Skocz do zawartości

Podgrzewanie atmosfery


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

a lornetki testujecie metoda zniszczeniową, czy coś z tego zostanie. :D

 

Cos tam zostaje. Mi w udziale przypadlo pol tubusa Swarovskiego, okular od Steinera

i klapka od Doctera :)

 

A tak na powaznie, to wszystkie lornetki wrocily w dobrym stanie do producentow i

dystrybutorow. Miales okazje Krokodylu poatrzec przez Steinera, ktory przeszedl

nasze testy. W najgorszym stanie chyba nie byl? :)

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy konkretnie ogłosicie wyniki - którego pażdziernika? Przyznam, że koncepcja tych testów to był strzał w dziesiątkę. Byłoby świetnie gdybyście potem poszli za ciosem i przeprowadzili testy 80 - tek (sam mam Oberwerk 20x80), a potem nawet 100 mm - planuję taką póżniej też ew. kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie testow juz zakonczone. Teraz robimy strony WWW. W pazdzierniku

powinnismy sie wyrobic.

 

O tescie 70-80tek pomyslimy. Bylbys w stanie wypozyczyc do nich swojego

Oberwerka? Bo mielibysmy spory problem z wydostaniem go od kogos innego

w Polsce. Jakby sie zakrecic to moznaby bylo miec:

 

Celestrona 20x80

Steinera 20x80

Fujinona 16x70

BPC 26x70

 

Ktos kiedys proponowal mi Oriona 20x80 i bylby Twoj Oberwerk jesli bys sie zgodzil.

Chetnie zobaczylbym co jest warty Vixen, ktorego mozna zdobyc w Pradze, no ale

jego nikt akurat nie ma.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku oczywiście że gotów jestem wypożyczyć mojego Oberwerka 20x80 LW do testów ale jest on niestety niestandardowy z powodu mojej wady wzroku - mam okulary +2,5 Prawy, +4,5 i +1.0 90stopni Astygm. Lewy, a lornetka ma za mały LER (eye relief) do obserwacji w okularach. Z tego powodu z Kevinem Busarowem z Oberwerka toczyliśmy długą wymianę e-maili przed zakupem ponieważ przygotował dla mnie specjalny egzemplarz który ma dodane ok. +2.0 na lewym obiektywie (tak wynika z e-maila od Kevina). Skutek jest taki że ja mieszczę się w wąskim focusie Oberwerka dzięki przeróbkom specjalnie dla mnie, natomiast dla ludzi o dobrym wzroku nie wystarczy zakresu regulacji na prawym okularze dla ostrego obrazu całości...więc sam oceń czy się nada - chyba że będzie ją testował ktoś o podobnym wzroku jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że mam Oberwerk 11x70 jak i 15x70 obie specjalnie z "pre-load" jak w 20x80 dla moich potrzeb - służe o ile się nada. Tak jak już gdzieś pisałem każda z moich lornetek ma swoje zastosowanie:

Oberwerk 20x80 LightWeight ma największy zasięg i możliwości obserwacyjne, ale duże rozmiary i dość znaczącą wagę 3,6 funta

Oberwerk 11x70 jest b. jasna - żrenica 6,3 mm przy dużej aperturze obiektywu 70mm, służy jako np. szukacz komet (na razie żadnej nie udało mi się odkryć....)

Oberwerk 15x70 jest lżejsza niż 20x80 i ma podobne pole widzenia jak 11x70,służy jako w miarę poręczna lornetka do wszystkiego "grab and look"

Oberwerk 12x60 Wide Angle ma duże pole widzenia przy tym powerze,służy jako szukacz do refraktorka ZRT

Oberwerk 8x56 jest b.jasna żrenica prawie 7 mm i b. lekka,służy zarówno do astro jak i w zast. "ziemskich"

oraz BPC 26x70 ma największy power i kontrast co jest często b.przydatne, gdyby tylko była tak idealnie skolimowana jak Oberwerki "w punkt"... Może potrafisz to zrobić Arku dla BPC?.

Największą zaletą Oberwerków (dlatego je kupiłem) jest standardowa możliwość "osobistej" regulacji-kolimacji dróg optycznych co dało efekt w postaci idealnej dla mnie zbieżności dróg optycznych dokładnie w punkt, w tym przypadku pojedynczą gwiazdę nawet przy oddaleniu lornetki od oczu, a o to dokładnie mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.