Skocz do zawartości

Podwójna Brzegówka 27.01.2007 k. Wągrowca


Artur Wrembel

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy po telefonicznych składam gratulacje elektroniczne. Nie wiem jak Niemcy się spisali ale Wy zrobiliście na serio kawał solidnej pracy!

Dumny jestem, że w SOPiZ mogę działać z takimi profesorami!

 

Mam nadzieję, że sami zaprezentujecie wyniki i opowieść o zamieci kolegom z zza granicy. Wiecie oni nie wiedzą, że tak można... pamiętam jak się dziwili jak opowiedziałem, że na brzegówce 5 metrów od nas stał kopiec marchwi pastewnej a przy nim stado ze 20 saren a w ogóle to na tą brzegówkę jechaliśmy w śniegu, że widoczność była 2 metry (tak było, to autentyk) a zagraniczniacy nie wierzyli...

 

Wiem, że Artur Wrębel miał przygodę samochodową tym bardziej należy mu się medal...

Koledzy medale rozdamy sobie na Konferencji a tym czasem czekam na relacje do materiałów, możecie dołączyć kolorowe grupowe foto, będzie do rozkładówki.

 

Jak odsapniecie to polecam przeczytać to: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=220446

 

Trzymcie się ciepło!

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Artur Wrębel

 

Wrembel

 

miał przygodę samochodową tym bardziej należy mu się medal...

 

Nie tylko on mial ciekawa przygode :). Zapewne bedzie mozna o tym przeczytac w relacji a Materialach ;)

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dorobku mamy 7 kontaktow z pierwszej brzegowki :).

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

7 "górek" - kontaktów 14 :)

 

Druga brzegówka nie do zrobienia tym sprzętem.

Jakieś dziwne chmury chodziły.

 

Jest jakiś ochotnik do napisania relacji do "Materiałów" ?

Edytowane przez Awar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jest co opowiadać. Jadąć na obserwację pomiędzy Nakłem i Kcynią wpadłem w burzę śnieżną musiałem na chwilę zatrzymać się. Potem kiedy wybieraliśmy stanowiska miałem mały wypadek. Wycofując na polnej drodze i rozmawiając przez telefon wpadłem jednym kołem do rowu. Oczywiście koledzy pomogli. Potem miałem problemy z pożyczonym inserterem. W ostatniej chwili wszystko zadziałalo, ale ustawiłem kamerę na inną gwiazdę. Kiedy się zorientowałem było już po brzegówce. Na szczęcie montaż nie prowadził precyzyjnie i właściwa gwiazda przypadkowo weszła mi w kadr i wszystko skończyło sie dobrze miałem dwa kontakty :D 17:47 46.40-48 UT

R 17:47 52.64-68 UT

Bardzo jestem ciekawy co miał Awar. Jak byś mógł to podaj swoje czasy.

Drugie zjawisko będę zaraz odczytywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontakty :D 17:47 46.40-48 UT

R 17:47 52.64-68 UT

Bardzo jestem ciekawy co miał Awar. Jak byś mógł to podaj swoje czasy.

Drugie zjawisko będę zaraz odczytywał.

 

Pasują do mojej pierwszej górki D 17:47 37.9 R 17:47 56.0

Od pierwszego zakrycia do ostatniego odkrycia upłynęło 3min. 38.2 sek.

Po drodze miałem ok.1.5 minutowe odkrycie gwiazdy.

Razem 14 kontaktów :)

Jak wzystko zbiorę i zrobię redukcje to je tu wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś ochotnik do napisania relacji do "Materiałów" ?

 

Mysle ze kazdy powinien cos napisac..., w koncu wszyscy odebralismy to inaczej. Rwoniez bylo wiele atrakcji u kazdego z Nas ;), wiec moim zdaniem - im wiecej tym lepiej. Chyba ze Pawel sadzi inaczej ;).

 

Awar podeslal mi dzisiaj fotke ze mna i stanowiskiem :).

 

Fotka

 

Powiem Wam ze... kominiarka daje rade :). Jest ciepelko i nie utrudnia obserwacji :).

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadac na brzegowke mialem dwa razy grad, i raz zamiec sniezna. Potem byla przygoda Artura z samochodem. Moje stanowisko przypadlo przy remizie - wszystko bylo ok, do czasu, az miedzy brzegowkami

nagle zawyla syrena - myslalem, ze dostane zawalu... Syrena wyla jakies 2 metry ode mnie - potem zaczeli sie zjezdzac strazacy-ochotnicy przez co na drugim nagraniu mam spore wstrzasy. bo stalem na betonie wokol remizy. Na szczescie po wyjasnieniach moglem prowadzic obserwacje.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kazdy powinien cos napisac..., w koncu wszyscy odebralismy to inaczej. Rwoniez bylo wiele atrakcji u kazdego z Nas ;), wiec moim zdaniem - im wiecej tym lepiej. Chyba ze Pawel sadzi inaczej ;).

