Skocz do zawartości

Wał 08.10.2007


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że do Torunia mam troszeczke daleko :D ...

 

Pewnie i tak bym nie mógł poobserwować ze względu na szkołe <_< . Ostatnio ciągle czekam na pogdone weekendy - wtedy mogę beztrosko siedzieć przy telepie nawet do rana B) .

 

Jarku, jeśli zdarzy Ci się pojechać do Zakopanego to koniecznie przyjeżdżaj do Gliczarowa Górnego gdzie aktualnie mieszkam :Beer: .

 

PS: Tylko nawet nie waż mi sie pokazywać bez PST :ha::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Tylko nawet nie waż mi sie pokazywać bez PST :ha::szczerbaty:

 

:lol::ha::lol:

 

Mój dzisiejszy/wczorajszy wypad na Wał zakończył się totalnym fiaskiem

nie będę się dzielił tylko astrozwycięstwami

astroporażki są elementem naszej kochanej pasji

z zaczęło się niewinnie

po dojechaniu prawie na sam Wał - szybko zlustrowałem (całe szczęście przed rozstawieniem sprzętu)

wszystko co miałem

oczywiście zapomniałem mało ważnej złączki bez której nie podpiąłbym aparata do teleskopa

:angry:

no to hejaaa z powrotem do domu

po powrocie na Wał waliło się wszystko co mogło się walić

Celina nie celowała nawet przy alignmencie

walczyłem z nią dobre 2 godzinki

po tym dałem na luz i przywróciłem ustawienia fabryczne Celiny

też nic nie pomogło

powalczyłem jeszcze z godzine

cyknąłem pojechane Plejady

i w atmosferze skandalu wróciłem do domku :ha:

 

jedyne co się zmieniło od ostatnich razów jak Celina celowała jak trzeba

to niedoładowane chyba zasilanie - ładowało się raptem 3-4 godziny

i wyszło na to że to chyba za mało

 

cóż zasilanie ładuje się od teraz na następny wyjazd - mam nadzieję że pogoda będzie znowu

bo na Wale w wizualu była miazga

pierwszy raz widziałem tak cudną krehę milky łeja na Wale

od gleby do gleby

szkoda takiej okazji

cóż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pech to pech :)

Pociesz się, że ja mam podobne jazdy co drugą noc-ilość kłopotów rośnie z kwadratem liczby zabawek używanych w astronomii. O ile dobrze pamiętam lornetka działała zawsze ile razy miałem ochotę jej użyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pech to pech :)

Pociesz się, że ja mam podobne jazdy co drugą noc-ilość kłopotów rośnie z kwadratem liczby zabawek używanych w astronomii. O ile dobrze pamiętam lornetka działała zawsze ile razy miałem ochotę jej użyć:)

:ha:

dzięki

 

a co do lornetki

proste rozwiązania mają to do siebie że są proste

:ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy w ICM-ie są znacznie lepsze na dzisiaj, niż były wczoraj na dzisiejszy wieczór. Jest więc szansa, że jeszcze będą ewoluowały w dobrą stronę.

Niestety jeszcze nie wiem, czy dam radę dzisiaj się wyrwać. W tygodniu ciężko się ruszyć. Dzisiaj na przykład siedzę w robocie do 17., a jutro rano trzeba wstać znowu koło 6.30. I gdzieś między trzeba zrobić sto tysięcy różnych rzeczy i trochę się wyspać, żeby rano nie było :wacko: bo w firmie roboty po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem przelicznika SI ile to 1 W (Wał) = Jod (Jodłów)?? :blink::ha:

ale ja wczoraj bez wahania dałbym po kursie 1W=1Jod

:lol:

 

Zaprawdę powiadam Ci: Jeszcze prawdziwego Jodłowa nie widziałeś*. Idź synu i nie bluźnij więcej.

 

*Jako i ja również. Podług słów proroków Jodłów nie ten był ostatnio, co onegdaj.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.