Skocz do zawartości

Promocja astrofotografii - nowa strona startowa AF


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co czytają mojego bloga już wcześniej wiedzieli, że szykuję drobne zmiany na naszej głównej stronie. Pewnie już o niej zdążyliście zapomnieć, ale każdy kto wbije adres astro-forum.org zawsze przejdzie przez nią. Wbrew pozorom, mimo że nic się na niej nie działo, to ruch był tam spory. Postanowiłem wykorzystać ją w dobrej sprawie.

 

Dokładny opis mojego pomysłu znajdziecie na wspomnianym już blogu.

 

Póki co, strona sobie zaistniała, jutro utworzę specjalny dział w którym będę prowadził konkursy typujące materiał na tę stronę.

 

Wierzę, że to pomoże nam jeszcze bardziej rozkręcić astrofotografię, a przez to i całą astronomię.

To co możecie zobaczyć na stronie wejściowej AF nie jest jeszcze wersją docelową. Pojawią się tam jeszcze moduły z nowymi i polecanymi wątkami - jak słusznie zaproponował jeden z użytkowników.

 

Całą akcję rozpoczniemy zdjęciami z zaćmienia. Nie można tego nie uczcić. Tak więc - już wybierajcie swoje zdjęcia, które będziecie chcieli zgłosić do konkursu. W najbliższych dniach zaczniemy - ku chwale ojczyzny.

 

Dobrej nocy.

 

PS. Gdyby ktoś nie wiedział o jakiej głównej stronie mówię, to już podaję link: http://www.astro-forum.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Wierzę, że to pomoże nam jeszcze bardziej rozkręcić astrofotografię, a przez to i całą astronomię.

(...)

 

I tak i nie, to jest bardzo dyskusyjna sprawa..., oczywiście astrofotografia w nowoczesnym rozumieniu rozwija wiele astronomicznych umiejętności jak lepsza orientacja na niebie, lepsze zrozumienie jego mechaniki ale prowadzi też to pewnych niezbyt dobrych tendencji do zaniechania pewnych działań, które rozwijają wszystko to co astrofotografia ale dają coś więcej. Może porozmawiamy w Bieszczadach, bo to dyskusja dobra tylko na żywo. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu Pawełku?

nic tak nie przyciąga zwyczajnych ludzi do astronomii jak właśnie zdjęcia, fotografie, czy filmy zjawisk i obiektów, których w ogromnej większości, nie są w stanie zauważyć gołym okiem

 

sądzę, że dopiero na skutek takiej fascynacji, młodzi ludzie zaczynają interesować się astronomią już bardziej "rzeczowo" :rolleyes:

pozdrowienia

 

...

Całą akcję rozpoczniemy zdjęciami z zaćmienia. Nie można tego nie uczcić. Tak więc - już wybierajcie swoje zdjęcia, które będziecie chcieli zgłosić do konkursu. W najbliższych dniach zaczniemy - ku chwale ojczyzny.

 

może Adamie lepiej by było, zacząć od czegoś innego?

raz, że tak naprawdę tylko Warszawa i okolice miały warunki tej nocy, a dwa, że chyba lepiej takie konkursy ogłaszać przed danym wydarzeniem, a nie już po B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Adamie lepiej by było, zacząć od czegoś innego?

raz, że tak naprawdę tylko Warszawa i okolice miały warunki tej nocy, a dwa, że chyba lepiej takie konkursy ogłaszać przed danym wydarzeniem, a nie już po B)

 

Słuszna uwaga. Będzie specjalny wątek, to przedstawimy wszyscy propozycje. Zdecydowanie powinno się ogłosić obiekt przed konkursem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za tym, aby zdjecia na startowej AF się zmieniały - i aby był tam, ku chwale naszej astro-foto, wpisany jegomość danej fotki.

 

Dodatkowo, od czasu do czasu, ale tylko jak naprawde byłoby to to ładne, dla odmiany zamiast fotki wrzucić rysunek - szkic obiektu! :) Co wy na to?? O rysunkach się już powoli zapomina - a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem podyskutujemy w Bieszczadach. Powiedzmy, że są to uwagi kosmetyczno dydaktyczne płynące z doświadczeń nauki astronomii jaką od prawie 30 lat prowadzą dydaktycy z Planetarium w Łodzi.

