Skocz do zawartości

Sigma 70-300 APO DG


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym obiektywie? Przeczytałem recenzje ale nadal jestem niepewny. Ludzie narzekają na AF. Jest aż tak straszny? Czy do 1200zł znajdę coś lepszego?

jak jest dobre światło to jest ok - http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=15635 te zdjęcia robiłem tym właśnie obiektywem (ptaków nie tłukłem seriami tylko pojedyncze strzały i wychodziły całkiem spoko - tryb AI Servo). W sumie do wyboru masz jeszcze Canona 70-300 USM (około 1200 pln), a później już tylko Canon 70-200L f/4 (2500-2700 pln)

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że sigma kosztuje 850zł. Ale ja mam troszkę większy budzet ;p

tyle, że w tym przedziale cenowym nie ma za bardzo alternatywy (od 800 do 1200)- tak jak mówiłem coś sensowniejszego to dopiero L-ka Canona 70-200 f/4. Ale napisałeś że również chcesz cykać "sport" to jednak może cię bardziej zainteresować Canon 70-300 USM choć podobno parametry ma gorsze od Sigmy (ale nie będę się wypowiadał na ten temat bo nie korzystałem z tego Canona).

bazant.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją Sigmę 70-300 APO kupiłem za chyba 600zł. Ogólnie obiektyw fajny, na AF nie narzekam tylko światło mogłoby być lepsze, w pochmurny dzień przy ogniskowych powyżej 200mm mam często problemy i musze dawać ISO800. Jak dla mnie, gościa który nigdy nie miałw rękach żadnej L'ki Canona ta Sigma bardzo ładnie ostrzy dla f/8 i do 200mm. Generalnie kiedy jadę na wieś nawet nie biorę KIT'a, tylko Sigme :)

 

Przykładowe fotki:

 

P.S. pamietaj jak będziesz brał żeby obiektyw miał czerwony pasek na obudowie, nie złoty!

IMG_0112.jpg

IMG_0210.jpg

IMG_2411.jpg

IMG_2458.jpg

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako użytkownik Sigmy 70-300 APO co zauważam ;) :

 

1. AF - typowa wiertarka - mistrz szybkości to to nie jest, do sportu będzie ciężko. Ma często problemy z poprawnym ustawieniem, no i ta głośność :D

2. Zakres ponad 200mm - jak przymkniesz przysłonę to będzie jeszcze w miarę, jak nie, to gorzej... Przygotuj sie więc na częstą pracę z podwyższonym ISO. A co do tego czy ten AF "jest aż taki straszny" - w porównaniu np. z kitowym Nikkorem 18-70, który używam to Sigma, no co tu dużo ukrywać, wypada blado...

3. Zdjęcia wychodzą dużo lepsze w słoneczny dzień niż w pochmurny

4. Macro fajne, ale prawdziwe macro to to nie jest (takie macro pod publiczkę ;))

 

Czy polecam? Hmm... W tej cenie trudno kupić coś lepszego i dlatego ją wybrałem i w gruncie rzeczy nie narzekam B) U mnie pracuje razem z Nikonem D70s

Edytowane przez Kędzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.