Skocz do zawartości

Lornetka


ByZone

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście doradzałbym 10x50, a nie 7x50. BPC 10x50 jest już niestety praktycznie dostępna tylko z drugiej ręki, są rosyjskie 10x50 innej marki, nie zawsze dobre do astro [np. z rubinowymi powłokami]. Jeśli nie chcesz przekroczyć 300zł, to mogę Ci polecić spotykaną w sklepach myśliwskich lornetkę FOMEI 10x50. W Lublinie kosztowała ca 280zł i jest jak na moje oceny niezła. Niestety nie była profesjonalnie testowana, nie znajdziesz jej w testach Arka Olecha. Gabarytami, wyglądem i parametrami bardzo przypomina Soligora Advanced, ale jest tańsza. Używałem jej już różnych warunkach i jest O.K. Ma spore pole widzenia [wg. danych producenta jakieś 6.8st. przy spotykanych w tej klasie lornetek 5.5-7.0st.], niestety pryzmaty ze szkła BK7, co powoduje winietowanie źrenic wyjściowych, ale wszystkie szerokokątne lornetki z takimi pryzmatami tak mają. Zaleta jest mała waga, zaledwie 800g, a lornetka jest ogumowana. Ja kupiłem ją jako uzupełnienie 60-tki i zabieram ją na wyjazdy w góry lub jako podręczny "szukacz" do wspólpracy z teleskopem. W tej ostatniej roli używa się jej z ręki, więc mała waga i duże pole widzenia to podstawa. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym odradzał większe powiększenia niz 15x.  20x wymaga dobrego statywu oraz wyższego wtajemniczenia.  15x jest lornetka bardzo uniwersalną i jest to pogranicze ręka/statyw.

 

Ale jak gość ma 10x50 to 20x60 będzie właśnie tym jednym stopniem wtajemniczenia więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ByZone, skoro tak, to albo oszczędzaj na telepa, albo kupuj lornetę 70mm, np. BPC26x70 + solidny statyw, najlepiej tzw. żuraw -jest to specjalny montaż lornetkowy z wysiegnikiem. Kosztuje 400zł. Możesz też kupić zwykły statyw foto, ale to musi być też coś b. solidnego [min. 167cm, nogi przekrój min. 30mm], mój o podobnych parametrach dostałem za 300zł w promocji, a i tak móglby być większy. Więc za żuraw się nie przepłaca... Jak nie masz kasy na 70mm, to bierz 20x60

W kwestii tego co napisał Crocodile, to jestem za a nawet przeciw :D bo sam mam 15x60 [ostatnio także 10x50]. To była moja pierwsza lornetka astro, specjalnie chciałem mniejsze powiększenie, by móc sie w górach obyć bez statywu. Przyjete założenie okazało się poprawne, ale przy wadze 1.2kg i takim power jest to naprawde niewygodne, a rozdzielczośc takiego sprzetu jest znacząco mniejsza od lornetki 20x60. To akurat ma znaczenie, jak sie ogląda np. gromady kuliste i nie tylko. Dlatego jak ktoś ma już lornetkę 10x50 o dużym polu widzenia, to jako drugą lornetę powinien bezwzglednie wybrać jak najwiekszą aperturę z dużym power pod statyw. Nie brałbym 15x60 jako drugiej lornetki. Ja sam marzę czasem o 70-80mm... 26x70 nie do końca mi się podoba, bo wg. mnie power jest trochę przesadzony i wolałbym raczej 20x70, gdyby była u nas na rynku, są wprawdzie 20x80, ale po zaporowych cenach :Cry: . To co wyżej o 26x70 pisze oczywiście jako człowiek, który nie miał tego sprzętu w rękach, być może miałbym inną opinię po przetestowaniu :) Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornewtki z powerem powyżej 12x wg mnie nawet 10x bez statywu to raczej nieporozumienie bo tracisz połowę przyjemnosci z ogladania wszechświata :Cry:

Do takiej lornety polecam żurawia By Poruczko około 400 zł lub nasz drewniany statyw około 300 zł, patrz zestawy promocyjne na www.astrokrak.pl

Taki statyw możesz też spokojnie i z powodzeniem stosować do apratu do astrofotografii czyli masz dwa w jednym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginajny tekst brzmi tak:

 

Lornetka CANON 70 x 94

 

 

 

Bardzo dobra jakość

Korekcja wady wzroku dla jednej soczewki

Obudowa pokryta gumo podobnym tworzywem

W nowym modelu zastosowano nowe soczewki anty refleksyjne w kolorze niebieskim lub rubinowym

Wymiary 24cm x 20cm

Przekątna soczewki z obudową 75mm , wewnątrz 58mm , kocie oczko 25mm

Pokrowiec

Oryginalne pudełko

Pasek i szmatka do czyszczenia okularu

Waga około 1,5kg

Lornetka jest fabrycznie nowa nie używana.