 

Awar podeslal mi dzisiaj fotke ze mna i stanowiskiem :).

 

Fotka

 

Powiem Wam ze... kominiarka daje rade :). Jest ciepelko i nie utrudnia obserwacji :).

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Nie widzę problemu, niech każdy napisze kilka słów.

O to właśnie chodzi by Materiały były naszym miejscem do relacji nawet osobistych. Znamy się wszyscy doskonale i już jakiś czas się zastanawiam nad rubryką gdzie każdy obserwator odpowiedział by na na 21 takich samych pytań i w każdym numerze mogli byśmy prezentować takie "sylwetki" powiedzmy 2 obserwatorów.

Ale to kwestia omówienia.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Poznania wyjechała grupa w składzie Małek i ja. Godzina jazdy do Wągrowca przy pięknej prawie bezchmurnej pogodzie i byliśmy na miejscu. Po chwili przyjechali koledzy z Bydgoszczy i zaczęła się zamieć, która trwała około godziny. Schroniliśmy się na stacji benzynowej i zrobiliśmy krótką odprawę. Kiedy rozjeżdzaliśmy się na stanowiska Księżyc świecił jasnym blaskiem na krystalicznie czystym niebie.

Razem z Kubą w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się zmienić stanowisko z pierwszego na ostatnie (jak się okazało było to bardzo dobra decyzja). Stanowisko wypadało pomiędzy dwoma wsiami w szczerym polu. Znależliśmy miejsce gdzie z drogi mogliśmy wjechać na zaorane pole (ziemia była zmrożona) i rozstawiliśmy sprzęt. Pierwsze zjawisko rewelacja, 12 kontaktów (6 górek). Przy drugim zjawisko pojawiły się wysokie chmury ale udało się zarejestrować pewnych 4 kontakty (2 górki) być może coś jeszcze było ale silny wiatr uniemożliwił zrobienie dobrego nagrania i doszukiwanie się w nim następnych kontaktów było by czystą spekulacją. W ciągu dwóch godzin jakie spędziliśmy w szczerym polu zatrzymały się dwa samochody oferujące pomoc przy wyciąganiu samochodu z rowu. Kierowcy myśleli, że mieliśmy jakiś wypadek. Dziękowaliśmy uprzejmie i cieszyliśmy się, że są jeszcze w narodzie ludzie, którym widok samotnego samochodu w polu nie jest obojętny. Podczas drugiego zjawiska zatrzymał się trzeci samochód wyszło dwóch dżentelmenów błysnęło odznakami i mówią "dobry wieczór policja kryminalna co Panowie tu tak stoją w nocy w polu" Wyjaśniliśmy co robimy, pogadaliśmy jeszcze chwilę i Panowie policjanci odjechali zadowoleni, że w ich okolicy jest takie miejsce gdzie było takie rzadkie zjawisko jak dwa zakrycia brzegowe.

Po wszystkim spotkaliśmy się jeszcze na chwilę na stacji benzynowej wymieniliśmy pierwsze wrażenia i udaliśmy się w drogę powrotną do domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem serwer ftp na ktory mozna wrzucac nagrania z brzegowek i inne wieksze pliki.

Adres podany na dole - haslo jest puste - wystarczy kliknac ok.

 

ftp://astro@83.19.154.150/

 

Wrzucilem tam moje dwa nagrania z ostatniej brzegowki,

wrzuccie tam swoje nagrania jesli mozecie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam redukcje graficzne naszych ostatnich brzegówek

koło Wągrowca. Obserwacje stosunkowo zgodnie potwierdzają profil teoretyczny.

Szkoda tylko, że w czasie drugiej z brzegówek chmury wyeliminowały dwa stanowiska.

 

ZC 557

557PROF.gif

 

SAO 76259

76259prof.gif

 

Rozmieszczenie stanowisk wobec granic.

stanowiska.jpg

 

I jeszcze jedn0. Zrobiliśmy wielki i niewybaczalny BŁĄD!

Nie zrobiliśmy zdjęcia zbiorowego uczestników.

Pewnie dlatego, że nie było Janusza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą jak to sie dzieje, że koło Bydgoszczy zawsze jest pogoda na brzegówki, kiedy dookoła nie ma na to szans !!!

 

Zauwazylem ze jak na brzegowki jedzie Bydgoszcz i Poznan to w 85% przypadkow jest pogoda ;):D.

 

Fakt faktem, brak gruppenphoto - karygodny blad :/.

 

Pozdrawiam serdecznie

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.