Skocz do zawartości

Problem z pilotem do 350D


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z tym pilotem: pilot po podłączeniu do aparatu robi sam sekwencje zdjęć nie czekając na wprowadzenie moich ustawień, nie ma znaczenia, czy jest tryb manual czy inny (zawsze ustawiałem na manual), przez rok nie było problemu - teraz zaczął głupieć. Raz robił zdjęcia raz nie - jak mu się uwidziało. Miał ktoś podobne takie przejścia - wrzucam zdjęcie to może ktoś skojarzy jaki to pilot.

pilot_350D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozłożyłem - posprawdzałem i niby gra ale jak ustawiam np. na 35 sek. to niestety nie działa bulb (albo działa strasznie dziwnie) jak trzymam "spust" to działa, gdy dojdzie do końca czasu to jest zakończenie zdjęcia i aparat zaczyna głupieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega posiada taki zwykły pilot,czy BULB i czas jego trwania kontroluje sie poprzez trzymanie przycisku?

 

Podejrzewam że nie. Wciskasz przycisk aby rozpocząć ekspozycje i drugi raz żeby zakończyć. Jest to jednak mało wygodne bo trzeba mierzyć czas stoperem i cały czas się tego pilnować. Lepiej sterować Canonem po kablu przez kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk powinien być naciśnięty i puszczony - tyle (mój niestety głupieje)

Krzysiek, spróbuj może ustawić w aparacie nie serie fotek ale pojedyncze ekspozycje, nie włączaj samowyzwalacza.

Potem włącz zasilanie pilota ( może wariuje bo wkładasz wtyczkę gdy jest włączony?), zaprogramuj sekwencje.

Popróbuj też ustawienia z mirror lockupem.

 

Jak to nie pomoże to pewnie kabel lub elektronika.

Ale stwórca pilota Michał na pewno pomoże.

 

 

ps.

Taka ciekawostka dotycząca pilotów Michała.

Otóż miałem problem po przesiadce z 300D na 30D z zakupem specjalnej przejsciówki do pilotów ,nie jest to niestety minijack tylko taka trzyżyłowa trójkątna końcówka która tylko ma utrudnić nam życie ( podobne są w 20D, 40D , 5D i innych).

Kupiłem więc na allegro tani chiński pilocik za 60zł celem ucięcia końcówki i wtedy zauważyłem wejście na minijacka w owym pilocie.

Okazało się że działa więc stosując bulba nie muszę używać stopera z 30D tylko podpinam pilocik Michała do pilota z allego i możemy iść na "herbatkę obserwacyjną".

 

IMG_3939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.