Skocz do zawartości

Dość nietypowa Synta 8' DOB


Kurak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ponieważ mam w planach zakup nowego sprzętu, a dokładniej SC 8' :) Trza się pozbyć mojej kochanej Synci :/

Cena wynosiła by około 1800 zł, ale może się zmienić (raczej nie w góre)! Czemu tak drogo?

Bo Synta ma albo będzie miała w przyszłości wmontowane:

- ASCT => 12cm wiatrak z tyłu tubusa z regulacja obrotów

- łożyskowanie => zarówno w Az jak i w Alt

- mikroruchy => zarówno w Az jak i w Alt

- motofocus => w planach "profesjonalny" a nie zwykły z dwoma przyciskami

- zasilanie:

- AC-DC czyli z kontaktu na 12V adapter zrobiony amatorsko

- Akumulator żelowy + prostownik do ładowania

- okazjonalne bajery typu instrukcja obsługi całego osprzętu i moje uwagi na ten temat

- Burdellampka => czyli czerwona latarka przyczepiona do synty

- Oczywiście "kitowe" okulary

 

I tu rodzi się pytanie Czy ktoś to kupi? Tak wybajerowaną synte?

Jeżeli nie to nie warto mi inwestować tak bardzo w ten teleskop ...

 

A może ktoś by miał zamira kupić w niedalekiej przyszłości za około 2-3 miesiące?

 

Pozdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tylko badanie rynku to ..... <_<

Ja bym tego nie kupił.

Zdaje się że nowa Synta kosztuje z 1200 czy jakoś podobnie. Używka 900.

To co dokładasz to zwykłe bajerki-fajerwerki. No może oprucz motofokusa. Każdy o wprawnych rączkach może sobie to wykonać później i czeszyć się, że wydał mniej i od razu może lookać.

 

Jak już jesteśmy blisko 2.000, to chyba lepiej dozbierać na Turusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak jest, nie wszyscy mają sprawne raczki i nie każdy ma odpowiednie narzędzia.

Nie nazwałbym tego zwykłymi dodatkami, takie ulepszenia teleskopu kosztują wiele pracy i czasu nie mówiąc o samej koncepcji.

Wyobraź sobie ile by kosztowała synta z chłodzeniem, łożyskowaniem, motofocus, mikroruchy i do tego z akiem. Warunek jest jeden, jak to wszystko będzie wykonane? jeżeli sie coś sprzedaje za większą kasę to musi to być wykonanie co najmniej na poziomie zbliżonym do oryginału, a jeżeli to kupa posklejanych sklejek na wikol to nie ma o czym rozmawiać B)

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega nie na tym czy było by to zrobione. Bo było by napewno. Może nie zrobił bym tego dla siebie w te 2-3 miechy ale w dłuższym okresie czasu. Jak sie do czegoś zobowiązuje to to robię.

Problem leży jak zwykle w kasie :/ Otóż planuje się przesiąść na innego telepa a do tego brakuje mi jeszcze troche mamony. Mam zaskurniaki i Synte ale po sumowaniu wartości brakuje mi jeszcze pare setek. Więc żeby jakoś dozbierać postanowiłem troche zarobić na robociźnie. Czyli wydać zaskurniaki na częsci do osprzętu synty zrobic ten osprzęt i opylić. A za zarobiona kase kupić SC 8', tylko się właśnie zastanawiałem czy wogule sprzedał bym tak wybajerowany model jeżeli zwykła synta kosztuje o te 800 mniej a używana jest dwukrotnie tańsza.

Ale nie widze zbytniego zainteresowania, tego się obawiałem.Po prostu nie opłaca się tak w nią inwestować bo to przecież sprzęt dla początkujących, którym nie są potrzebne takie bajery.

 

P.S. Apropo kupy sklejonych wikolem sklejek. To rzeczywiście w ten sposób zrobiłem mikroruchy. I po pierwszych obserwacjach wywaliłem to na śmietnik. Planowałem zrobić z drewan modrzewiowego ale teraz po prostu mi się nie chce robić skoro i tak sprzedam za marne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem większość osób szukając tej klasy teleskopu na rynku wtórnym dąży do zakupu po jak najniższej cenie i raczej nie interesują go dodatki choćby nawet były praktyczne i przydatne.

Trochę to smutne dla sprzedającego bo przeważnie wkłada się w takie dodatki kupę roboty... I raczej mogłoby się skończyć na tym, że nie za dużo byś zyskał na tych dodatkach.

 

PS. Jak możesz to napisz krótko w jaki sposób zrobiłeś mikroruchy do Dobsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.