Skocz do zawartości

szykują się nowe testy - okulary 5mm


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

itd, itd

 

Skoro sam "spis treści" ma taką objętość to opublikowane wyniki testów będą rozmiarów sporej broszury lub nawet ksiązki., :rolleyes:

Już się nie dziwię dlaczego prace nad taką publikacją zajęły Ci docelowo około 60dni. Z niecierpliwością czekam do 15III - mam nadzieję, że się wyrobisz... :unsure:

 

Postaram sie. Spis treści faktycznie może przerazic ale to kilkadziesiąt godzin testów 11 róznych okularów...

Będzie wersja dla wnikliwych - kilkadziesiąt stron usystematyzaowanego opisu z zestawieniami ilustracjami itd. oraz wersja dla leniwych - kilka stron zestawień wyników i najwazniejszych uwag.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

 

Moje obawy, odnośnie tego testu były związane z tym czy jedna osoba zdoła ogarnąć tak potężną ilość

materiału i obserwacji, przez co mógł nam się zrobić jeden wielki mętlik, co innego przy wnikliwej analizie dwóch, trzech okularach, gdzie mozna to poukładać łatwiej i w razie jakichkolwiek wątpliwości obserwacje powtórzyć

 

No ale widzę, że przyjąłeś metodologię, która pozwoli pomimo wielkiej ilości materiału, czytelnie i przejrzyście porównywać wyniki.

Podoba mi się pomysł graficznego pokazania zaświetleń w poszczególnych okularach, jest to

pokazane bardzo schematycznie, i wiarygodnie. Poza tym Hans nie wiedziałem, że masz takie zdolności manualne :D

 

Mam jeszcze takie pytanie, czy podczas testów, ktoś jeszcze pomagał Ci w obserwacjach i dodawał swoje komentarze, człowiek jest istotą omylną, a obserwacje kilku osób mogą czasami pomóc dostrzec pewne małe szczegóły, których np. ze względu na zmęczenie my mogliśmy nie zauważyć

 

czekamy na test :rolleyes:

pozdrawiam

 

p.s.

Jestem ciekawy - przy zaświetleniach w którym to okularze pojawił się ten kolorowy struś :-)

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Mam jeszcze takie pytanie, czy podczas testów, ktoś jeszcze pomagał Ci w obserwacjach i dodawał swoje komentarze, człowiek jest istotą omylną, a obserwacje kilku osób mogą czasami pomóc dostrzec pewne małe szczegóły, których np. ze względu na zmęczenie my mogliśmy nie zauważyć

 

czekamy na test :rolleyes:

pozdrawiam

 

Testy na Saturnie przeprowadzałem w asyscie innego user AF (nie bijcie , nie pamietam nicka, ale na pewno sie odezwie po takiej deklaracji ;) ). Testy na Łysym i na DSach zostały przeprowadzone przeze mnie samodzielnie. Na szczęście voice tracer nie odmówił współpracy ani przez moment, więc wszystkie uwagi czynione na bieząco, zostały zachowane. U Adama Jesiona czeka na publikacje ok. 4h materiału audio. Jak znajdzie chwile czasu, z pewnościa podlinkuje ten materiał na swoim blogu. W sumie dostaniecie ok. 5h materiałów audio do analizy, dodatkowe 1,5h jest w formie poszatkowanych i zrozumiałych tylko dla mnie notatek dźwiekowych i tych nie ma sensu publikować - świeczke temu który do czegos by z ich analizy doszedł, gdy wiekszośc z nich, to mniej więcej cos takiego:

 

"Kurde, HalfLife w kieliszku stracił prawą nózkę, z tkanką na dole tez słabo, ale porównujac z gniotem mogło byc słabiej. Spodziewałem sie flary 3/10 a jest 2/10. 6.5 za fiolet, lubi CU." :szczerbaty:

 

Do kazdego test case'a będzie zdanie dwa na temat jak dany test został przeprowadzony. Dzieki temu odbiorcy bedą mogli zapodac po zapoznaniu sie z wynikami jakieś sensowne uwagi. Wiadomo, człek bestia omylna, coś mogłem zlekceważyć, coś przeoczyć , coś pominac.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygladało przy walkach z Saturnem :)

 

IMG_8214.jpg

 

Nie wyrobie sie na jutro z materiałem. Ale może będzie w piatek, w najgorszym wypadku w poniedziałek. Nie jest łatwo jednoczesnie zajmowac sie na jednym laptopie odsłuchiwaniem plików audio, redagowaniem dokumentu i kontrolowaniem kamerki :Boink: a obróbka fotek tez troche zajmuje :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Dajcie czas & spokój Hansowi na robotę- przecież to praca o kalibrze hmmmm..... niespotykanym nawet na Cloudy! Jak będzie NASTĘPNY poniedziałek- też nic nie będzie, co najwyżej chmurwy przyjdą później, jak się wszyscy rzucą do zakupów :D

A teraz czas na obstawianie faworytów :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz czas na obstawianie faworytów :szczerbaty:

Wielka strata dla testów, że zabrakło w nich Meada 5000 plossla 5,5mm - być może narobiłby wielkiego

zamieszania w dokumentacji testowej :rolleyes:

 

Moim zdaniem, szeroki zakres obserwacji na różnych obiektach spowoduje, że nie bedzie jednego

zwycięzcy - tak jak nie ma mozliwości aby jeden okular był doskonały do wszystkiego

 

 

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz knuje jak to opublikować. Zmieściłem sie w 63 stronach i wiadrze rysunków... kurde, to jest niepublikowalne na forum!

 

A może pdf?? Można podzielić na kilka części (np do 10 megsów) i wrzucić na jakiś darmowy serwer (np gbspace.com).

Edytowane przez kanarkusmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy znacie jakąś stronkę, z testem okularów 2" ? Właśnie nabyłem Intesa z 2" wyciągiem i teraz zastanawiam się nad okularkami do niego. Na początek myślę o LVW 8 i 5 do planet. Co o tym sądzicie?

jarek

Edytowane przez jaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znacie jakąś stronkę, z testem okularów 2" ? Właśnie nabyłem Intesa z 2" wyciągiem i teraz zastanawiam się nad okularkami do niego. Na początek myślę o LVW 8 i 5 do planet. Co o tym sądzicie?

jarek

 

Okularów ponizej 20mm ogniskowej nie robi się w oprawach 2". Tu nie grozi żadne zwinietowanie, bo powiekszenia, a co za tym idzie i osiągane pola widzenia sa niewielkie. A co do twojego wyboru, to powiem tylko, że oba wskazane okulary są bardzo dobre. Ale nie powiem więcej. Nie znam twojego teleskopu na poziomie macanym, więc bardzo trudno mi coś doradzić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.