Skocz do zawartości

Pozytywna awaria


wlad

Rekomendowane odpowiedzi

Juz drugą noc z rzedu na mojej ulicy nie działa oswietlenie uliczne :szczerbaty:

Lecz dopiero wczoraj ok 23 zrobiła sie pogoda oserwacyjna wiec bez zadnych przeszkód mogłem przypomniec sobie niebo wiosenne bez koniecznosci chowania sie w cieniu domu.

Mogłem sobie także zrobic takie zdjecie B)

2_comaly0rel.jpg

 

Mam nadzieje że dzisiaj sytułacja sie powturzy chociaż przy tym zaciemnieniu księżyc jest troche dokuczliwy.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz drugą noc z rzedu na mojej ulicy nie działa oswietlenie uliczne :szczerbaty:

Lecz dopiero wczoraj ok 23 zrobiła sie pogoda oserwacyjna wiec bez zadnych przeszkód mogłem przypomniec sobie niebo wiosenne bez koniecznosci chowania sie w cieniu domu.

Mogłem sobie także zrobic takie zdjecie B)

Mam nadzieje że dzisiaj sytułacja sie powturzy chociaż przy tym zaciemnieniu księżyc jest troche dokuczliwy.

Pozdrawiam

Chociaż ktoś się cieszy z tego, że firma energetyczna, nie kwapi się z szybka naprawą usterki

 

Natomiast szkoda, że ta awaria nie miała miejsca podczas bezchmurnego nowiu, poprawiłoby to znacznie obserwacje DSów, a teraz chociaż wyłączyli ci jedną lampę, to na niebie świeci druga, która za parę dni będzie w pełni :rolleyes:

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj awaria nadal obowjazuje niestety nadcjagneły chmury :burza:

Cos ok 21 były na tyle małe i przemykajace chmurki że polukałem na księzyc i saturna.

na księżycu zastosowałem powiekszenie 240x i mozna było wiecej ale nie mam silniejszych okularów a saturna na 120x silniejsze powiększenia powodowały aberacje. co do DS mimo braku lamp ksiezyc skutecznie przeszkadza.

Może zapomna o awari i do nowiu bedzie u mnie ciemno :szczerbaty:

Pozdrawiam

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taką lampe obok domu a w dodatku nie posiada ona klosza - jest tylko sama żarówka, która swieci we wszystkie strony... :angry:

 

słyszałem, że istnieje mozliwość zamontowania specjalnego kołnierza, który kieruje wiązke światła wyłącznie na jezdnie... było by to swietne roziązanie :D zastanawiam sie nad jednym- gdzie złożyc prośbe o zamontowanie takiej osłonki i czy zwykły zjadacz chleba może takie coś sobie załatwić B)

 

pozdro :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast, na jednym z gdańskich osiedli, lampy się wyłączyły o godzinę wcześniej niż powinny. (Buhehehe i zupełnie nie wiem dlaczego :szczerbaty: ). Pozwoliło mi to dać nura z achromatem w gwizdozbir Obwiesia (Ophiuchus), Pytąga Kaput (Serpens Caput), Tarczy Antyrakietowej (Scutum) i Gitary Elektrycznej (Lyra). A wszystko działo się na rozjaśniającym się niebie, więc każda (ciemna) chwila była na wagie złota.

 

W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować załodze Miedzynarodowej Stacyi Kokosmicznej (ISS). Ich bohaterski wyczyn, czyli ranny przelot przez pewną okolicę Wężownika (akurat w momencie, kiedy ustawiałem telepa na M10&M12) pozwolił mi od razu ustawić teleskop, a nie skakać 'z gwiazdki na gwiazdkę'. Zaiste, przy pojaśniającym niebie jest to wyczyn godny pochwał, medali i epopei XIII-tomowych! Wiwat kosmonauci z ISS! Wiwat współpraca astronautyczno-astronomiczna! Wiwat Wszechświat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taką lampe obok domu a w dodatku nie posiada ona klosza - jest tylko sama żarówka, która swieci we wszystkie strony... :angry:

 

słyszałem, że istnieje mozliwość zamontowania specjalnego kołnierza, który kieruje wiązke światła wyłącznie na jezdnie... było by to swietne roziązanie :D zastanawiam sie nad jednym- gdzie złożyc prośbe o zamontowanie takiej osłonki i czy zwykły zjadacz chleba może takie coś sobie załatwić B)

 

pozdro :Beer:

 

Z tego co się orientuję jest nakaz,żeby wszystkie lampy uliczne miały klosze chroniące przed wysyłaniem światła w górę. Słyszałem o tym na długo zanim zacząłem się interesować niebem. Zgłoś to po prostu jako awarię (brak klosza) i tyle.

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znając życie nawet jak zgłosze to i tak sie nie doczekam na klosz ( a co dopiero na kołnierz) <_<

 

Pol zartem pol serio.

Jesli masz dostep do broni to mozesz, dzieki brakowi klosza zalatwic ten problem samemu.

Ciezko trafic ale sie oplaca probowac laugh.gif

 

dlatego też dzisiaj wyciągam moją 4,5 mm :D

 

pozdro :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem kiedyś pod uwage obcje strzelania do lampy ale zeby skutek był pozytywny musiał bym odstrzelic dwie lampy.

Druga sprawa to był bym pierszym podejzanym :szczerbaty:

A tak powaznie :Loveit: to wiatrówka wystarczy :sterb003:

Bo jest w mojej okolicy kilku strzelców ale nie strzelaja do lamp :

strzelanina.jpg

Chyba zmienie trase rowerową albo namówie ich do zmiany celu :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.