Skocz do zawartości

Warsztaty ATM


Boopsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mieliśmy na forum taki dział „Warsztaty ATM”. Był to mój ulubiony dział. Przeglądanie forum zawsze zaczynałem od niego. Każdy, kto zbudował sam teleskop, lub wykonał jakąkolwiek przeróbkę czy usprawnienie w posiadanym sprzęcie wie, jaką to daje satysfakcje. Myślę, że ten dział był wartościowy dla nas wszystkich. Wiem, że tematy z tego działu nie zniknęły. Zostały przeniesione do innych działów. Giną tam jednak między innymi postami. Sądząc po wiadomościach pisanych na forum mamy wielu „ATM’owców” dla których powrót takiego działu byłyby bardzo korzystny. Czy ktoś podziela moje zdanie na ten temat?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem twoje "rozgoryczenie". Niestety - po zastosowaniu nowej struktury forum dział ATM wprowadzał spore zamieszanie. Zauważ, że teraz mamy dział o montażach, o optyce, o kamerach. Od tego są te działy, żeby w nich mówić także o ATM. Czyli, jeżeli potrzebujesz zrobić chłodzenie do kamery, to odpowiedź powinieneś znaleźć właśnie w tym dziale.

 

Co więcej, chcemy uporządkować zawartość forum. W danym dziale tematycznym pojawią się wątki zbierające najlepszą ich zawartość. Będzie też tam kategoria ATM. Czyli w danym dziale wchodząc w specjalny wątek będziesz mógł zobaczyć w formie przeglądu, co jest wartego uwagi w całej historii - nie tylko nowych postach.

 

Każdy z tych działów będzie miał swoją linkownie, gdzie w jednym wątku będziemy zbierać najważniejsze linki np. o montażach, w montażach, o kamerach, w kamerach, etc.

 

Niestety - podejmowanie decyzji związanych ze strukturą nie jest proste. Przede wszystkim, decyzje nie podejmujemy dla siebie, wg swoich "widzi-mi-sie", ale po obserwacji zachowań ludzi i ruchu. Wiem, że to brzmi jak "większość decyduje", ale trochę jest w tym racji. Musimy przede wszystkim zapanować na archiwum, a tego nie da się zrobić bez pewnej unifikacji struktury.

 

Kolejny przykład - ostatni post Jacka o systemie sterowania zasilaniem obserwatorium. Gdzie go dzisiaj powinien umieścić? W ATM, czy w Obserwatorium? Jeżeli umieści w ATM, to nowy czytelnik szukając informacji o obserwatorium na pewno będzie szukał w dziale właśnie "obserwatorium", a nie ATM.

 

Mam nadzieję, że przyjmiesz to ze zrozumieniem i spróbujesz przyzwyczaić się do nowej struktury.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że rzadko komu zmiany się podobają. Każda operacja na forum powoduje kontrowersje - zawsze tak było i zawsze tak będzie. Jeżeli jednak byśmy się tylko na tym opierali, to taki ATM także by nigdy nie powstał. Pomysły trzeba oceniać z perspektywy czasu. Jeżeli dostrzeżemy, że dział ATM jest wyjątkowy i niezwykle nam potrzebny - na pewno się pojawi. Jeżeli nowa struktura się nie sprawdzi - powróci stara. Ale wybaczcie, nie będzie to wynikać z tego, co napiszemy w tym wątku, ale z wnikliwej obserwacji zachowań i nastrojów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.