Skocz do zawartości

Zdalna kamera internetowa


pitgrupa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę zainstalować w jakimś odległym od siebie miejscu kamere w którym mam sieć i zasilanie.

NIe chcę ustawiać tam komputera , a chciałbym skorzystać z jakiś urządzeń tworzących jakby most USB pomiędzy kamerą a komputerem w domu. Dane z kamery chcę aby ładowały się bezpośrednio w domu.

 

Widziałem kiedyś takie urzadzenia tworzący wirtualny port szeregowy RS232 , dający możliwość sterowania urządzeniami działającymi pod RS , z zdalnego komputera przez ethernet.

 

Czy miał ktoś styczność z "przedłużaczami" USB przez internet?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

Podaje cos co moze wypalic, niestety sprzet dosyc drogi i troche czasu zajmnie przygotowanie.

Troche zaparcia i powinno ruszyc.

Sprzet:router z wgranym alternatywnym oprogramowaniem (Kamikaze lub Whiterussian). Do sprzeciku podlaczamy kamerke internetowa. Co prawda na stronce znajduje sie opis pod kamerki dzialajace na driver spca5xx_lite.

Pod spc 900nc powinno dac sie odpalic, instalujac odpowiednie stery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera będzie "specjalna",a miejsca na kompy tez nie ma, dlatego MUSI być to jakiś internetowy(ethernetowy) "przedłużacz" USB.

 

ZNalazłem jedynie "przedłużacze" RSów, ale to nie o ten port chodzi :(

 

Miałem nadzieje ze moze ktoś już coś takiego wynalazł i użył w swoim obserwatorium.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ethernetowy transceiver usb raczej nie licz, za duża różnica w prędkości protokołów, za duże lagi, te co są to najwyżej do klawiatury, myszy, drukarki itp., dla kamery to za mało,

masz 2 wyjścia: albo kamera tcp/ip, albo jakiś komputer niedaleko kamery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Popatrz np. na to: http://www.bb-elec.com/product.asp?SKU=ANYWHEREUSB/5

lub poszukaj w google po hasłach: usb ip converter

 

Witam,

 

Chcę zainstalować w jakimś odległym od siebie miejscu kamere w którym mam sieć i zasilanie.

NIe chcę ustawiać tam komputera , a chciałbym skorzystać z jakiś urządzeń tworzących jakby most USB pomiędzy kamerą a komputerem w domu. Dane z kamery chcę aby ładowały się bezpośrednio w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest napisane w moim poprzednim poscie sie sprawdza. Oczywiscie do zapisu na lokalnym komputerze jak najbardziej sie sprawdzi. Inaczej to wyglada z przesylaniem danych przez siec. Lacze w tym wypadku musi byc wystarczajace by przeslac dane. Mam taki router, ale nie mam kamery by to przetestowac. Mozemy pokombinowac.

Podany router moze pracowac w trybie access point, client, ad-hoc. Wiec mozna pozostawic router przy teleskopie w odpowiedniej obudowie i przeslac obraz przez wifi do routera pracujacego domu. A potem dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz np. na to: http://www.bb-elec.com/product.asp?SKU=ANYWHEREUSB/5

lub poszukaj w google po hasłach: usb ip converter

 

ooo w ten deseń. Urzadzenie fajne. Wprawdzie nie potrzebuje az 5 portow, ale poszukam wg tych wskazówek. Moze uda się znalezc np z 2 portami w nieco nizszej cenie.

 

Dzięki

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zainstalować w jakimś odległym od siebie miejscu kamere w którym mam sieć i zasilanie.

NIe chcę ustawiać tam komputera , a chciałbym skorzystać z jakiś urządzeń tworzących jakby most USB pomiędzy kamerą a komputerem w domu. Dane z kamery chcę aby ładowały się bezpośrednio w domu.

Plyta pod ciekawy i maly komputer. Zmiescisz go w malej obudowie.

Dostepne sa rowniez epie (12x12cm), ale te posiadaja slabszy procesor i sa drozsze.

 

http://allegro.pl/item286293506_plyta_inte...ar_17x17cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Polecam tą kamerę: http://droptrend.com/product-pol-219-Obrotowa-Kamera-IP-WiFi-Podczerwien-Dzien-Noc.html

Jedyne czego potrzebujemy do odebrania tego gdziekolwiek jesteśmy (i gdzie mamy internet) to router WiFi w zasięgu kamerki i źródło zasilania.

Kamera daje dość wyraźny obraz (lepszy niż niektóre komórki, głównie mam tu na myśli Nokie, bo s SE nie ma szans). Oprogramowanie dołączone w celu odbierania filmu i obsługiwania kamery jest bardzo proste w obsłudze.

Sprzęt umieściłem w cieniu niedaleko wejścia do domu, dzięki temu mogę z swojego "centrum dowodzenia", czyli laptopa szybko sprawdzić kogo przywiało do moich progów (i jeśli nie życzę sobie tego kogoś spotkać udawać, że mnie nie ma) rozwiązanie co prawda droższe niż używanie poczty pantoflowej i wyglądanie przez okno, ale dużo skuteczniejsze.

Tak czy inaczej polecam - sprzęt jest dobry, nie miałem problemów z wysyłką ani skontaktowaniem się z sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą kamerę: http://droptrend.com...-Dzien-Noc.html

Jedyne czego potrzebujemy do odebrania tego gdziekolwiek jesteśmy (i gdzie mamy internet) to router WiFi w zasięgu kamerki i źródło zasilania.

Kamera daje dość wyraźny obraz (lepszy niż niektóre komórki, głównie mam tu na myśli Nokie, bo s SE nie ma szans). Oprogramowanie dołączone w celu odbierania filmu i obsługiwania kamery jest bardzo proste w obsłudze.

Sprzęt umieściłem w cieniu niedaleko wejścia do domu, dzięki temu mogę z swojego "centrum dowodzenia", czyli laptopa szybko sprawdzić kogo przywiało do moich progów (i jeśli nie życzę sobie tego kogoś spotkać udawać, że mnie nie ma) rozwiązanie co prawda droższe niż używanie poczty pantoflowej i wyglądanie przez okno, ale dużo skuteczniejsze.

Tak czy inaczej polecam - sprzęt jest dobry, nie miałem problemów z wysyłką ani skontaktowaniem się z sprzedawcą.

 

To jeszcze pokaż jak się sprawdza w nocy...

Zasilanie 12v ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.