Skocz do zawartości

Prezentacja o planetariach


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gotową prezentację o planetariach, wykorzystaną na zebraniu PTMA.

Mógłbym ją opublikować, ale czy to się zmieści:

1) objętość 17 MB

2) wygenerowana w PowerPoint 2007 pod Windows Vista, jest to w XML, nawet jak próbowałem zapisać w formacie PowerPoint 2003, to pod Windows XP trochę się to źle wyświetlało (przeskalowane litery, brak wyświelania animacji).

 

Gdybym miał to przesłać to gdzie?

 

Pozdrawiam - Miłek

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gotową prezentację o planetariach, wykorzystaną na zebraniu PTMA.

Mógłbym ją opublikować, ale czy to się zmieści:

1) objętość 17 MB

2) wygenerowana w PowerPoint 2007 pod Windows Vista, jest to w XML, nawet jak próbowałem zapisać w formacie PowerPoint 2003, to pod Windows XP trochę się to źle wyświetlało (przeskalowane litery, brak wyświelania animacji).

 

Gdybym miał to przesłać to gdzie?

 

Pozdrawiam - Miłek

 

Najlepiej eksportować to do PDFa. Np. za pomocą: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=569&t=62

Będzie bez animacji ale każdy to przeczyta...

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miał być pdf - jest pdf, przdeskalowany, na czym ucierpiała troszkę ostrość zdjęc, za to ma 7 MB.

Kompletna prezentacja w PPT, razem z animacjami, miała 70 MB.

Kto zechce - ściągnie sobie animacje z sieci.

 

Z konieczności jest to trochę szkicowa prezentacja, w rzeczywistości służyła podczas "żywej" prelekcji.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Pozdrawiam - Miłek

 

Sorry, plik jest chyba za duzy, nie chce sie przykleic jako zalacznik

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również nie potrafię załączyć tej prezentacji Cygnusa tu na forum,

na razie jest dostępna tu: http://www.megaupload.com/pl/?d=AM18E7QN (rozmiar 7,5MB)

niestety dość długo trzeba czekać na możliwość download'u z tego serwera

ale warto :)

jutro jeszcze z tym powalczę

 

dziękuję Cygnusie, że tyle czasu poświęciłeś na umożliwienie zobaczenia tej arcyciekawej prezentacji

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Cygnusie, że tyle czasu poświęciłeś na umożliwienie zobaczenia tej arcyciekawej prezentacji

pozdrowienia

To ja dziękuję, że tyle czasu temu poświeciłeś. No i cieszę się, że przynajmniej JEDEN AstroFan spoza naszego lubelskiego koła luknął na moje wypociny.

Mam też nagranie wideo z prezentacji, a właściwie moja córka ma, jeszcze nie mieliśmy czasu zgrać na dysk i skompresować. Ja już nie zdążę, bo dzisiaj wyjeżdżam, ale mam nadzieję że Agnieszka to zgra. Zobaczymy.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia w AstroForum z dumnego Albionu!

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tego nie można ściągnąć bez instalacji jakiegoś Megauploads, czy jakoś tak? A może tylko ja tak mam?

Za bardzo nie mam ochoty niczego instalować, żeby zassać jeden plik. Nie dałoby się tego umieścić na jakimś ludzkim serwerze?

PS. Już widzę, że chyba można "normalnie" to ściągnąć, ale: "Unfortunately, all available bandwidth is currently reserved for our premium customers. Therefore, free downloads will be unavailable for the next 4 hours." :Boink:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wszystkie te "darmowe" serwery są mocno obciążone, dlatego czasem wyświetla się tak absurdalnie dlugi czas oczekiwania na download plików

wgrałem na jeszcze jeden: http://rapidshare.com/files/60280937/PLANETARIA.PDF.html

ale tu też nie posiadając opłaconej subskrypcji można czasem bardzo długo czekać na możliwość darmowego ściągnięcia

 

niestety nie potrafię zmusić ani serwera forum, ani galerii, żeby przyjął tę prezentację Cygnusa

może ktoś ma dostęp do jakiegoś własnego serwera, na który mógłbym uploadować tego pdf'a?

celem udostępnienia wszystkich chętnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

wgrałem na jeszcze jeden: http://rapidshare.com/files/60280937/PLANETARIA.PDF.html

ale tu też nie posiadając opłaconej subskrypcji można czasem bardzo długo czekać na możliwość darmowego ściągnięcia...

 

Dzięki, tu było zdecydowanie szybciej. Łączny czas oczekiwania i ściągania... 7 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że z jedną z tez prezentacji zdecydowanie się nie zgadzam i mam na poparcie swojego zdania mocne argumenty to prezentacja jest ciekawa.

