Skocz do zawartości

Przyjmę montaż paralatyczny obojętnie jaki np. EQ1 lub Astro3


pepelito

Rekomendowane odpowiedzi

Pepelito, masz żyłkę do majsterkowania. Myślę że niezłym wyjściem byłaby dla Ciebie platfrorma paralaktyczna. Zbierasz surowce wtórne i pewnie masz rozeznanie też czym Ktoś w okolicy sie zajmuje. Może jest jakiś stolarz, może ma akurat taki większy odpad sklejki. Jakieś śruby już masz.

Gorzej będzie z elektroniką i napędem. Ale i tutaj jest rada. Mam jakiś silniczek krokowy. Jeżeli obiecujesz że coś zaczniesz robić i dasz jakąś fotkę na forum z postępami to wysyłam Ci taki silniczek na własny koszt.

Pewnie znajda się też kolejne osoby, które Ci pomogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się tu z Waść Lamką, należało by sprawdzić tegoż delikwenta :), potem rozważyć forumową ściepę. Oczywiście chętnie dorzucę się do tegoż pomysłu. Pomysł z Koziołkiem nie jest taki zły, najpierw powinien sprawdzić czy aby go Astrofoto wciągnie.

 

moim zdaniem lepiej tez nie inwestowac w astrofoto bo to worek bez dna...

lepiej wizual :)

 

Dawid zrozum, hobby jakim jest astronomia to studia bez dna, nie ważne czy wizual czy Focenie. Choć tak na dobrą sprawę każdy rodzaj hobby to takowa studnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astro-web.prv.pl/moja%20galeria.htm moja galeria.

 

Ja już mam zrobiony trochę montażu do teleskopu. Ale jest to przerobiona głowica azymutalna na koziołek. ale brak mi silnika i elektroniki. Jak będę miał możliwość to zrobię zdjęcie.

Edytowane przez pepelito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma paralaktyczna do tak małego telepka czy to jest możliwe? :o

Po pierwsze co ma platforma do wielkości teleskopu ( w pewnym zakresie) ?

Po drugie jak zmienisz teleskop na większy będziesz maił jak znalazł w tym do obserwacji.

Po trzecie będziesz sie doskonalił w budowie i to w przyszłości zaowocuje.

Po czwarte nasz dostęp do sieci, a tutaj na ten temat jest już sporo opracowań.

 

Wyznacz sobie cel, zaplanuj kolejne kroki, a potem do dzieła.

 

Będę obserwował Twoje postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tylko wtrącę, z przypomnieniem, że Peplito nie prosił o kurs z astronomii tylko o montaż :)

 

Prośba do Peplito - przeczytaj korespondencje na PW.

 

Po pierwsze co ma platforma do wielkości teleskopu ( w pewnym zakresie) ?

Po drugie jak zmienisz teleskop na większy będziesz maił jak znalazł w tym do obserwacji.

Po trzecie będziesz sie doskonalił w budowie i to w przyszłości zaowocuje.

Po czwarte nasz dostęp do sieci, a tutaj na ten temat jest już sporo opracowań.

Będę obserwował Twoje postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tylko wtrącę, z przypomnieniem, że Peplito nie prosił o kurs z astronomii tylko o montaż :)

 

Prośba do Peplito - przeczytaj korespondencje na PW.

Oczywiście przepraszam za swój błąd, zrozumiałem, że pepelito chodzi o pomoc, a nie darowiznę.

Mam troszkę inne podejście do sprawy.

Pepelito nie rób nic, wszystko dostaniesz za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja nie mam pieniędzy. I chciałbym jakiś montaż paralaktyczny.

 

Może nie tak należało zacząć post ...

Nie znam sie nie wiem ....

Jak bedzię <<akszon>> to dam pare PLN - no problem - jednak ...

nie tak "sie prosi" - to też trzeba umieć.

 

 

Pozdro

 

DeLaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta wymiana poglądów staje się coraz bardziej żenująca i groteskowa.

 

Zastanówcie się moi panowie przez chwilę.

 

Jacek złożył propozycję i kto ma wolę wspomóc Pepelito niech to zrobi kontaktując się z nim na priwa (z Jackiem... :) ).

 

Rozumiem poniekąd niektórych przedmówców, którzy chcą również wspomóc potrzebującego, ale najpierw ten ktoś musi okazać się godzien... może jakiś test i niech jeszcze chłopak oświadczenie majątkowe poda do wiadomości i drzewo genealogiczne do sześciu pokoleń wstecz...

 

Ja również jestem za tym aby promować i wspierać młodzież zafascynowaną astronomią poprzez edukację, itd...

 

Nie róbmy przedstawienia, bo to żałosne. Jak bardzo ma się jeszcze ten chłopak ukorzyć żeby wam dogodzić? Kto widział jego astrokoziołka ten wie i wnioski wyciągnął sam.

 

To, że niektórzy dochodzili do swoich pierwszych maszyn astro przez lata, nie znaczy że musi skazać na ten sam los kogoś innego...

