Skocz do zawartości

Jak zrobić montaż a właściwie słup dla niepełnosprawnego


JS 53

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niepełnosprawnego kolegę który przy obserwacjach musi siedzieć na wózku inwalidzkim.Raczej nie wchodzi w rachube podnoszone siedzenie bo przy braku jednej nogi woli byc jak najblizej ziemi.Ma słup i głowicę Uniwersała ale to mnóstwo za wysoko.Ponieważ mam podobny kłopot że przy obserwacjach cięzko mi stać obciąłem słup Uniwersała do wysokosci 50 cm ale zrobiłem sobie regulowany astrostołek i po kłopocie No .ale dwie nogi to nie jedna.Chodzi o wymyślenie takiego rozwiązania zeby jego słup tez obciąć i zastosować drugi element podnoszony i opuszczany.Problem tylko jak to rozwiązać by szlo to podniesc i opuscic najlepiej jedną reka i w nocy .Glowica uniwersała razem ze Soligorem 150/750 i przeciwwagą waży na pewno ponad 10 kg.Może ktoś zna zresztą całkiem inne rozwiązanie tego problemu.Oczywiście widziałem w necie jakieś elektroniczno hydrauliczne podnoszenie słupa ale to nie może być niestety zbyt drogie rozwiązanie i ważyć tyle co działo z pancernika .Chodzi raczej o pomysł typu"pomysłowy Dobromir"Mam od biedy dostęp do maszyn skrawających ale zawsze obchodziłem mechanikę szerokim łukiem nigdy nie gromadziłem przekładni itd.i te tematy trzeba mi raczej tłumaczyć łopatologicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliœmy z tym problem podczas pokazów publicznych w Gliwicach. Odwiedziliœmy szkołę gdzie było kilkoro uczniów na wózkach inwalidzkich. Problem rozwišzaliœmy w ten sposób, że teleskop ustawiliœmy przy podjeŸdzie dla wózków, znacznie niżej niż osoba na nim siedzšca. Inny pomysł jaki wprowadziła moja znajoma z fundacji opiekujšcej się osobami niepełnosprawnymi, to wykonanie podjazdu przy teleskopie. Nie trzeba wtedy dużych przeróbek robić na statywie. Problem jednak w tym, że taka konstrukcja najazdowa musi być odpowiednio wyważona i podbudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik z fotela do komputera nawet mam ,ale cięzko nim precyzyjnie sterować.Co do podjazdów to ciężko toto wrzucić do auta.Teraz przyszło mi na myśl jakby tak pod rurę ze słupa albo pod głowicę zastosować podnośnik w kształcie rombu rozpierany lub opuszczany srubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te małe maja króciuitki wysuw a te większe sa cięzkie jak cholera

 

Prędzej można by zastosować np. podnośnik z Poldka i umieścic go w środku lub na zewnątraz rury.Widziałem taki podnośnik zastosowany do uchylnego otwierania bramy.Oczywiście trochę przerobiony i napędzany silnilkem z wycieraczek z 126p .Poczekamy może ktoś podpowie jakieś sprawdzone rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeœli tak, to już polecam podnoœnik do wózków widłowych albo oryginalne podnoœniki dla wózków inwalidzkich np. używanych w samochodach do przewożenia niepełnosprawnych. Oryginalny, przenoœny - sš takie, widziałem. Z niewielkim trudem możnaby nawet starać się o refundacje z PRFONu. Da się - też już sie z tym spotkałem, tylko do innego zastosowania.

 

tu przykład podobnego: http://www.dzwigi.pl/opis-blm.html

Edytowane przez Admiral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda podpowiedz się liczy.Może się z tego coś urodzi do wiosny.Najgorsza sprawa że musi to być składane a przede wszystkim lekkie.Kto ma do czynienia z niepełnosprawnym zaczyna sobie zdawać sprawę jak zwykłe rzeczy zaczynają być uciążliwe.M ze uda mi się wyczarorać jakiś porządniejszy wózek z Niemiec a na tym zwykłym wymyślić jakiś uchwyt do mocowania teleskopu.Pożyjemy zobaczymy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.