Skocz do zawartości

Następny żuraw ... do stada


Dari

Rekomendowane odpowiedzi

ala allegro ...molto

Pragniemy przedstawić Państwu najnowszy model samobieżnego żurawia astronomicznego z Go TO. Wykonany samodzielnie z najwyższej jakości materiałów, według projektu doświadczonych obserwatorów - zapewnia niezrównany komfort obserwacji. Uwaga - NIE WYMAGA ZASILANIA!!! Z pomocą dwu dźwigni ( lewa dźwignia Go, prawa TO) pozwala odnaleźć KAŻDY obiekt na niebie!!!

 

a teraz na poważnie - żuraw jaki jest każdy widzi. Komfort rzeczywiście jest, dzięki równoległobokowi. Po zmianie wysokości namierzony obiekt "nie ucieka". Szczególnie przydatne przy mizernej żrenicy wyjściowej Kronosa. Całość złożona na podkładkach teflonowych ( dostępne w OBI jako "folia do żelazka") Także podkładka pomiędzy głowicą a statywem. Drewniane dźwignie (Go i TO) <_< są znacznie milsze w dotyku - szczególnie zimą.

Sprzęt sprawdzony "w boju" - sprawuje się znakomicie. Dla mnie niezastąpiony dodatek do Kronosa.

Oficjalne podziękowania dla TH za podpowiedzi i przykłady!!!

 

Jeśli są jakieś pytania z chęcią odpowiem

 

pozdrawiam

 

Dari

 

skanuj0006.jpg Scan0002.jpg

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fju, fju normalnie jak ze sklepu B)

 

Jeśli są jakieś pytania z chęcią odpowiem

 

pozdrawiam

 

Dari

To ja mam pytanie standardowe. Ile to waży? :)

 

edit: I może jeszcze kilka. Czy te szyny( rurki, kształtki?), jak zwał tak zwał są wykonane z aluminium pustego w środku? Gdzie zdobyłeś materiały? Ile kosztowały?

Pozdr.

Edytowane przez M*C+H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż normalnie wyszło Ci arcydzieło :Beer::helo::notworthy:

 

Powiedz czy pręt przeciwwagi jest ruchomy? Wyglada jakby można go wsunać na czas transportu.

 

Jak jest z obrotem w poziomie? CZy nie masz takiego pustego ruchu tzn żeby obróciło się w prawo, to najpierw trzeba przyłozyć sporo siły, aby zastartował obrót?

 

No i czy widział już pierwsze świało?

 

Gratulacje

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No extraśny żurawik. Jak oglądałem fotki też mi przyszło do głowy pytanie jak to sie sprawuje przy obserwach około zenitalnych?

A materiały to wygląda mi to na normalny stalowy profil kwardratowy- czy się mylę??

Fajny sprzęcik :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i odpowiadam:

1. Ile to to waży - 5 kg, sama przeciwwaga 2 kg

2. Całość wykonana jest z profili zamkniętych 20x20 - dolne słupki ze stalowych ( muszą byś spawane), pozostałe elementy z aluminiowych. Do kupienia w Castoramie.

3. Koszt całego żurawia to ok. 250 zł. w tym 100 zł robocizna ( spawać nie umiem :Boink: )

4. TH - jak zwykle masz rację - po poluzowaniu wkrętów mocujących można "wciągnąć" śrubę. Sam jakoś na to nie wpadłem i męczyłem się z rozłożoną. Co do luzów czy pustych ruchów - ich po prostu nie ma!!! Podkładki teflonowe są warte każdej ceny!! Na wszystkich osiach mam regulację siły docisku ( zwykła nakrętka "kontra") i można go sobie wyregulować - "pod rękę"

5. A światło - widział, i chce jeszcze - PTASZYSKO!!!

6. Obserwacje okołozenitalne nie są najmocniejszą stroną tego modelu. Niestety. Na pocieszenie pozostaje fakt, że każdy objekt wcześniej czy później "zjedzie" w dostępne nam rejony. <_<

 

dokumentacja techniczna jest tutaj: ( przepraszam za archaiczną formę <_< jak umiałem tak zrobiłem)

 

http://www.muzykainatura.republika.pl/zuraw.pdf

 

pozdrawiam i do spotkania na szlaku

 

Dari

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Okaz ptaka jest piękny - uważaj na fototrafów z National Geographic.

 

Mógłbyś napisać ile kosztowało samo toczenie głowicy (i spawanie, bo pewnie płaciłeś razem) i dać jakieś namiary na speca, który wykonał całą robotę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.