 

 

 

Poza tym jeśli teraz ktoś chciałby "naciągnąć" szacowne grono, to już wie, ze najpierw musi trochę pobajerować = sprzedać się, żeby potem dostać wsparcie. Przecież nie chcemy wychowywać dzieciaków na "pełnosprytnych" obywateli... Osobiście znam na tym forum ludzi o "kilka" lat starszych od Pepelito, którzy dostali mnóstwo sprzętu od ludzi dobrego serca, a potem dar poszedł na handel... Nie unikniemy mataczenia, ale nie wpadajmy w paranoję.

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tam kłamałem bo te 2 teleskopy to tak jakby jeden z połowy lornetki,którego nie mam napisałem tak dla strony. Ale na pewno nie mam 2 okularów od lornetki teleskopu 50/300 i montażu paralaktycznego do teleskopu. Bo on wyglądał tak jak na zdięciu poniżej. :unsure: :wstyd: i go musiałem rozebrać bo był żałosny

 

2a116e214ec53628m.jpg

 

2a116e214ec53628m.jpg

 

 

 

 

 

 

PS. Jak ktoś chce się upewnić czy nie wciskam kitu. To niech do mnie przyjedzie i się upewni. Nie wiem co mam jeszcze zrobić aby wam udowodnić to wszystko co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się, że ludzie są nieufni. Z jednej strony chyba wszyscy są pod wrażeniem Twojego koziołka a z drugiej strony trochę kręcisz ;)

Ja parę miesięcy temu chciałem oddać za darmo teleskop 60/700 to też taki jeden zaczął coś kręcić i w sumie nic nie dostał.

Jak masz zapał to się nie zniechęcaj, poczekaj jak ktoś będzie mógł podskoczyć do Ciebie i się coś potem na pewno zorganizuje. A platforma może być naprawdę dobrym pomysłem, przyda się na potem szczególnie, że silnik możesz mieć free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dość.

 

Takie sprawy załatwia się na PW. Jak chcecie wspomóc pepelito i włączyć do akcji Jacka Pali to skontaktujcie sie z nim. Jak chcecie zrobić to na jakiś warunkach, to dogadajcie sie z pepelito bezposrednio.

Jak nie chcecie to zostawcie ten temat w spokoju.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie zastanawiałem się czy zająć się organizacja zbiórki dla Pepelito i pomimo paru kontrowersji jednak sądzę, że naprawdę warto chłopakowi pomóc - bo wygląda na prawdziwego entuzjastę.

 

Jak to zrobimy?Po prostu prosze o wpłatę dowolnych (oczywiście najlepiej jak najwyższych :) ) kwot na moje konto z dopiskiem Pepelito. I przesłanie mi informacji na PW o dokonanej wpłacie, celem późniejszego rozliczenia sie z zebranych środków i przedstawienia raportu co udało sie z zebranych pieniędzy kupić. Do wiadomości darczyńców prześlę szczegółowe zestawienie, a na forum wstawię ogólną informacje o sukcesie bądź porażce akcji. Jeśli okazało by sie, że zebranych środków jest zdecydowanie za mało-oczywiście odeśle przekazane kwoty.

 

Mój numer konta: 65 1140 2004 0000 3102 2228 2501 (Mbank)

dane:

Jacek Pala

Jaśminowa 29

76-200 Słupsk

 

 

informacje kontaktowe na stronie: http://www.astronomia.slupsk.pl/Kontakt.aspx

 

Gorąco zachęcam do jak najszybszego przelania pieniędzy i za wszystkie wpłaty z góry dziękuję. Mam nadzieję, że uda nam się zrobić dla Pepelito miły prezent na Mikołajki czyli 6 grudnia.

 

O zakończeniu akcji poinformuje również w tym wątku, w między czasie będzie on nadal zamknięty, by nie wzbudzać zbędnych kontrowersji i komentarzy, mam wrażenie, że wszystko co trzeba zostało tu już powiedziane.

 

Czystego nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość JacekPala

No i po akcji

 

Chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe akcji zbiórki pieniędzy na montaż dla Pepelito. Udało nam się zebrać kwotę 535 zł, za którą nabyłem na forum EQ3 z napędami w obu osiach (niestety nie Paramounta - ale może kiedyś ...).

 

Montaż tak jak obiecałem dotarł już do Pepelito – w sam raz na Mikołajki.

 

 

 

Naprawdę cieszę się, że mogliśmy pomóc młodemu astroamatorowi i jeszcze raz dziękuję wszystkim darczyńcom.

 

Czystego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Jestem wam wszystkim bardzo wdzięczny. Za tak wspaniały dar. Jakim jest montaż EQ-3 z napędami. . A w szczególności tobie Jacku. :banan: Jestem tak szczęśliwy że nie wiem co mam pisać. Teraz muszę naprawić kompakta. I śrubuję zrobić jakąś fotkę. Ale wcześniej muszę jakoś zamocować tubę. to montażu. Jeszcze raz jestem wam bardzo wdzięczny. :notworthy: Na pewno bym sam nie uzbierał na takie coś.

 

PS. Która "część w EQ-3 jest RA, a która Dec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.