Skocz do zawartości

zaklikałem się w 300D


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Motałem motałem, aż zamotałem na amen. Coś tak poustawiałem, ze aparat nie reaguje na pół-wciśnięcie spustu migawki. Normalnie po pół-wciśnieciu spustu podaje informacje o świetle i ustawia ostrość. Teraz tego nie robi. Tzn. robi ale olewa mnie. Trzeba wcisnąć spust do końca, a on wtedy ustawi sobie to światło i ostrość sam i zrobi fotkę, ale wcześniej nawet nie piśnie :blink: To samo z manualnymi nastawami. Da się wszystko zrobić po swojemu ale informacja po pół-wciśnieciu nie jest podawana. Kurde, jak to odkręcić? Opcja przywróc ustawienia fabrycznie nie usuwa tego. Sam światłomierz i automatyka oczywiście działają. Problemem jest tylko brak reakcji na pół-wciśniecie spustu.

 

Help, W instrukcji słowa nie ma, ze w ogóle można doprowadzić ustawienia do takiego efektu, a więc i konsekwentie jak się z takich ustawień wykaraskać.

 

Heh, ja wiem, ze to dziwnie brzmi :szczerbaty: ale ja tak mam. Najpierw klikam, potem czytam. A jak nie ma w opisie gdzie się zapuściłem, to mam problem. :blink: Bo może wcale nie poklikałem, tylko coś niefortunnie podczas mojej eksploracji po prostu wyzionęło ducha.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Help, W instrukcji słowa nie ma, ze w ogóle można doprowadzić ustawienia do takiego efektu, a więc i konsekwentie jak się z takich ustawień wykaraskać.

(...)

Heh, ja wiem, ze to dziwnie brzmi :szczerbaty: ale ja tak mam. Najpierw klikam, potem czytam. A jak nie ma w opisie gdzie się zapuściłem, to mam problem. :blink: Bo może wcale nie poklikałem, tylko coś niefortunnie podczas mojej eksploracji po prostu wyzionęło ducha.

Na początek wyłącz aparat, odczep obiektyw, wyjmij kartę pamięci i akumulator i zostaw go tak bez ducha na kilka minut. Potem włącz bez obiektywu i zresetuj do ustawień fabrycznych. Dla pewności możesz jeszcze raz go wyłączyć i wyjąć baterię, potem włóż kartę pamięci i spróbuj się pobawić nim bez obiektywu. Jak coś mu się "odwidzi" to podepnij obiektyw i znów spróbuj.

Ponoć uszkodzony obiektyw może zakłócać pracę korpusu, więc warto spróbować z innym.

Takie porady otrzymał kiedyś znajomy do innego cyfraka jak mu zbzikował.

Problem rzadki, ale może jednak ktoś się z nim zetknął i Ci lepiej pomoże, a to co podałem przynajmniej nie zaszkodzi ;)

 

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, bez efektu. :blink: Heh, co tu jest grane? Nic to. Nim nie przetestuje z wpełni sprawnym obietkywem nie będę wiedział co sie dzieje. Ale to kurde dziwne jest. Światłomierz działa bez problemów uruchominy innymi drogami (z innych opcji), to mało prawdopodobne aby zależność była od nie do końca sprawnego obiektywu. Macie jakieś inne pomysły?

 

A własnie. próba przestawienia języka aparatu na polski powoduje natychmiastowy zwis. Mam pytanie, skąd zassać dobre frimware i procedure jego wgrania? Może tu jest przyczyna?

 

Mechaniczne uszkodzenie nie wchodzi w gre. Aparat nie ma żadnych przykrych doświadczeń. Od wyjścia z serwisu zrobił kilkadziesiąt fotek. Nic go nie zalało, nie zgniotło, nie walneło itd. To nie to.

 

Kurde... ale to w ogóle można po prostu wyłączyć klikologią?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, bez efektu. :blink: Heh, co tu jest grane? Nic to. Nim nie przetestuje z wpełni sprawnym obietkywem nie będę wiedział co sie dzieje. Ale to kurde dziwne jest. Światłomierz działa bez problemów uruchominy innymi drogami (z innych opcji), to mało prawdopodobne aby zależność była od nie do końca sprawnego obiektywu. Macie jakieś inne pomysły?

 

A własnie. próba przestawienia języka aparatu na polski powoduje natychmiastowy zwis. Mam pytanie, skąd zassać dobre frimware i procedure jego wgrania? Może tu jest przyczyna?

 

Mechaniczne uszkodzenie nie wchodzi w gre. Aparat nie ma żadnych przykrych doświadczeń. Od wyjścia z serwisu zrobił kilkadziesiąt fotek. Nic go nie zalało, nie zgniotło, nie walneło itd. To nie to.

 

Kurde... ale to w ogóle można po prostu wyłączyć klikologią?

 

Pozdrawiam.

 

Raczej nie.

 

Coś musiałeś pokombinować z menu ,owszem zwisa gdy wrany jest wasia i zmieniamy na język.

Kiedyś podawałem recepturę zamiany softu, bodajże żeby mieć Pl trzeba dać na dojcz.

 

ps.

 

Może ten padnięty obiektyw coś knoci? nie wiem.

Ale nówkę widziałem gdzieś po 200 z groszami ,więc lepiej tyle zainwestuj.

A migawka powinna być sprawdzona w serwisie gdy tam zostawiałem.

Co prawda chodziła trochę ciężej od innych ( i może dlatego mocniej naklikałeś) ale z ustawianiem ostrości ,przytrzymywaniem jej i foceniem nie miałem od nowości nigdy problemów, co widać po fotkach (ostatnie ze zlotu w Bieszczadach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz gripa albo znasz kogoś od kogo można by pożyczyć to najlepiej sprawdzić na spuście z gripa jeśli tam będzie działało do połowy i do końca a na korpusie nie to znaczy ze przycisk sie zepsuł :-/ ja tak miałem tzn na gripie działało na body nie, odesłałem na żytnią bo był jeszcze na gwarancji spust wymienili i odesłali, po prostu sie wyklikał...

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.