Skocz do zawartości

szykują się nowe testy - okulary 5mm


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Barloplossl - mordercza hybryda bojowa z labolatoriów alchemików północy' była widziana na rubieżach dzikich pól

 

S6000149.JPG

 

OJOJOJ sprawdź to dobrze, bo taki barlow z okularem 1,25" to raczej jest 2,7x <zdawało mi sie a to jednak z dodatkowym extenderem tak jest

 

dobrze by było zeby to był zwykły barlow a nie 2", bo to pokarze rzeczywisty zestaw jaki kupuja sobie newbi.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze słuchanie takich materiałów daje wam satysfakcje. To nagranie to ok. 2,5h siedzenia nad teleskopem. Samo nagranie jest znacznie krótsze, bo wyłączam tracer gdy przewala sie chmurwa lub bawię sie np. w wyciąganie nowego i chowanie ostatniego okularu do pudła itd. (okulary testowe są non stop w swoich boxach i przykryte materiałem przed wilgocią, nie nosze ich po kieszeniach ani w moim nosidełku, bo to nie moje szkło. Jest to jednak nieco czasochłonne i upierdliwe.

 

Jeszcze taka uwaga. Nie starajcie się identyfikować fragmentów namiarowych gwiazdozbiorów których nazwy padają w moich logach :) Można sie nieźle przejechać. :) O ile jeszcze takiego typu tekst można zidentyfikować z konkretna gwiazdką "Moja namiarowa w Kasiopei na prawej części literki W, obok słabej podwójnej wizualnej", to coś takiego juz kompletnie was zmyli "Wszystkie trzy gwiazdy w pasie Oriona widoczne, najwyższa tylko zerkaniem". Stawiam browara osobie która zgadnie o jakich gwiazdkach mowa :) I żeby nie było, to nie są Alnitak, Alnilam i Mintaka :)

 

A co do barlowa i plossla - postaram sie dorwać soczewke 1,25". Powinno dac się zrobić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testy trwaja. W ostatnie noce spory postep. Na zachęte realne pola testowych okularów :)

 

1174_19_02_07_10_18_13.JPG

 

Mam OK. 3h materiału audio. Postaram się dostarczyc go Adamowi do redakcji i publikacji.

 

Co ukończone?

 

1. Odblaski własne - większość okularów

2. Odwzorowanie bieli - większość okularów

3. Chromatyzm własny - wiekszość okularów

4. Zasięg maksymalny - wykonany

5. Rozdzielczość - wykonany na DS, na układzie wielokrotnym jeszcze czeka

6. Kontrast -Tylko na DSach - Na Sturnia jeszcze czeka.

7. Detal obrazu - wiekszość okularów na Łysym, Wszystkie na jasnych i słabych DSach, Na Saturnie jeszcze czeka

8. Ostrość - Łatwość wyostrzenia na dużych powerach - wykonany

9. komfort - wykonany

10. współpraca z barlowem i filtrami - tylko cżęściowo na nie wszystkich okularach

11.jasność tła -róznice w jasnosci generowanego tła - wykonany

12. wady własne (astygmatyzm itp). - wykonany

13. mechanika - wykonany

14. Jasna gwiazda - wykonany

15. Pole - wykonany

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole Hyperiona 5mm i Naglera 4,8mm (przy różnicy ogniskowych 4%) wyszło jednakowe? :blink:

Czy to znaczy, że pole Hyperiona jest troszkę zaniżone w specyfikacji, czy może pole Naglera jest tak strasznie zawyżone i w rzeczywistości ledwie przekracza 70*?

 

Pole naglera jest w realu mniejsze niz w oficjalnej specyfikacji.

 

A co do Longpleya, to mam 2h audio z 6 godzinnego maratonu z piatku na sobote i 1h materiału z testów z ostaniej nocy. A rżęsy okazały sie znakomitym sensorem prawidłowego ustawienia oka przy częsci okularów :) A dokładnie to wyglada tak, ze wsadzasz szkło w wyciag i zaczynasz wtulac sie w okular. Gdy na rzesach poczujesz opór, to znak, ze czas zahamowac zblizanie i zaczać wślepianie :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w ramach bonusa mały foto- reportaż :)

 

Zawodnicy przed sparringiem:

1174_19_02_07_11_03_39.jpg

 

Armaty gotowe do ostrzału:

1174_19_02_07_11_04_25.jpg

 

W trakcie walk :)

1174_19_02_07_11_04_53.jpg

 

Starcia dogasają, na froncie trwa liczenie rannych i zaginionych:

1174_19_02_07_11_05_19.jpg

 

Telrad pod Stalingradem :)

1174_19_02_07_11_05_42.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w ramach bonusa mały foto- reportaż :)

 

 

Telrad pod Stalingradem :)

1174_19_02_07_11_05_42.jpg

 

Pozdrawiam.

 

 

Nigdy nie dopuściłbym do tego żeby mój teleskop tak wyglądał, wstyd. :o Ale jak rozumiem testy wymagają poświęceń.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez doktor Robotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Moim zdaniem to wcale nie wstyd, tylko zacięcie obserwacyjne ;)

Moje telepy nie raz już tak wyglądały. Raz nawet musiałem statyw Alkora polewać wodą, żeby odmarzł od lodu na środku jeziora B)

 

Doktorze- nie czepiam się, tu też chyba wychodzi różnica w podejściu do sprzętu. Mój jest po to, by nim "walczyć", a to jak wygląda- to kwestia drugorzędna.

