Skocz do zawartości

Podwójna Brzegówka 27.01.2007 k. Wągrowca


Artur Wrembel

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się bardzo ciekawe zjawisko. 27 stycznia (sobota) wieczorem w odstępie godziny będzie można zaobserwować dwie brzegówki z jednego miejsca.Na liście Awara jest to nr 3 i 5. Zjawiska są bardzo ładne.Przeszkadzać może tylko trochę duża faza Księżyca +70%.

Granice przebiegają bardzo blisko Bydgoszczy w okolicach obwodnicy, ale są oddalone od siebie o 4.5 km i część osób musiałaby się przemieścić .

Znalazłem jednak bardzo dobre miejsce koło Wągrowca (kiedyś już tam obserwowaliśmy).Gwiazda 76259 przechodzi tu ok. 1 km na północ od 557 i dobrze bo 76259 ma wyższe góry.

Stanowiska planuję od szosy Wągrowiec - Kcynia do miejscowości Łekno.

Jeżeli byłoby dużo stanowisk, albo efemeryda się trochę zmieni, to droga ciągnie się dalej na północ i południe.

Moje współrzędne wyliczyłem z occulta 3.0. Jeżeli któryś z kolegów ma lepsze efemerydy albo Riedla to proszę o przysłanie.

Bardzo liczę na obserwatorów szczególnie z kamerami z Bydgoszczy,Poznania i Gdańska. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje rejony, więc będę na 100%, chyba że pogoda absolutnie pokrzyżuje plany. Nie mam sprzętu, ale nie będę za dużo przeszkadzał :)

 

Tzn. mogę zabrać moją Syntę i Skyluxa z napędem, ale webkamerka na razie nie zainstalowana - nie mam laptopa. Pora to zmienić, ale do tego czasu nie da rady.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje rejony, więc będę na 100%, chyba że pogoda absolutnie pokrzyżuje plany. Nie mam sprzętu, ale nie będę za dużo przeszkadzał :)

 

Tzn. mogę zabrać moją Syntę i Skyluxa z napędem, ale webkamerka na razie nie zainstalowana - nie mam laptopa. Pora to zmienić, ale do tego czasu nie da rady.

 

Wiesiu, nie przejmuj się brakiem laptopa. Webkamerka nawet z Synią a co dopiero ze SkyLuxem nie poradziła by sobie z tymi zjawiskami.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jednak bardzo dobre miejsce koło Wągrowca (kiedyś już tam obserwowaliśmy)

Stanowiska planuję od szosy Wągrowiec - Kcynia do miejscowości Łekno.

Bardzo liczę na obserwatorów szczególnie z kamerami z Bydgoszczy,Poznania i Gdańska.

 

Też myslałem o tym miejscu :D

Na obserwację oczywiście się piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Panowie robimy? Pogoda powinna raczej dopisać.

 

Razem z Awarem wybieramy sie na 99,9 % :). Z tego co wiem to i Artur Wrembel bardzo chetny :).

Jarek, zabierasz sie z nami ? :> :D.

 

Mirku, zabierasz kogos :> ?

 

Pozdro :)

 

Mariusz

Edytowane przez Lejcyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowilem sie z Arturem Wremblem,ze do poludnia w sobote ustalimy, czy jedziemy.

Ale patrzac na prognoze wyglada to dobrze. Tak wiec bedziemy sie pewnie umawiac juz gdzies na miejscu.

Ja jade i tak szybciej do Szubina do rodziny i stamtad bede udawal sie na Wagrowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie wybrane dokładnie miejsce?? Czy wiecie jak potencjalnie się rozstawicie??

Mam od kol. z Niemiec info, że też to robią i warto by było się dobrze ustawić. Może wyjdzie tak jak brzegówka listopadowa pod Łodzią z obserwacjami Czeskimi.

 

Dajcie koledzy jakąś mapkę jak to macie rozplanowane???

 

Ja nie dojadę - zrobię Plejady z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kol. z Niemiec info, że też to robią i warto by było się dobrze ustawić. Może wyjdzie tak jak brzegówka listopadowa pod Łodzią z obserwacjami Czeskimi.

 

Dajcie koledzy jakąś mapkę jak to macie rozplanowane???

 

Stajemy na drodze Łekno - Gołańcz na wschód od Wągrowca.

Pierwsze stanowisko dla ZC557 ok 2.5km wgłąb tarczy od granicy i dalej na północ.

Dla drugiej gwiazdy też w miarę pasuje bez zmiany stanowisk.

Szczegóły rozpoznamy dopiero w terenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stajemy na drodze Łekno - Gołańcz na wschód od Wągrowca.

Pierwsze stanowisko dla ZC557 ok 2.5km wgłąb tarczy od granicy i dalej na północ.

Dla drugiej gwiazdy też w miarę pasuje bez zmiany stanowisk.

Szczegóły rozpoznamy dopiero w terenie :)

 

Oki.

Zagogluje im to i opisze...

Może się zgracie!

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprawa super udana. Dwie brzegówki zrobione. Jeszcze na dwie godziny przed pierwszą brzegówką niebo gęsto pokryte chmurami i straszna zamieć ale pół godziny później krystaliczne niebo i tak do końca. Dziękujemy ekipie z Bydgoszczy za przygotowanie stanowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.