Skocz do zawartości

NOL czy nie nie NOL o to jest pytanie ;)


Gość kaluzny_m

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaluzny_m

temat pół żartem pół serio - na zlocie w Belęcinie (wrześniowym) zrobiłem kilka zdjęć, więkoszość okazał się mało interesująca poza tym na którym to jakiś obiekt pozostawił ciekawy ślad - widać go nawet kawałek w prawym dolnym rogu. Przypuszczam że to awionetka - choć nie raz miałem ich ślady na zdjęciu i nigdy nie wyglądały w ten sposób. No właśnie bo jak nie awionetka to co.... ;)

 

belecin_lato_2006_1.jpg

 

duże zdjęcie tutaj

 

http://www.astrofotografia.pl/tymczasowe/b...ato_2006_1b.jpg

 

Zdjęcie zrobiono Relleiem 6008Pro + Zeiss 80/2,8 @2,8 - czas około 20' - to ostatnie zdjęcie tej nocy jak widać slajd już nieco się powyginał od wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mógł być samolot, albo po prostu E.T. wybrał się z kumplami na nocny lot :icon_biggrin:

 

Mi tez wydawało się kiedyś, że złapałem na astrozdjęciu jakiś niezidentyfikowany obiekt, ale okazało się potem, że to był zwyczajny samolot. A szkoda - ciekawe, ile by płacili w prasie za taką fotkę UFO z prawdziwego zdarzenia :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w londynie i wlasnie dzisiaj postanowilem porobic kilka testow z Toucamem ktorego niedawno kupilem bo przez chwile nie bylo chmur, poza tym wlasnie dzis dostalem filterki celestrona i chcialem tez zobaczyc jak to wszystko wyglada. Z testow generalnie nic nie wyszlo bo niebo sie szybko chmurzylo, bateria w laptopie siadla i bede chyba sie musial rozejrzec za nowa ale jakie niesamowite HALO wokol ksiezyca zaobserwowalem to masakra. Ogromny okrag wokol ksiezyca jak olbrzymie kolo narysowane biala farba w sprayu :rolleyes: ale ogromny!!!!!! mial kolo 90 stopni srednicy, niesamowity widok. Stalem przez chwile z otwartym dziobem. Przez jakies 5 minut bylo widoczne i naszly chmury probowalem nawet sfotografowac ale mam tylko minolte z5 i jest bez szerokatnego obietywu a to HALO bylo normalnie na pol nieba chyba :huh: czy ktos widzial kiedys cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedys w nocy widzialem obiekt ktory robil takie cos, ze lecial sobie prosto, potem nagle obracal sie o 90* i robil takie rozne figury... Co to bylo nie wiem... :huh:

 

Z tym ze on robil to z niesmowita zwrotnoscia, tak jakbym rysowal kwadrat olowkiem...

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.