Skocz do zawartości

Co bym sobie życzył:


Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat także tu, aby pokazać dystrybutorom zapotrzebowanie na rynku ASTRO.

1. Możliwość kupowania w częściach:

Np. Samą tubę, montaż, statywy, sterowanie i.t.d.

2. Brak refraktora 120/1000 (brak 120)

3. Oferta jest - brak towaru - niewiadomo kiedy będzie.

 

Piszę to aby pomagać a nie krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, jak byłem ostatnio u nich - przełom marzec/kwiecień; po dostawie pierwszych sky watcherów - coś było mówione o dodatkach

do skopów (i nie tylko sky-watcherów ; również miały przyjść nowe sprzęty Meada oraz Vixena - przynajmniej tak mówili).

Miało to być w czerwcu-lipcu ale chyba to umarło ze względu na niewielkie zainteresowanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma być zainteresowanie jak nic nie wiadomo i jest mały wybór.

Na moje majle odpisują i jest OK.

Ale to co mnie interesuje to zawsze "brak".

To czy mamy sie składac i robić grupowe zamówienia.

Fajnke by było jakby sprzedawcy sami troche popisali na swoich działach.

Wyślijcie im zaproszenia.

Najlepiej Rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy gość mi mówił, że chcąc zamówić sprzęt (montaże, teleskopy itp..) to musi wziąść cały wagon (tfu. kontener ; ale nie wiem ile w tym prawdy)

 

niestety ja wytrzeźwiałem (na razie) jeżeli chodzi o refraktor - poczekam 1-1,5 roku i zobaczę co w Unii - bo niestety rynek jest cienki :(

 

na razie kupię BPC+żuraw i odświeżę wspomnienia dawnych dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę się tam u nich ruszyło - kiedyś wysyłałem maile na upartego kilka razy dziennie, może zapchałem im skrzynkę :sex: , czy cóś i to wszystko przeze mnie... :Boink: :wink:

Wczoraj ku mojemu zdziwieniu, na mój mail: "Czy odbieracie maile?" odpisała mi Pani Agnieszka:"Odpowiadamy na wszystkie wiadomości!". Kurde - pomyślałem - Europa! :hello2: i zadałem kilka prostych pytań na które będę musiał trochę poczekać :cry2: - tak dziś bez przymusu napisała P.Agnieszka.

Duuuużo lepiej - chyba zaproszę Panią Agnieszkę na forum

:przytulas:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Czesi i Słowacy pomimo kilkakrotnie mnieszej liczebności głów mają kilkakrotnie więcej miłośników astronomi i rozbudowany rynek astronomiczny wiem co mówię bo bywałem tam i widziałem własnymi oczyma 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dalczego akurat maja wiecej milosnikow? A czy przypadkiem to "kolo" nie jest zalezne od siebie? Latwo dostepny sprzet, wiecej milosnikow i tak dalej, i tak dalej.

 

Ja widze to po moich znajomych. Oni z checia by sobie kupili jakis sprzet i popatrzyli w niebo. Ale nic nie wiedza, co i gdzie... Zero edukacji, zero informacji. Dlatego trzeba dzialac. Trzeba przekonywac media do promocji zjawisk astronomicznych. Mysle, ze sporo juz ruszyla opozycja Marsa i sam Merkury. Teraz mamy Wenus i tez cos trzeba pomyslec. Edukowac astronomie, promowac, dzialac - a sprzet zacznie sie sam sprzedawac. Wiecej kasy w kieszeni producentow/sprzedawcow - wieksza promocja. I kolo sie zamyka, krecac dookola. Czasami taka sytuacje moze odmienic jakis maly zbieg okolicznosci. Ktos lub cos musi tym kolem zakrecic. Gadanie, ze w polsce nie ma milosnikow jest bzdura - sa, tylko ze uspieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie niebem jest duże. Mogę to stwierdzić na swoim przykładzie, bo było wielu chętnych do obserwacji Słońca, gdy obserwowaliśmy je z żoną teleskopem na plaży nad dużym zalewem. To samo dotyczy opozycji Marsa. Byliśmy w pobliżu naszego osiedla i wielu przypadkowych przechodniów chciało popatrzeć , a zdarzali się i tacy, którzy dużo wiedzieli na temat innych obiektów nie mając sprzętu do obserwacji. Jesion ma rację. Brak sprzętu, reklamy i koło się zamyka. Jest jak jest :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zainteresowanie niebem jest duże. Mogę to stwierdzić na swoim przykładzie, bo było wielu chętnych do obserwacji Słońca, gdy obserwowaliśmy je z żoną teleskopem na plaży nad dużym zalewem. To samo dotyczy opozycji Marsa. Byliśmy w pobliżu naszego osiedla i wielu przypadkowych przechodniów chciało popatrzeć , a zdarzali się i tacy, którzy dużo wiedzieli na temat innych obiektów nie mając sprzętu do obserwacji. Jesion ma rację. Brak sprzętu, reklamy i koło się zamyka. Jest jak jest  :Cry:

 

Potwierdzam. Gdy oglądałem coś out - to ludzie chcieli się patrzeć. Gdy oglądałem przez okno - też chcieli popatrzć. Im więcej było ludzi tym bardziej się cieszyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.