 

Pewnie że pogadamy - już się doczekać nie mogę :) Nie zgadzam się z Tobą, to tym bardziej dyskusja będzie ciekawsza :)

 

30 lat prowadzą dydaktycy, ale dla kogo? Edukacja nie jest de facto promocją. Dlaczego? Bo nie dociera do nowej grupy. Studentów astronomii nie musisz namawiać do zainteresowania astronomią. W końcu nie przez przypadek tam są (na ogół).

 

Natomiast inspirować trzeba masy, bo z mas można wytypować nowe talenty, które pójdą dopiero do tych "dydaktyków". Poza tym, sam wiesz najlepiej, że środowiska naukowe nie są zbytnio zainteresowane szerzeniem astronomii pod strzechą. Od dawna, może nawet od zawsze istnieje wręcz nieformalny konflikt i alienacja świata nauki przed zwykłymi zjadaczami chleba. Oczywiście, są czynione próby rozruszania tej kwestii - dni nauki etc. Ale umówmy się - amatorka i słabizna w większości przypadków.

 

Wszystko można zrzucić na brak kasy, ale czy tak jest na pewno? Oj będzie pasjonujący temat na zlot. Już się do niego gotuje :P

 

Pozdrawiam Pawle i nie zapominaj, - no offence. To tylko temat, a nie "jazda" na Ciebie personalnie, bo przecież moje zdanie o Tobie doskonale znasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dodatkowo, od czasu do czasu, ale tylko jak naprawde byłoby to to ładne, dla odmiany zamiast fotki wrzucić rysunek - szkic obiektu! :) Co wy na to?? O rysunkach się już powoli zapomina - a szkoda...

...

 

Ojej! Ktoś pisze o szkicach i rysunkach!? KONIECZNIE!

 

Jodłowskich warunków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za tym, aby zdjecia na startowej AF się zmieniały - i aby był tam, ku chwale naszej astro-foto, wpisany jegomość danej fotki.

 

Dodatkowo, od czasu do czasu, ale tylko jak naprawde byłoby to to ładne, dla odmiany zamiast fotki wrzucić rysunek - szkic obiektu! :) Co wy na to?? O rysunkach się już powoli zapomina - a szkoda...

 

Myślisz, mówisz, masz... Jeżeli takie rysunki się pojawią, czemu nie? Ale czy się pojawią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, mówisz, masz... Jeżeli takie rysunki się pojawią, czemu nie? Ale czy się pojawią?

 

Nauczyłem się mówić 'nigdy nie mów nigdy!'. Zawsze jest szansa, że się pojawią!

 

Ja dość często w trakcie obserwacji wykonuje rysunki - bardzo się przydają w poszukiwaniu drobnych 'smaczków' (lub inaczej 'farfocli') na obserwowanym obiekcie. Słowem rysunki uczą patrzenia! :) W najbliższym czasie mam zamiar nieco porysować (jeśli pogoda pozwoli!). Jeśli będzie to jakoś ładnie wyglądać to zeskanuje najbardziej godne polecenia i wrzucę do jakiegoś wątku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wrzuć wrzuć, najlepiej do swojego awatara, bo co czytam Twoje posty,

to mi sie coś dziwnego z oczami dzieje :wacko:

pozdrowienia :)

 

Azz ju łysz, szanofny Zumasie!

W moim avatarze umieściłem obrazek Dżupitera sprzed 7 lat, gdy zakosiłem szkolnego Uniwersała 15 cm do domu i pod powerem 150 x (przynajmniej tak mam zapisane) schańbiłem takim oto bohomazem Jowisza, władcę planet. Wszelkie skargi będą z bólem przyjmowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanarkusmaximusie Dżiupek jest dżizasiasty :Beer:

a może w Galerii jakiś dział założyć na szkice, bo tak szukać ich po forum, szkiców Maksia, Muchozola, HAMALA, Erika i zapewne wielu, wielu innych to coraz ciężej

przynajmniej Twój będzie oczy cieszył :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.