Skocz do zawartości

2.8/135


damian.j.

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ceny manualnych obiektywów na rynku wtórnym (allegro itp) są sztucznie windowane w górę przez dużych sprzedawców, szczególnie ceny tych jasnych i dobrych szkiełek, doszedłem do wniosku że jedynym które pozostało jeszcze w w miarę dobrej cenie (głównie ze względu na dużą ilość) są różnej marki modele 2.8/135. I właśnie tu sie pojawia problem bo tych marek i rodzajów jest tyle ze nie wiem co wybrać i na co zwracać uwagę. Stąd prośba do wszystkich użytkowników wszelkiego rodzaju 135-tek żeby napisali kilka słów o swoim egzemplarzu, czy jesteście zadowoleni czy nie i ogólne jeśli macie jakieś uwagi na ten temat. Jeśli ktoś miałby na zbyciu coś w tym stylu na mocowanie M42 albo P-SIX, to z chęcią zapoznam się z ofertą.

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że mam dwa obiektywy 135mm jeden jest to Carenar 135/2.8 drugi Sonnar 135/3.5.

 

Na razie za mało wykonałem nimi fotek i niewiele mogę o nich powiedzieć poza tym że dają bardzo ładne szerokie pole. Na pierwszy rzut oka bardziej mi pasuje ten pierwszy ale tak jak mówie mało z nimi pracowałem i nie chce jednoznacznie rozstrzygać. Oba zakupiłem na allegro koszt to ok 150 zł (ale tu już kupujecie na własną odpowiedzialnośc ja nie polecam ani nie odradzam).

 

m452zu4.jpg

 

pasmiecz9ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się przyglądam wszelkim aukcją z sonnarami 135/3,5 i Damian ma rację sprzedawcy zauważyli, że ludzie szukają takich szkiełek i ceny się podniosły. Ciężko jest już złapać takiego sonnara w przyzwoitym stanie za mniej niż 200zł, ba jest taki w niby bardzo dobrym stanie za 450zł nawet...

 

Ale czaje się czaje, oby tylko akurat kaski nie brakło jak coś sie pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna trafic także na przyzwoitego Pentacona 135/2,8. Przy pełnej dziurze aberacja daje się we znaki ale nie jest tragicznie...

Obiektyw jest niezły optycznie i ostry...no przynajmniej mój egzemplarz jednak słyszałem także krytyczne opinie co do tego obiektywu tak więc trzeba uważać żeby jakiejś mydelniczki nie kupić :rolleyes:

 

Jesli tylko do astro to lepiej chyba dołożyć do Sonara...

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.