Skocz do zawartości

LOW 4.0 - nareszcie sie ukazał !!


burza

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Zakryciowcy !

 

Na stronie http://low4.doa-site.nl/low_download.html do ściągniecia znakomity program do generowania efemeryd zakryciowych LOW 4.0

 

Najnowsza wersja na pierwszy rzut oka jest dopracowana profesjonalnie i zawiera to o czym zakryciowiec może pomarzyć i być może przebije użytecznością popularniejszego WinOcculta. Poniewaz dopiero pobieram plik z sieci nie moge sam ocenić jego działania, ale zrzuty ekranowe na stronie DOA mówia same za siebie.

 

Plik instalacyjny waży 88 MB. Miłego użytkowania i piszcie jak wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję używać LOW 4 w wersji super beta. Byłem zawiedziony, ale teraz kiedy Eric Limburg naprawił wszystkie błędy chyba nie ma lepszego programu liczącego i obrabiającego zakrycia Księżycowe.

 

Pozdrowienia z ESOP gdzie właśnie wczoraj odebraliśmy własne kopie najnowszego LOW na CD.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, zainstalowałem i ...klapa. Tuż po uruchomieniu się programu wywala mi się błąd aplikacji i Win uznaje, że należy ją zamknąć oraz wysłać raport z błędami.

 

Burza ma większe szczęście, jemu program działa ok 5 min, po czym następuje to samo co u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, po bezproblemowej instalacji i ustawieniu podstawowych danych do generowania zakryć (teleskop, słuzba czasu, położenie, obserwator....) program dziala przez kilka minut, liczy zakrycia, pokazuje profile brzegówek, a potem Windows wywala okienko o "wysyłaniu raporu o błedach".

 

 

Może podam konfiguracje - laptop Dell, procesor 1,6 Ghz, RAM 512 MB, duzo miejsca na dysku, wyłączone wszelkie zbędne programy, zainstalowane nawet sterowniki ASCOM do obslugi teleskopów GOTO przez LOW, i nic z tego, dalej błędy.

 

Program tez nie chce sie połaczyć z serwerem GoogleMaps dla pokazania przebiegu brzegówek.

 

Dodam jeszcze ze w starsze wersje LOWa takze generowały często raporty o błędach.

 

 

AppName: low.exe AppVer: 1.0.0.1 ModName: ntdll.dll

W szczegółach raportu mowa jest o wielu bibliotekach. Czy macie to sasmo ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Właśnie wczoraj wgrałem ten program a dzisiaj ku mojemu zaskoczeniu zadziałał i na razie chodzi bez zażutu.Procesor 1,8 i XP.Pozdrawiam i jakby ktoś opisał kilka opcji dostępnych w programie byłbym bardzo wdzięczny.Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program będzie ci działał stabilnie do momentu próby wygenerowania mapy za pomocą google maps wtedy krzyknie że nie może się połączyć a jak mu to wymusisz w ustawieniach to XP wywala błąd aplikacji i finito.

Tak przynajmniej jest u mnie. Może dla tego że ja jestem na wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.