Skocz do zawartości

czy warto kupić synte 200/1200


pitrek

Rekomendowane odpowiedzi

jestem początkującym czy mam kupić synte 200/1200 czy raczej tal-a1

jak już kupię któryś teleskop to chcę go mieć na jakieś 10 a moż więcej latek i zrozumcie nie chcę kupować lornetki bo już mam a nawet jak bym nie miał to bym się nadal upierał z teleskopem. Co mam kupić chcę coś

wmiarę "uniwersalnego" i do planetek i DS pozatym mój tato ma firmę więc mogę coś kupić o 39% taniej w przypadku synty będzie to jakieś

1100zł plus wysyłka z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz juz teraz wiem, że demonizujesz to astrofoto... 8)

 

astrofoto planet na dobsonie jest zupełnie możliwe tak jak i gwiazd podw. ,gromad. itp.

 

Ja juz sobie udowodniłem, że jest nawet możliwe bez mikroruchów... 8)

 

ps. rekordzik rubinara to już 11.27 mag 15° nad horyzontem ze stacku 1/25sek klatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz VAT to rozumiem ale to w kraju 22% więc nawet jak by doliczyć, że się przy okazji nie zapłaci podatku dochodowego od jakiejś częsci dochodu to ni jak nie wychodzi 39%. Zresztą takie liczenie, że się nie zapłaci podatku dochodowego to jest bez sensu bo wydać i tak trzeba netto +VAT. Tylko Vat może tu być zyskiem. Osobną kwestia jest wrzucenie tego w koszty. Ja bym sie nie odważył. Przeszedłem niejedną kontrolę skarbową i wydaje mi się że by to wyłapali. Chyba, że jakaś sprytna nagroda dla klientów firmy ale to wejdzie w limit reprezentacji i reklamy, który u mnie wyczerpujemy w marcu. Bardziej podejrzewał bym, że ojciec ma sklep z aparatami foto i dostanie u nich jakiś ekstra rabacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mirku, znaczy się jeszcze nie wiele wiesz o sposobach ominięcia podatków i sposobie prowadzenia naciąganych odliczeń ale też nie chciałbym być w skórze jego taty po pierwszej dogłębnej kontroli Fiskusa :wink:

To na przyszłość pachnie mi na odległość domiarem Karno Skarbowym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj - nie ma jak przy normalnej dzialalnosci (przecietnej) wrzucic teleskop w koszty. Tzn wrzucic to mozna wszystko - pytanie tylko, jak uzasadni sie niezbednosc takiej "inwestycji" w prowadzonej dzialalnosci. Juz raz w ramach kontroli niezle sie tlumaczylem z telewizorow w firmie, ktore akurat byly potrzebne, bo to byla agencja informacyjna i z niej brany byly np wyniki meczow live :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz ty nie strasz młodego człowieka tylko mu wytłumacz za do fotek potrzebny mu będzie montaż paralaktyczny. Jak na nim zawiesi tą Synte i wystarczy mu cierpliwości to i fotki DS popstryka. Nie te ciemne oczywiście ale te jaśniejsze wyjdą mu napewno. Podstawa to montaż paralaktyczny. Nie będzie to taka jakość jak widac na wielu zdjęciach w necie ale powinno to zadowolić młodego człowieka i jak złapie bakcylka to później sobie kupi lepszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras nie dawaj mu złudnych nadziei, już komuś tlumaczyłeś w jakiej kolejności trzeba położyć nacisk przy sprzęcie do astrofoto no chyba że na naszym forum wyznajesz inną filozofię porad to ja w takim razie bardzo przepraszam kolegę dydaktyka :lol::lol::lol:

Montaż i to solidny umieścileś tam na pierwszym miejscu a potem dopiero teleskop i całą resztę sprzetu pomocniczego, już nie pamiętasz.

Nie sądzisz że lepiej będzie jak się młody człowiek rozczaruje ale pozytywnie zamiast negatywnie na poczatek jak mu coś fajnego wyjdzie np z Planetek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki tu dyskutują o kosztach, a ja myślę, żebyś brał ten teleskop! Faktycznie do fotografii potrzebny będzie Ci montaż paralaktyczny i Syntą nie zaszalejesz.

 

Ale i tak myślę, że znudzi Ci się ten teleskop wcześniej niż po 10 latach. Po prostu będziesz chciał coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.