 

Bardzo dobra lornetka firmy CANON produkcji Japońskiej. Lornetka jest solidna i bardzo ładnie wykonana. Daje doskonałe zbliżenie a dzięki zastosowanym filtrom obraz jest bardzo czysty i stabilny. Polecam dla każdego za tą niewielką kwotę

 

Brzmi to rewelacyjnie dla nic nie podejżewającego gostka polującego na super okazje cenowe z super jakością i tu już powinno przyjść pierwsze otrzeźwienie Brrrr coś to lodem wieje :zimno:

 

Ja to czytam tak:

 

Lornetka CANON 70 x 94

(kompletna bzdura we wszystkich punktach)

 

 

Bardzo dobra jakość

(za tę cene to absurd!!!)

 

Korekcja wady wzroku dla jednej soczewki (ale jaja korekcja dla soczewki a nie dla oka :wink: )

 

Obudowa pokryta gumo podobnym tworzywem

(czytam gumopodobny plastik obudowy)

 

W nowym modelu zastosowano nowe soczewki anty refleksyjne w kolorze niebieskim lub rubinowym

(stare upchnął w poprzednich modelach artysta jeden :wink: )

 

Wymiary 24cm x 20cm

(To chyba wymiary jej zdjecia na wydruku, ale płaska sztuka, poręczna nie ma co :wink: )

 

Przekątna soczewki z obudową 75mm , wewnątrz 58mm

(To ma chyba kwadratowe soczewki skoro mają przekątną, to są już jaja kwadratowe z klienta i zdradził przy okazji bubek jeden nieświadomie jej prawdziwą średnicę obiektywu na 58mm :lol::lol::lol: )

 

kocie oczko 25mm

(tu chyba puszcza Perskie oczko do klienta aby sprzedać to jako lornetkę a nie np czajnik bezprzewodowy lub jego atrapę :wink: :wink: :wink:

 

Pokrowiec

Oryginalne pudełko

(zapewne z certyfikatem dzieła sztuki współczesnej np sygnowane przez Andiego Warhola)

 

Pasek i szmatka do czyszczenia okularu (okular czyścimy paskiem i potem szmatką a obiektyw czym? może onucą i szelkami lub logarytmem i pakułami jak w wojsku karabin ??? :lol::lol::lol: )

 

Waga około 1,5kg

(Czyli +- 1 kg dla przykładu)

 

Lornetka jest fabrycznie nowa nie używana.

(Bo z fabryki nie zawsze wychodzą nowe czasem są już mocno używane przez pakowaczkę zamiast onanizatora :wink: )

 

Bardzo dobra lornetka firmy CANON produkcji Japońskiej. Lornetka jest solidna i bardzo ładnie wykonana. Daje doskonałe zbliżenie a dzięki zastosowanym filtrom obraz jest bardzo czysty i stabilny. Polecam dla każdego za tą niewielką kwotę

(tego tekstu już nie skomentuje bo tarzam się ze śmiechu na dywanie, ale się ubawiłem tym co z tego wyszło, dobry kabaret to przy tym naprawdę cienki pikuś to jest dopiero cyrk :lol::lol::lol: )

 

Dla niewtajemniczonych napiszę że mowa w tym ogłoszeniu z Allegro była o chińskiej, plastikowej lornetce, zwykle sygnowanej jako Breker o prawdziwych zmierzonych parametrach 12,3x58, jak widać jest to wyrób o wielu twarzach jak nasz słowiański światowid, ech ta Słowiańska Dusza :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie czytuję ale kiedyś próbowałem i politykę i inne temu podobne śmieci aby mieć ogólny pogląd na sprawy narodu i zniesmaczyłem się na dobre na polityków i ich metody pracy :wymiotuje:

 

Ps.Oskarze po raz pierwszy użyłem po zastanowieniu się powyższego emotikona, to chyba o czymś świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.