Skocz do zawartości

Bolid nad Warszawą 27.10.2007 ok. 00:50 UTC


karpies

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Właśnie wróciłem z obserwacji komety 17P/Holmes - sama w sobie jest piękna, ale dziś trafił mi się jeszcze na deser cudny bolid. Wyleciał z Perseusza, jakieś 5*na wschód od komety i poleciał jakieś 40* na NNE. Zakończył rozbłyskiem i fragmentacją. Jasność ok. -6-7 mag. Złapały go Wasze stacje ?

 

pzdr,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Właśnie wróciłem z obserwacji komety 17P/Holmes - sama w sobie jest piękna, ale dziś trafił mi się jeszcze na deser cudny bolid. Wyleciał z Perseusza, jakieś 5*na wschód od komety i poleciał jakieś 40* na NNE. Zakończył rozbłyskiem i fragmentacją. Jasność ok. -6-7 mag. Złapały go Wasze stacje ?

 

pzdr,

Łukasz

 

U mnie było nieco ładnej pogody, może się złapał. Pewnie okaże się to w poniedziałek. Miałem dzisiaj obserwować zakrycia ale pogoda kicha i do obserwatorium - czytaj do stacji - dzisiaj nie zaglądam.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
26/27 10 2007 23:29:00 UT232900.jpeg

 

Piekny, Jarek !

Jaka przynalezność wg Metrec ? Czy to "tylko" SPO ?

 

 

No jesli tyle wynosi około 00:50 UTC to to ten, co Lukasz widział ;)

 

Krzyś ;)

Edytowane przez Krzysiek-Polakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O kurteczka, jakby powiedział emde ! Dopiero teraz zajrzałem na to podforum.

Trochę się wstydu najadłem - przeliczanie na UT nigdy nie było moją mocną stroną, zwłaszcza w przeddzień zmiany czasu na zimowy. Wydaje mi się, że po prostu odjąłem 1 zamiast 2 godzin od lokalnego. A takim drobiazgiem jak 20 minut, to kto by się tam przejmował, wracając z obserwacji - nie szedłem oglądać zmiennych, więc nie miałem zegarka ze sobą. W związku z tym, wydaje mi się, że ten ze stacji to musiał być "mój" bolid, chyba że 2 takie się trafiły w ciągu godziny - w co wątpię.

 

Jedno mnie zastanawia - napisałem posta świeżo po powrocie, a figuruje on jako wysłany 1:17 czasu lokalnego, czyli wtedy 23:17 UT. Ale w ustawieniach forum, jak sprawdziłem, mam strefę czasową GMT, czyli by się zgadzało - posta wysłałem o 2:17 lokalnego, czyli 00:17 UT (tym większy obciach, że napisałem o bolidzie o 00:50 UT ;-)))

 

Ile to miało jasności - chętnie bym się zweryfikował w ocenie tak jasnych obiektów ?

 

 

Pozdro,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.