Skocz do zawartości

Plamy na folii mylarowej


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ignisdei

Pojawiły się ciemne( brązowe) palmy na folii mylarowej, myslałem ze to brud, jednak po głębszym przeglądzie okazało się, że to ubytki przez które przeziera słońce, myślę że to koniec mej przygody z solar-foto, przynajmniej dopóki kupie sobie nową folię, nie wiem skąd to się wzięło, temperatura, wilgoć,??? filtr był używany tylko do obserwów, większość czasu leżał sobie na szafie. Widać je w obrazie w wizualu i na fotach. No cóż spróbuje je jakoś omijać w projekcji, w najgorszym wypadku będę patrzył na wasze foty i wspominał dobre czasy, :Cry:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić fotkę swojej folii? Ostatnio zauważyłem na swojej jakieś plamy, nie widać ich jak się patrzy na folię "na wprost". Wyłażą, kiedy patrzę się pod kątem. Moje nie są brązowe, wyglądają jakby to były tłuste ślady po paluchach. Nie mają koloru, folia w tych miejscach wygląda jakby była trochę matowa. Próbowałem zmyć je wodą, niestety nie zeszły. Na szczęście nie zauważyłem żadnej różnicy w obrazach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
a te ciemne brązowe to kokosy?

tu poczytaj: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=8433

 

niewiem czy poprawiać tytuł tego wątku

jak się upierasz że to jednak "palmy" :szczerbaty:

Tak ten wątek z linku traktuje dokładnie o przypadłości mojej "marylki". A ja zastanawiałem się skąd ten spadek kontrastu. Spróbuje z cienkopisem lub nalepianiem taśmy (szarej) może coś pomoże .

ps. Sumasie zmień nazwę wg swego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten wątek z linku traktuje dokładnie o przypadłości mojej "marylki". A ja zastanawiałem się skąd ten spadek kontrastu. Spróbuje z cienkopisem lub nalepianiem taśmy (szarej) może coś pomoże .

ps. Sumasie zmień nazwę wg swego uznania.

 

Daj sobie spokój z cienkopisem i nalepianiem czegokolwiek na folię. Sam mylar jest na tyle tani że nie warto się w to bawić i ryzykować. Kupuj nowego "badeera" i trzaskaj fotki jak dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Daj sobie spokój z cienkopisem i nalepianiem czegokolwiek na folię. Sam mylar jest na tyle tani że nie warto się w to bawić i ryzykować. Kupuj nowego "badeera" i trzaskaj fotki jak dotychczas.

Zdjąłem okular i popatrzyłem w pusty wyciąg, zobaczyłem setki punktowych wżerów, folia przywitała się z koszem. Wciąż się zastanawiam co się stało, myślę że to przez specyficzny mikroklimat mojego ogrodu obfitującego w wodę. Woda jest wszędzie, 2,5 m pod powierzchnią latem, nie ma zimy by nie zalało mi piwnicy, pozostawiony na 20 min telp jest cały mokry od rosy. Moje lusterko od synty spotkał ten sam los co teraz ND 5. Podobne wżery.

Woda jest wrogiem wszystkiego co aluminiowe. Po wypłacie kupie nowy 25x25, w Delcie jest za 50 zł. Może ktoś ma odsprzedać?, minimum. ten wymiar.

Dzięki za objaśnienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.