Skocz do zawartości

Przyjmę montaż paralatyczny obojętnie jaki np. EQ1 lub Astro3


pepelito

Rekomendowane odpowiedzi

No i po akcji

 

Chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe akcji zbiórki pieniędzy na montaż dla Pepelito. Udało nam się zebrać kwotę 535 zł, za którą nabyłem na forum EQ3 z napędami w obu osiach (niestety nie Paramounta - ale może kiedyś ...).

 

Montaż tak jak obiecałem dotarł już do Pepelito – w sam raz na Mikołajki.

 

 

 

Naprawdę cieszę się, że mogliśmy pomóc młodemu astroamatorowi i jeszcze raz dziękuję wszystkim darczyńcom.

 

Czystego nieba

 

Cieszę się, że udało się kupić montaż - prawie jak sam obdarowany :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila zrobiłem taką prowizoryczna obejmę na której luzy są ok 4cm. Jutro z tatą zrobimy takie 2 dobre obejmy. Ale wróćmy do tematu. Byłem przed chwila na obserwacjach. na ok 15min. Zobaczyłem M45, Hiady , M42 zatrzymałem się na parę min na M42 Przez ok 3min ciągle była w polu widzenie choć obejma ma luzy ok 4cm. A więc jak zrobię porządne obejmy będzie cudowanie. Nie wiedziałem że montaż paralaktyczny z napędami to taka wygoda. :blink: Tylko obiekt wyszukuję inaczej niż w AZ. To mi sprawiło najwięcej problemów. Ale już się nauczyłem się go obsługiwać. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Mój teleskop jest tak lekki ze pręt przeciwwagi prawie wystarcza do jego wyważenia Ale potrzebne jeszcze parę dag. i zastanawiam sie jak zrobić przeciwwagę o masie ok 5dag. może z drewna. Na razie te 2 przeciwwagi 3kg każda nie są mi potrzeba ale poczekam to się pewnie przydadzą. Czekam na wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.