Skocz do zawartości

Gromada otwarta Mxx


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj znowu dałem plamę nie zabierając kabelka do zasilacza co "uziemiło" laptopa i guiding był skazany na szybki zgon. W sumie dobrze bo się trochę przespałem a potrzebuje być dzisiaj maksymalnie skupiony.

Na koniec zabawy postanowiłem bez guidowania uwiecznić pewną gromadę otwartą.

Jak ja dzisiaj zobaczyłem na klatkach to przez chwile nie wiedziałem czy to ona :szczerbaty: Widziałem ją tyle razy w wizualu ale w innej perspektywie, stąd to dzisiejsze wahanie zapewne. Pomyślałem, że ktoś może mieć podobne trudności więc specjalnie nie umieszczałem nazwy w temacie.

 

Może ktoś z początkujących pokusi się o odgadnięcie bo nie sądzę żeby starzy wyjadacze mieli trudności ale jak najbardziej zapraszam do szybkiego testu i tych doświadczonych.

 

Odpowiedzi proszę na priv przynajmniej do jutra. Jutro podam nazwę. B)

 

SW6", CG5GT, 350D, 18x60s, iso400, Iris

 

m44_20080108v1.2_2600_200_vhcr1600s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna :) Mogłeś bardziej wyciągnąć kolorki gwiazd. Jak działa korektor komy? Daje już przyzwoite pole czy na brzegach jest lipa?

pozdrawiam

 

To jest pełna klata, tyle że ją "zresajzowałem" przez połowę, więc możesz ocenić.

Dyskusja na temat jakości zdjęcia oczywiście wskazana - wszak człowiek ciągle się uczy :D

 

PS już mam kilka odpowiedzi - jednak ona nie jest taka oczywista

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pełna klata, tyle że ją "zresajzowałem" przez połowę, więc możesz ocenić.

Dyskusja na temat jakości zdjęcia oczywiście wskazana - wszak człowiek ciągle się uczy :D

 

PS już mam kilka odpowiedzi - jednak ona nie jest taka oczywista

 

Bardzo fajne zdjęcie. Pierwsza gromada otwarta jaką obserwowałem - więc moja ulubiona.

W tle, na granicy zasięgu, majaczą dwie NGCxxx.

Pięknie ciągnie ten zestaw bez guidingu!

Pozdrawiam, Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zdjęcie. Pierwsza gromada otwarta jaką obserwowałem - więc moja ulubiona.

Zaliczam odp :lol:

 

W tle, na granicy zasięgu, majaczą dwie NGCxxx.

Pięknie ciągnie ten zestaw bez guidingu!

 

Fakt coś tam majaczy w tle. Pociągnął by i nawet 100-120sek klatki (z tego pare na pewno do kosza), ale był ustawiony na ziemi i mam wrażenie że po 2 godz od ustawienia na GP raczył się poruszyć. Na 2min klatkach te NGC lepiej by wyszły - hehe spróbuje następnym razem.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.