Skocz do zawartości

Focuser


piters

Rekomendowane odpowiedzi

Coś drogo Ci wychodzi tme DS1621 od 12PLN/sztuke + dostawa 12PLN do domu. Jak się zamawia trochę innego rupiecia, to dostawa jest pomijalna.

Dziękuję bardzo za linka. Naprewdę wiele przeszukałem przed tem, ale tego sklepu nie natrafiłem. Oczywiście liczyłem wraz z kosztem ewentualnej dostawy. W Warszawie te czujniki daje się znależć po ponad 20 złotych niestety... Przynajmniej mi się nie udało taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

zabrałem się z ciekawości za zrobienie tego focusera...

Etap programowania przechodzi OK. Atmega jest zaprogramowana (sczytałem po zaprogramowaniu zarówno flasha jak i eeproma i porównałem z plikami), ale po podłączeniu wyświetlacza latają mi na górnej linii jakieś krzaki - jak przytrzymuję klawisz "Not used" to na dolnej linii miga mi napis

" <OK" na przemian z krzakami na górnej linii.

Masz może pomysł co może być nie tak?

Pozdrawiam,

Jurek

PS. Dzięki w ogóle za temat - fajna zabawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

zabrałem się z ciekawości za zrobienie tego focusera...

Etap programowania przechodzi OK. Atmega jest zaprogramowana (sczytałem po zaprogramowaniu zarówno flasha jak i eeproma i porównałem z plikami), ale po podłączeniu wyświetlacza latają mi na górnej linii jakieś krzaki - jak przytrzymuję klawisz "Not used" to na dolnej linii miga mi napis

" <OK" na przemian z krzakami na górnej linii.

Masz może pomysł co może być nie tak?

Pozdrawiam,

Jurek

PS. Dzięki w ogóle za temat - fajna zabawa :D

Napisz proszę jakiego użyłeś wyświetlacza i co jeszcze masz jednocześnie podłączone do ATmegi? Czy montowałeś układ na MAX232? podpinałeś jednocześnie do kompa. Chodzi o to żeby na pierwszym etapie sprawdzenia mieć tylko ATmegę, wyświetlacz i klawiaturę. Po sprawdzeniu i przekonaniu się że nic nie nawala podpinamy sterownik silnika, ew. MAX232 i na koniec czujniki.

Opisz też proszę czy kombinowałeś przy kontraście wyświetlacza? Czy nie świeci na czarno, czy też symbole są kontrastowo widoczne?

Edytowane przez piters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zasadnicze pytanie.... jesli odpwodź będzie TAK to i ja zabiorę się za robienie tego sterownika....

 

Czy komunikacja sterownika z PC na COM działa z przejściówką USB-> COM ?

Ja takiej przejściówki nie mam, gdyż nigdy nie była mi do tej pory potrzebna. Jeżeli będziesz miał chwilę w tygodniu, możemy się spotkać. Przekazał bym tobie fokuser do molestowania, o ile masz przejściówkę i zasilanie 12V dla kontrolera....

Warto też dodać, że autor wspomina o możliwości działania fokusera przez przejsciówkę. On zpreparował najtańszy dostępny na rynku kabel od telefonu komórkowego SonyEriccson typu DCU-15, żeby nie kupować gotowej przejściówki.

Edytowane przez piters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jakiego użyłeś wyświetlacza i co jeszcze masz jednocześnie podłączone do ATmegi? Czy montowałeś układ na MAX232? podpinałeś jednocześnie do kompa. Chodzi o to żeby na pierwszym etapie sprawdzenia mieć tylko ATmegę, wyświetlacz i klawiaturę. Po sprawdzeniu i przekonaniu się że nic nie nawala podpinamy sterownik silnika, ew. MAX232 i na koniec czujniki.

Opisz też proszę czy kombinowałeś przy kontraście wyświetlacza? Czy nie świeci na czarno, czy też symbole są kontrastowo widoczne?

Witam,

uzyłem tego wyświetlacza:

http://www.artronic.pl/o_produkcie.php?id=803

No i niestety mam podpiętego MAXa...

Przy regulacji nic nie kombinowałem (ale regulacja jasności chodzi w bardzo małym zakresie - dałem potencjometr 470R.

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uzyłem tego wyświetlacza:

http://www.artronic.pl/o_produkcie.php?id=803

No i niestety mam podpiętego MAXa...

Przy regulacji nic nie kombinowałem (ale regulacja jasności chodzi w bardzo małym zakresie - dałem potencjometr 470R.

Pozdrawiam,

Jurek

Wyświetlacz jest ok. Ja mam identyczny w zasadzie, tylko innego koloru podświetlanie i t.p.///

Kiedy składałem 1 wersję swojego kontrolera, miałem sporo błędów w montażu, mimo że się wydawało że być ich tam nie może.

Zatem, jeśli masz MAX232, zarówno jak i ULN zamontowane na podstawce, to lepiej je tymczasowo zdemontować, i przetestować wszystkie polączenia, scieżki e.t.c. Może się zdarzyć że gdzieś wkradł się błąd.

Ok. To ja spróbuję może napisać mini teścik w celu odnalezienia ew. błędów czy niesprawności. O ile już kompletnie nic nie znajdziesz, spróbujemy testing...

Napisz jeszcze jakie posiadasz narzędzia typu mierniki, oscyloskopy i t.p.

Pozdrawiam, Maciek

Edytowane przez piters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.