Skocz do zawartości

Mission: Nowe CCD


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Grzebie sobie po sieci i grzebie za fotkami z kamer z tym sensorem (SONY ICX262AQ ) i jak mam być szczery, to albo ownerzy tych kamer nie mają zbyt dobrego warsztatu, albo one nie są zbyt wysokich lotów...

 

Pozdrawiam.

 

Nie ładuj się Hans w ten czip. On jest kolorowy i daj sobie spokój z kolorowymi. Z takim małym pikselem nadaje się do planet.

Sony podaje czułość czipów w mV dla akumulacji w czasie 1/30s.

Dla ICX262AQ dla kanału G - 270mV R=0.45G B=0.5G

ICX242AL używana w Veście SC3 - 880mV

ICX285AL używana w Artemis 285 - 1300mV

 

To powinno Ciebie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLIZ.. PLIZ... niech ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz.

Pomijając marną "funkcjonalność" Canonów i skupiwszy się jedynie na "koncowym efekcie jaki da się osiągnąć" to co kupić :

- Canona za 2000 PLN

- czy jakąkowliek inną kamerkę do 5000 PLN ??

 

Uznajmy, że 5000 PLN to absolutny MAX budżetowy.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLIZ.. PLIZ... niech ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz.

Pomijając marną "funkcjonalność" Canonów i skupiwszy się jedynie na "koncowym efekcie jaki da się osiągnąć" to co kupić :

- Canona za 2000 PLN

- czy jakąkowliek inną kamerkę do 5000 PLN ??

 

Uznajmy, że 5000 PLN to absolutny MAX budżetowy.

 

Za 5000pln to wyjmiesz Sbiga ST-8XME na Astromarcie i tak naprawde nie mamy o czym dalej rozmawiać. I skąd wytrzasnąłeś 5800pln za tę kamerę z CCD ICX262AQ??? :blink: Bo mi tam wychodzi 3,7K i za cholere nie chce więcej. A, i nie licz 2Kpln za 350D. Raczej 2200-2300.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5000pln to wyjmiesz Sbiga ST-8XME na Astromarcie i tak naprawde nie mamy o czym dalej rozmawiać.

 

OK.. będe szukał... narazie mam tylko ST-7 z filtrami za 4,2K.... więc chyba trzeba bedzie długo czekać na taką okazję....

 

I skąd wytrzasnąłeś 5800pln za tę kamerę z CCD ICX262AQ??? :blink: Bo mi tam wychodzi 3,7K i za cholere nie chce więcej.

 

Ten SAC10 widziałem, że kosztował ~1000 funtow.... ale jak znalazłeś za 3,7K to niezle....

 

 

A, i nie licz 2Kpln za 350D. Raczej 2200-2300.

 

Nie no da sie za mniej.. ktoś sprzedawał ostatnio 300D za 1200 + filtr 400 + wężyk 150 + bateryjkowy pak 250 = 2000 PLN... ale to juz mała różnica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.astromart.com/classifieds/detai...ified_id=496802

 

1100$ + VATy, przesyłki i cła = jakieś 4,2K. Tą akurat gościu chce sprzedać w trybie CONUS only i nie bardzo chce gadać o shippmencie do EU (może jak by go bardziej pomęczyć a nie tylko jednym @) ale jak taka troche wiekowa trafia się za 4,2K to z 5K powinno się dac wyczesać bez problemu.

 

Pozrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.