Przy okazji twoich uwag co do popychania tuby przy wielkich powerach- gałka od mebelka, wkręcona w miejsce śrubki na wzmocnieniu góry tuby znakomicie rozwiązuje sprawę! Gdzieś na fotkach ze zlotu w Białej jest pokazane takie rozwiązanie u Grzybka80. Ja zmałpowałem - i rzeczywiście łatwiej się podąża za obiektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dopuściłbym do tego żeby mój teleskop tak wyglądał, wstyd. :o Ale jak rozumiem testy wymagają poświęceń.

 

Pozdrawiam

 

Etam, to akurat u mnie norma. Po 4-6h, co bys nie robił, to teleskop bedzie na mrozie tak wygladac. Czasem wyglada jeszcze bardziej tragicznie :szczerbaty: Osoba o słabych nerwach mogła by dostać ataku paniki, a tymczasem to tylko kilka milimetrów lodu na pow. po ogrzaniu rozpuszcza sie, spływa, a nastepnego wieczoru znowu rusza w okopy. :) Zwykła zołnierska dola :zimno::letsdrink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, to żaden wstyd, nawet powód do dumy, że będzie co wnukom opowiadać

...pamiętam jak dziś, jak razem z majorem Smithem w Mandziurii... :szczerbaty:

 

a Hansie właśnie, jak takie ekstrema znosi Twoja kolubryna, jej cartoon ne.. ..wdzianko?

nie puchnie, nie mięknie?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, to żaden wstyd, nawet powód do dumy, że będzie co wnukom opowiadać

...pamiętam jak dziś, jak razem z majorem Smithem w Mandziurii... :szczerbaty:

 

a Hansie właśnie, jak takie ekstrema znosi Twoja kolubryna, jej cartoon ne.. ..wdzianko?

nie puchnie, nie mięknie?

pozdrowienia

 

Znając warunki polowe przewidziałem to i tuba jest pokryta podwójną warstwą lakieru samochodowego kładziona na goraco od wewnątrz i na zewnatrz - teoretycznie zabezpieczona jest dokładnie tak samo jak pierwszy z brzegu opel czy ford. Na razie nic się nie dzieje. A i rdzy się nie boje :szczerbaty: bo papier podobno nie rdzewieje ... :Boink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się dostało od prawdziwych żołnierzy :Salut:

Chciałem tylko powiedzieć że ten lód mi się nie podoba, a wyszło według niektórych że ja mam sprzęt po to żeby stał w rogu pokoju. Co za dedukcja, godna amerykańskich kryminałów klasy C.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez doktor Robotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się dostało od prawdziwych żołnierzy :Salut:

A chciałem tylko powiedzieć że ten lód mi się nie podoba.

 

Pozdrawiam

 

Nie przejmuj sie :) Lód na tubie to norma. :) Groznie sie zaczyna robić jak w czasie sesji foto pokrywa sie lodem LCD laptopa :blink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obserwacjach u Hansa upodobałem sobie LVW 5mm. M13 i M92 mnie powaliły!

 

W Hansowej krowie M51 w Pentaxie 5mm to marzenie.

 

Trzeba będzie poczekać na lepszy seeing, bo Saturn w 480x robi wrażenie ;)

 

A ja właśnie zamówiłem LVW 8. Szukałem na Astronocach jakiegoś testu tego okularu ale nie znalazłem. Macie koledzy jakieś linki do opini albo testów o tym okularze. Choć podejrzewam że 5 LVW i 8 LVW są podobne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał LVW8 w środę. Też tak myślałem, że LVW8 i LVW5 są podobne. Co mnie cieszy, że LVW8 w porównaniu do LV przy niskich ogniskowych ma pole 65* a LV około 40*. LVW22 i LVW13 moim zdaniem powinny mieć jeszcze większe pole :szczerbaty:

 

pozdrawiam

 

Tutaj pare tematów O LVW

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...3775&hl=lvw

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...2714&hl=lvw

 

Pozatym, jeśli LVW8 jest choć troche bardziej podobny do naglera 7mm, to różnica między LVW8 a moim Plosslem soligora 9mm to kolosalna różnica. Soligor - kiepski na całej lini, totalna klapa, nieostrzy, kolosalnie mały ER, ogromne odblaski itp. Patrzyłem przez naglera7 i tutaj najpierw nic nie widziałem bo przyzwyczajony do wlepiania oka w soczewke :szczerbaty:, a tu bum odsuwam oko i piękny ogromny punktowy obraz, M13 pięknie się prezentowała cała i jeszcze troche miejsca było w okularzy przy powerze 170x.

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Ale mi się dostało od prawdziwych żołnierzy :Salut:

Chciałem tylko powiedzieć że ten lód mi się nie podoba, a wyszło według niektórych że ja mam sprzęt po to żeby stał w rogu pokoju. Co za dedukcja, godna amerykańskich kryminałów klasy C.

 

Pozdrawiam

Haha, ja myślałem, że jak grozi jakieś oblodzenie, czy zawilgocenie sprzętu, to się zwijasz. Serio. I wcale bym się nie dziwił- różne ludzie mają różne upodobywowania ;)

 

A że twój telep nie stoi jako mebel- wiem, umiem przecie czytać po polskiemu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soory że się wtrącam ale interesuje mnie okular Hyperion. Odsłuchałem testu okularów o ogniskowej 5mm(kawał dobrej roboty).Wiesz z innego mojego postu że przymierzam się do zakupu hyperiona . Mam pytanie odnośnie odblasków,z testu wynikało że ten okular ma ich najwięcej.Zastanawiam i niewiem jak to ocenić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.