Skocz do zawartości

Soligor 200/800


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam teleskop Soligor 200/800. Stan idealny, praktycznie jak ze sklepu. Teleskop otrzymałem dwa miesiące temu.

Generalnie wiadomo, że jest on polecany do obserwacji obiektów DS, komet, gwiazd zmiennych oraz jako większy astrograf.

Nie miałem zamiaru go sprzedawać, ale po zakupie nowego komputera mam dużą dziurę budżetową na samym początku roku i chcę się jej pozbyć :rolleyes: Tym bardziej, że na wiosnę chcę zakupić coś większego.

 

Na razie przyjmuję oferty tylko od osób, które mogą odebrać teleskop osobiście. Do tej pory wszystkie Newtony (5) sprzedałem w ten sposób. Przy odbiorze nabywca może obejrzeć dokładnie instrument, a ja nie martwię się, ze coś stanie się podczas przesyłki.

 

Moja wstępna cena to 1650 zł, czyli o 350 zł taniej niż w sklepie. Można też zgłaszać oferty niższe, które rozpatrzę, o ile nie pojawi się chętny na zakup za wymienioną cenę. Oczywiście w przypadku niższych ofert decyduje nie pierwszeństwo, a wysokość oferty.

 

Aha, teleskop wyposażony jest w wyciąg Crayforda i przystosowany jest zarówno do astrofotografii, jak i obserwacji wizualnych :) W przypadku obserwacji planetarnych wymagane są dobrej jakości okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posezonowa (poweekendowa ;)) obniżka do 1500 zł.

 

Jeżeli w tej cenie teleskop nie znajdzie nabywcy, to będę kombinował inaczej.

 

Vader, po sąsiedzku to mogę jedynie rozłożyć Ci spłatę na raty. 1000 zł teraz + 500 zł powiedzmy do kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo chętnie, ale z kasą jeszcze bardziej krucho. I na dodatek mam bieżące wydatki, no i stódniówka za niecały miesiąc.

Żałuje, ale nie kupie. Chyba, że w lotka wygram :szczerbaty:

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ nie znalazłem nikogo chętnego na zakup z odbiorem osobistym, więc jestem zmuszony zmienić warunki. Przyznam, że nigdy nie chciałem wysyłać większych teleskopów z dwóch powodów. Obawy o to, czy dotrze w stanie nienaruszonym do odbiorcy i ze względu na niechęć do pakowania (a pakowanie musi być solidne).

 

Przedstawiam więc dwie możliwości:

 

1) odbiór osobisty - cena 1350 zł (!) - oferta ważna tylko do niedzieli

 

2) wysyłka na odpowiedzialność odbiorcy - 1500 zł

 

Uwaga! Ze względu na dwa warianty nie decyduje kolejność napłynięcia ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie znalazłem nikogo chętnego na zakup z odbiorem osobistym, więc jestem zmuszony zmienić warunki. Przyznam, że nigdy nie chciałem wysyłać większych teleskopów z dwóch powodów. Obawy o to, czy dotrze w stanie nienaruszonym do odbiorcy i ze względu na niechęć do pakowania (a pakowanie musi być solidne).

 

Przedstawiam więc dwie możliwości:

 

1) odbiór osobisty - cena 1350 zł (!) - oferta ważna tylko do niedzieli

 

2) wysyłka na odpowiedzialność odbiorcy - 1500 zł

 

Uwaga! Ze względu na dwa warianty nie decyduje kolejność napłynięcia ofert.

 

Przy wysyłaniu teleskopów sprawdza sie przesyłka konduktorska (PKP). Koszt to 25pln. Osoba wysyłajaca informuje personel pociągu, ze to optyka, samodzielnie umiejscawia pakę we wskazanym miejscu i prosi o otoczenie szczeg. uwagą. Osoba odbierajaca sama wszystko wynosi itd. Nikt tym 5 razy nie rzuca, nie przeładowuje, nie przygniata pięcioma innymi paczkami w magazynie itd. Już tak teleskopy przekazywałem kilka razy, nigdy nie było problemów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wysyłaniu teleskopów sprawdza sie przesyłka konduktorska (PKP). Koszt to 25pln. Osoba wysyłajaca informuje personel pociągu, ze to optyka, samodzielnie umiejscawia pakę we wskazanym miejscu i prosi o otoczenie szczeg. uwagą. Osoba odbierajaca sama wszystko wynosi itd. Nikt tym 5 razy nie rzuca, nie przeładowuje, nie przygniata pięcioma innymi paczkami w magazynie itd. Już tak teleskopy przekazywałem kilka razy, nigdy nie było problemów.

 

Pozdrawiam.

 

A wiesz Hans, że o takim rozwiązaniu nie pomyslałem, choć niemal codziennie do pracy dojeżdżam ... pociągiem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.