam dylemat: Czy EoS 300D czy jakiś zawansowany kompakt?? Nie miałem nigdy żadnego kontaktu z lustrzanką i nie wiem co sie po niej spodziewać. Czy warto?? Jakie są zalety w stosunku np. do takiego Sony H5 czy innego kompakta z tej pułki?? Wiem na pewno, że za kompaktami przemawia uniwersalnść ogniskowych, świetne macro itp. Jednak ja szukam też aparatu odpowiednio szybkiego i którym można pstrykac niezłe foty( jeśli sie wie co sie robi :D ).

Jeśli już jednak zdecyduje się na EOSa (nie jestem jeszcze jednak do konca przekonany) to jaki obiektyw do niego dobrać aby dobrze wspułpracował z aparatem i wykożystal jego możliwości matrycy??

Samo body myśle że za ok 1000-1200zł spokojnie sie kupi więc zostaje jeszcze ok. 700zł na obiektyw. Na poczatek myśle coś uniwersalnego, ogniskowe gdzieś 18-50, czy 18-70.

 

Wiem że jak na jeden topic to trochę dużo tych pytań ale na szczescie to forum odwiedza dużo doświadczonych "fotoamatorów" więc od razu wale z grubej rury :D:szczerbaty:

 

Pozdrawiam

Bartek Konczak

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka będzie odpowiedź na tak postawiony problem

w sumie lustrzankę, można i nawet trzeba polecać osobom, które mają świadomość, że dopiero dobry obiektyw może pokazać zalety aparatu

 

w Twoim przypadku może się skończyć to tym, że jak już zdecydujesz się na lustrzankę, to będzie to body+kit+ ew. sigma 70-300 i pewnie może będziesz na początku zadowolony, ale i tak, po pewnym czasie, zaczniesz marzyć o eLkach

 

choć z drugiej strony, nawet w dzisiejszych wypasionych kompaktach, mimo tych wszystkich bajerów jakie posiadają, zdjęcia z nich, są ciągle jakieś takie, brak im głębi, dynamiki, są jakieś takie płaskie, plastikowe, a co ciekawe nawet najbardziej zawansowany program do obróbki, niewiele już z nich potrafi wydobyć.

a co innego z lustrzanki, jak zdjęcie jest ostre i nieporuszone, to w programach graficznych można z nich wyciągnąć prawdziwe cuda

 

ale z innej strony, jak myślisz pobawić się w jakieś astrofoto, to bierz lustrzankę, nawet i z samym kitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lustrzankę, nawet kitowy obiektyw pozwala na przyzwojite zdjęcia. Niedawno porównywałem zdjęcia robione Canonem 300D z kitowym obiektywem z fotkami robionymi kompaktem Sony Dsc H2 i różnica jest ogromna. Niema się co pakować w kompakt, bierz lustrzankę i nie pożałujesz. Bynajmniej ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kita kupisz już nawet za 150 zł

a ta sigma to cena dużo wyższa a klasa ta sama

 

w zasadzie w Twoim komplecie powinien się też znaleźć EF 50 f/1,8 dopiero ten obiektyw pozwoli Ci zaznać, co to znaczy ostre i jasne szkło (fakt, że tylko w centrum kadru), ale przy jego cenie, to jeden z najtańszych, najlepszych polecanych zakupów do eosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.