Skocz do zawartości

Kodak Supra


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc krótko wycieli czerwony (podobnie jak Fuji).

Nie testowałem, ale zrobili to inni. Jeżeli chcesz poczytać więcej szczegółów na temat tego filmu proponuję przeszukać archiwum APML: http://astro.umsystem.edu/apml/. Ostatnio odbyło się tam kilka dyskusji na ten temat.  Wynika z nich jeden wniosek: ten film jest stracony  :'(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ś.p. teleskopach.pl ostrzegałem: robić zapasy.

Ja zdążyłem kupić parę rolek. Leżą pośród świątyecznej kiełbasy w lodówce.

 

Moje zapasy zajmują centralne miejsce obok soków i mleka   ;):D . Tym którzy wykazali się mniejszym refleksem pozostaje jeszcze E200 i Provia 400.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wszstko co dobre to sie zwykle szybko kończy i jest zastępowane tańszym i gorszym niestety bo można na tym zrobić większą kasę sprzedając więcej ale gorszego towaru, to mnie nieustanie wkurza !!! :o:( > :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym Januszu zauwazyć że materiały fotograficzne są przystosowywane do potrzeb fotografii dziennej a nie astrofotografii. Tak się składa że stosowanie dodatkowej warstwy obcinającej część widma w okolicy koloru czerwonego - powoduje lepszą reprodukcje koloru ludzkiej skóry. Stąd twierdzenie że zastąpiono starą Suprę materiałem gorszym jest nieprawdziwe do każdego innego zastosowania niż astro.

O tym że materiał ten wychodzi ze sprzedaży pisałem już przynajmniej pół roku temu - więc kto chciał mógł zrobić stosowane zapasy !

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście masz racje ogólnie ale nas przecie interesują właśnie astro zastosowania a tu jest coraz gorzej i gorzej :o:( > :(

Masz racje to nie my jesteśmy głównymi odbiorcami tych filmów i nie dla nas są one projektowane :'( :'( :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji: bardzo mnie wkurza, że Kodak nie daje daty produkcji na rolkach filmów. A przecież Suprę 400 sprzedają luzem. Kiedyś próbowałe się w sklepie dowiedziec o datę produkcji - bezskutecznie.

Mam nadzieję że E200 zostawią chociaż w spokoju - bez "ulepszeń".

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te filmy nigdy nie sa pakowane luzem - sa one w opakowaniach po 10 i na takim opakowaniu jest data - wiem bo mam. Jeżeli w sklepie nie chcą tego powiedzieć to znaczy że film jest stary - albo że wyrzucili pudełko...

 

 

Janusz co zrobić taka już nasza dola !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz NPH jest tylko i wyłącznie o czułości 400 być może myślisz o NPZ 800 ale ten negatyw ma już ową cudowną 4-warstwe przez którą spać (nie)można.

Z czułości 800 masz do wyboru Press 800, oraz Superia Xtra 800 - obydwa również z 4-warstą....

 

 

to o którym 800 myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.