Przypuszczam, ze moze przewagi klasycznego projektora Ciebie nie przekonuja. Troche o tym mowilem podczas prelekcji, ale prezentacja to przeciez tylko skrot w punktach :(

Niestety, naocznie tylko 30-letniego Viewlexa dokladniej obserwowalem i z przeciwnego bieguna - DigiStar 3 Laser. No i wizualne wrazenia opisalem, zwlaszcza w artykule w Uranii. Nie mialem okazji obejrzec Zeissa ZKP-4 w tandemie z piecioma pelnosferycznymi videoprojektorami (SPACEGATE Quinto), moze mi sie to kiedys przydazy? Moje tezy wiec tylko na tym skapym doswiadczeniu plus glownie materialy Zeissa sa oparte. A ze Zeiss swoj ogonek (jak kazda sroczka) chwali... Zreszta chyba juz stary jestem, ciagle fotografuje srebrnousta lustrzanka, to mi i z klasyczna optyka blizej!

W materialach zrodlowych na stronie www.scenta.co.uk/engineering/1702923/star-of-the-show.html autor cytuje ...Jana Bjernfalka, dyrektora sprzedazy i marketingu E&S (producenta DigiStar), ktory uznaje, ze REFERENCYJNA ZDOLNOSC ROZDZIELCZA I PUNKTOWE GWIAZDY ZAPEWNIA STARBALL, (czyli klasyczny projektor optyczny).

Dydaktyczne mozliwosci systemu cyfrowego, jesli uzytkownik potrafi tworczo wykorzystac dolaczone oprogramowanie i baze danych astronomicznych, np. Digital Universe, opracowana przez Amerykanskie Muzeum Historii Naturalnej, sa wlasciwie nieograniczone. Ale my, astrofani obserwactjni, nieuleczalnie zarazeni poprzez dotkniecie wizualnych armatek pod czarnym, bieszczadzkim niebem, chyba zawsze docenimy punktowe gwiazdki!

 

Pawel - fajnie ze sie nie zgadzasz, daje mi to asumpt, by jeszcze w tym watku poskrobac, chociaz robie to juz z West Sussex, na tej niemozliwej "dwarf" klawiaturce, brrr.;

 

Czuj duch!

Milek

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o inny punkt. Osobiście uważam, że jedynymi cyfrowymi planetariami jakie mogą konkurować z projektorami optomechanicznymi są planetaria firmy SPITZ. Sami w Łodzi od roku 2000 mamy wybudowaną salę pod model eSky II. Zostaliśmy też włączeni w program SPITZA dla planetariów "edukacyjnych" (a nie planetariów "kino astronomiczne") i mięliśmy otrzymać dużo dodatków super dodatków gratis. Niestety od roku 2000 miasto Łódź nie może poradzić sobie ze znalezieniem kasy na zakup dla nas. A sala stoi gotowa i niszczeje. Dodam, że SPITZ co roku w styczniu przesyła nam FEDEXEM ofertę w postaci indywidualnie opracowanej broszury, konkretnie pod naszą salę i wymogi. robią to od 7 lat. Może wreszcie się uda...

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od roku 2000 miasto Łódź nie może poradzić sobie ze znalezieniem kasy na zakup dla nas.

Wow! Spitz! W mojej prelekcji Spitz wystepuje z historycznym modelem A-1, kojarzacym mi sie z pracami Salvadore Dali. Mysle, ze projektory Spitza ("Forda" w dziedzinie planetariow) sa znacznie bardziej dostepne cenowo od E&S i od Zeissa.

 

Poczytaj o planetarium w Czestochowie! Oni dostali projektor za darmo! Zupelnie podobnie bylo w Chichester, dostali projektor prawie darmo, ale stary, uzywany. Niestety, jesli jestescie juz w kregu zainteresowan producenta, to z pewnoscia darmo wam nie da. Poza tym sadze, ze darmowy moze byc tylko sprzet z nizszej polki, jak bylo w Akadamii J.Dlugosza. Piszecie aplikacje do funduszy unijnych? W tym roku sporo jest kasy, np. Lublin dostal na budowe sporego projektu popularyzujacego nauke. To nie jest najprostsze, bo trzeba sprytnie sie podpiac pod jakis z istniejacych programow, czego np. w Czestochowie nie udalo sie zrobic. W kazdym razie - zycze szczescia! Bez tego - potrzebne duze pieniadze!

Pisze artykul o budowie planetarium bez zadnych pieniedzy. Jest to mozliwe, ale w Anglii duzo latwiejsze, niz w Polsce.

W samym utrzymaniu w ruchu osrodka astronomicznego i planetarium w Chichester pracuje stale okolo 40 wolontariuszy, ZERO ETATOW!

 

Zycze z calego serca powodzenia - Milek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.